Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Patron młodych

Przed Światowymi Dniami Młodzieży do Polski przybyły relikwie bł. Piotra Jerzego Frassatiego – patrona młodych. W Turynie służył chorym, biednym i potrzebującym; zmarł w wieku 24 lat.

Podczas jego beatyfikacji w 1990 r. Ojciec Święty Jan Paweł II mówił: „Tajemnicy tej apostolskiej gorliwości i świętości należy szukać w jego drodze ascetycznej i duchowej: w modlitwie; w nieustannej, także nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu; w nienasyceniu słowem Bożym czerpanym z Biblii; w pogodnym znoszeniu trudności życiowych, także rodzinnych; w czystości, którą przeżywał jako radosny i bezkompromisowy wyraz dyscypliny wewnętrznej; w umiłowaniu ciszy i normalności codziennego życia”.

Frassati nazywany jest człowiekiem błogosławieństw, bo umiał darzyć wszystkich miłością i pokojem. Jego przykład może być zachętą, że warto poświęcić wszystko w służbie Bogu.

2016-07-21 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi zmienią ten świat

Niedziela Ogólnopolska 32/2016, str. 3

[ TEMATY ]

edytorial

Bożena Sztajner/Niedziela

W Brzegach podczas Mszy św. połączonej z posłaniem na świat młodych ludzi jako świadków wiary papież Franciszek i wszyscy kapłani mieli na sobie ornaty zaprojektowane przez Maćka Cieślę, jednego z głównych grafików Światowych Dni Młodzieży. Artysta zmarł 2 lipca br. w wyniku choroby nowotworowej, która nagle się pojawiła i w szybkim tempie doprowadziła do śmierci. To o tym młodzieńcu, który nie doczekał krakowskiego spotkania, usłyszeliśmy z okna przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie w pierwszym dniu papieskiej pielgrzymki. W maju 2016 r. Maciek napisał na Facebooku: „Ja od 150 dni marzę o jednym... Chciałbym po prostu żyć”. I chociaż odszedł, to był z nami nie tylko w oknie papieskim i w modlitwach, ale także w animacjach i graficznych znakach Światowych Dni Młodzieży. Pięknie wystroił Kraków na przyjęcie papieża Franciszka, a w dniach naszego świętowania stanowił swoisty pomost między ziemią a niebem.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję