Reklama

Niedziela Podlaska

Jabłonna Lacka

Pierwsze modlitewne spotkanie Polskiego Związku Zawodowego Rolników

Niedziela podlaska 23/2016, str. 6

[ TEMATY ]

rolnicy

Jan Krakowski

Eucharystię w intencji rolników celebrował kapelan Polskiego Związku Zawodowego Rolników ks. Józef Poskrobko

Eucharystię w intencji rolników celebrował kapelan
Polskiego Związku Zawodowego Rolników ks. Józef Poskrobko

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, obchodzonej po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, ze specjalnym błogosławieństwem biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa i w łączności z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem, w czasie tradycyjnych modlitw w intencji wsi i rolników odbyło się pierwsze modlitewne spotkanie Polskiego Związku Zawodowego Rolników. Miało ono miejsce w Folwarku Czortki, należącym do parafii Jabłonna Lacka, w gospodarstwie rodziny Krasnodębskich.

Eucharystię w intencji rolników celebrował kapelan Polskiego Związku Zawodowego Rolników ks. Józef Poskrobko. W homilii powiedział, że czas tzw. Zielonych Świątek przypomina etos polskiego rolnika, który karmi i broni. – To Wy wytwarzacie ten najcenniejszy produkt, jakim jest codzienny chleb, i inne produkty, dzięki którym człowiek żyje na tej ziemi – mówił.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Obecnie Polski Związek Zawodowy Rolników zrzesza 130 rolników indywidualnych różnych specjalizacji z terenu województw podlaskiego i mazowieckiego, należących do diecezji drohiczyńskiej, łomżyńskiej i siedleckiej. Jego członkowie i ich rodziny przestrzegają tradycyjnych, polskich wartości narodowych, wyrażających się w dewizie: „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Pragną też ich zachowania dla przyszłych pokoleń polskich rolników. Związek powstał na fali rolniczego protestu w 2015 r. spowodowanego brakiem dialogu z rolnikami ze strony władz rządowych i samorządowych Został on oficjalnie zarejestrowany 26 maja 2015 r. Bp Tadeusz Pikus na prośbę jego prezesa Adama Paczóskiego mianował 23 stycznia 2016 r. kapelana. Został nim ks. Józef Poskrobko, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.

Reklama

Celem związku jest ochrona własności indywidualnych gospodarstw rolnych, praw i interesów ekonomicznych i socjalnych swoich członków i ich rodzin. Uczestniczy on w działaniach na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego wsi i rolnictwa. Jest związkiem merytorycznym, apolitycznym, niezależnym, utrzymującym się wyłącznie ze składek członkowskich i darowizn członków. Współdziała ze związkami zawodowymi i organizacjami rolniczymi w celu wypracowania wspólnych stanowisk wobec problemów polskich rolników, a jego siedziba znajduje się Sokołowie Podlaskim.

Po Eucharystii odbyły się obrzęd błogosławieństwa pól i modlitwa na nich o dobre plony oraz biesiada, podczas której poruszano także problemy nurtujące społeczność rolników. Zapowiedziano też kolejne spotkania o charakterze modlitewnych i roboczym, które odbywać się będą w różnych gospodarstwach rolników, należących do związku.

2016-06-01 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Włodarczyk: łączę się duchowo z rolnikami i błogosławię na codzienną pracę

[ TEMATY ]

rolnicy

Bp Krzysztof Włodarczyk

Episkopat News

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Łączę się duchowo z rolnikami, ich rodzinami i błogosławię na codzienną pracę, życząc owocnych przeżyć w Wielkim Tygodniu” - napisał w liście do diecezjan bp Krzysztof Włodarczyk. Biskup bydgoski napisał specjalne przesłanie do diecezjan z okazji bezpośredniego przygotowania do najważniejszych świąt w roku. Punktem wyjścia stały się słowa z psalmu „Dzielą między siebie moje szaty i los rzucają o moją suknię”, jak i te zawarte w opisie Męki Pańskiej.

Jak zauważył bp Włodarczyk stanowią one wprowadzenie w Wielki Tydzień, „wyjątkowy w roku czas dla naszej wiary - duchowej wędrówki poprzez najważniejsze wydarzenia w dziejach ludzkości. Przed nami kilka dni, które wielu pragnie przeżywać z modlitwą i skupieniem, by dotrzeć do serca tajemnicy paschalnej”.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo życia w śpiączce po wypadku: nie umarłam, byłam u Pana Jezusa i widziałam wszystko...

2024-07-11 21:03

[ TEMATY ]

świadectwo

stock.adobe.com

Straszny wypadek samochodowy, śpiączka i po miesiącu rozpoczęcie procedury odłączania od aparatury podtrzymującej życie. To początek historii nawrócenia kobiety, która interesowała się czarną magią, wróżbiarstwem, wywoływała duchy, zażywała narkotyki i nadużywała alkoholu. Kobiety, która jedną nogą przekroczyła granicę śmierci i zobaczyła, co jest po drugiej stronie...

Kobiety, która lekarzowi z oddziału intensywnej terapii powiedziała, gdzie chowa wódkę z sokiem pomarańczowym w pokoju socjalnym, ponieważ widziała to spod sufitu, leżąc w śpiączce na OIOM-ie. Jakim cudem? Poznajcie historię Irminy Sosnkowskiej z Poznania.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo Edyty i Łukasza Golców: Bóg jest naszą tarczą

2024-07-14 20:20

[ TEMATY ]

świadectwo

Golec uOrkiestra

fot. Grzegorz Szpak/Festiwal Życia

Golec uOrkiestra już kiedyś występował jako zespół na Festiwalu Życia. Trzy lata temu muzycy zaśpiewali ze sceny „Do Kokotka wróć” i rzeczywiście wrócili, choć w bardzo nieoczywistej roli.

Rekordowa, niemal o połowę wyższa niż w rok temu frekwencja, biskup biegnący z młodzieżą w błocie czy pierwszy katolicki stand-up w wykonaniu księdza – tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku zapadnie w pamięć z powodu wielu wyjątkowych momentów, ale przede wszystkim pozostawi tysiące młodych ludzi z ważnymi przemyśleniami na cały kolejny rok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję