Reklama

Przed ŚDM

Z kroniki ŚDM

Kraków – Łagiewniki

– 18 czerwca odbyło się 7. ostatnie spotkanie w ramach oficjalnych rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży. Gościem spotkania był Ulf Ekman.
Tym razem pochylono się nad uczynkami miłosierdzia – chorych nawiedzać i krzywdy cierpliwie znosić.

– Służba Więzienna zadeklarowała pomoc w działaniach przygotowawczych i porządkowych przed i po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży. Przedstawiciele Archidiecezji Krakowskiej oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie na początku czerwca podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Reklama

– Ks. Guido Marini – mistrz Ceremonii Liturgii Papieskich spotkał się m.in. z przedstawicielami Departamentu Wydarzeń Centralnych ŚDM Kraków 2016.
Ks. prał. Guido Marini wraz z ks. dr. Stanisławem Mieszczakiem przedstawili mediom wnioski ze spotkań dotyczących przebiegu liturgii z udziałem Ojca Świętego podczas wizyty w Krakowie. Spotkanie było kontynuacją wcześniejszych rozmów, które odbywały się m.in. w Rzymie. Miało dopracować szczegóły, np. w związku z projektami ołtarzy. Ks. Marini potwierdził, że jest zadowolony ze stanu przygotowań.

Góra Dobra

Portal dla wolontariuszy ŚDM Kraków 2016 – ruszył pełną parą. Ponad 20 tys. wolontariuszy zgromadziły wokół siebie Światowe Dni Młodzieży. Część z nich działa już od dłuższego czasu, część dopiero zaczyna albo zacznie w lipcu. Portal powstał po to, żeby ułatwić komunikację. Dzięki Górze Dobra o wiele łatwiej jest koordynować prace – a zadań jest przecież coraz więcej.

Wadowice

W dniach od 12 do 14 czerwca trwała peregrynacja symboli ŚDM – Krzyża oraz Ikony Matki Bożej w Wadowicach. Symbole nawiedziły m.in. zakład karny i szpital. – Krzyż i Ikona Matki Bożej są dla nas swoistymi relikwiami miłości św. Jana Pawła II do ludzi młodych – mówi ks. Adam Garlacz.

2016-06-22 09:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wierzysz w to?

- Nie czekaj, aż o. Bashobora podejdzie do ciebie. Sam się pomódl - mówił na Stadionie Narodowym kapłan z Ugandy. Przeżyte rekolekcje były dla mnie lekcją takiej wiary, która góry przenosi

- Wylej swoje serce przed Panem. Proś Go, o cokolwiek chcesz. Czy wierzysz, że będziesz uzdrowiony? - nauczał rekolekcjonista, który jeszcze wiele razy zadawał to zasadnicze pytanie: czy wierzysz? Dotychczas na modlitwie wierzyłem, że „Bóg może”. Może mnie umocnić, przemienić, rozradować. Ale czy to zrobi, to już Jego sprawa. Tymczasem o. Bashobora zaproponował coś, co było dla mnie nowością: wiarę, że Bóg natychmiast wysłuchuje modlitwy - „On już działa”. Tu i teraz. Możesz być tego pewien.

CZYTAJ DALEJ

We władzy… „ekspertów”

Przy okazji pandemii dowiedzieliśmy się, jak nisko upadła nauka i jak mocno została wzięta na smycz przez wielkie koncerny farmaceutyczne.

Wkroczyliśmy w epokę z trudem maskowanej tyranii. Jeszcze mamią nas tym, że obowiązuje ustrój demokratyczny, jeszcze twierdzą, że media służą do informowania i edukacji... ale przecież dobrze już widzimy, co się wyłania z tej dwuletniej mgły. Pysk epoki jest odrażający. Oto ci, którzy posiadają zbyt wiele, postanowili zniewolić ostatecznie tych, którzy posiadają niewiele. Ponieważ tych, którzy niewiele posiadają, jest większość, więc jest to świadoma i bezczelna tyrania mniejszości (i to nikłej) wobec ogromnej masy, która nie ma już zupełnie nic do powiedzenia. Wybory stały się atrapą, za kulisami czają się bowiem ci, którzy sprawiają, że i tak ich rozstrzygnięcia muszą być zgodne z wcześniej przyjętym scenariuszem. Pozorna demokracja państw narodowych została całkowicie wydrążona przez pasożyta finansów. Wielkie korporacje, banki i fundusze poruszane są niewidzialnymi nićmi, które wiodą do ciągle tych samych dłoni. Wielkie pieniądze skupiane są w coraz węższych kręgach i prowadzą na szczyt finansowej piramidy. Tam już nie liczy się sama chęć zysku i posiadania, tam są bowiem ci, których nic już nie limituje – oni mają wszystko i mogą mieć jeszcze więcej, jeśli zechcą. Oni zresztą – po przeczytaniu tego felietonu – uruchomią wszelkie sprężyny, aby jego autor został zupełnie zamilczany lub też przedstawiony w psychiatrycznym świetle. Ogromna koncentracja kapitału sprawia, że posiadający go ludzie przypisują sobie boskie atrybuty. Starają się zapanować nad całą resztą mieszkańców naszej planety, której zasoby zgromadzili w swoich rękach. Gdyby jednak wszystko się wydało, gniew milionów zmiótłby ich z powierzchni ziemi, maskują zatem, kluczą, ukrywają swoje intencje i... konsekwentnie powiększają swoją – niczym niekontrolowaną – władzę. Edukację ustawili tak, że każdy przejaw zdrowego myślenia tępiony jest drwiną, śmiechem, izolacją. Po prostu nie wolno tak myśleć i już! Nie wolno patrzeć im na ręce. Oni mają zarządzać nami jak „Partią Zewnętrzną” z Roku 1984 Orwella, mają mieć wszelkie potencje do podejmowania decyzji ważących na naszym losie.

CZYTAJ DALEJ

Szlakiem św. Jakuba z Sobótki do Mietkowa [Zaproszenie[

2021-09-20 18:47

Karol Porwich/Niedziela

Miłośnicy Dróg św. Jakuba planują kolejne przejście odcinkiem drogi św. Jakuba. Odbędzie się ono 25 września (sobota). Tym razem do przejścia będzie odcinkiem drogi ślężańskiej z Sobótki do Mietkowa (ok. 20 km)

Zaproszenie do wszystkich miłośników “Camino” wystosował ks. Tomasz Gospodaryk, kapelan “Dróg św. Jakuba” w naszej archidiecezji oraz proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Kruszynie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję