Reklama

Niedziela w Warszawie

Jak zdobyć serca internautów

Rusza Akademia Dziennikarstwa na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Jak zapewniają władze uczelni, pozwoli ona na zdobycie wiedzy praktycznej i poznanie kulis dziennikarstwa. To nie jedyna nowa propozycja PWTW

Niedziela warszawska 38/2016, str. 1

[ TEMATY ]

dziennikarstwo

Paweł Wodzyński

Krzysztof Ziemiec, znany i lubiany dziennikarz TVP, będzie jednym z wykładowców Akademii Dziennikarskiej, powstającej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie

Krzysztof Ziemiec, znany i lubiany dziennikarz TVP, będzie jednym
z wykładowców Akademii Dziennikarskiej, powstającej na Papieskim
Wydziale Teologicznym w Warszawie

Zdobędziesz serca internautów dzięki dobrej znajomości mechanizmów social media. Staniesz za kamerą i aparatem fotograficznym jak profesjonalista. Wejdź do świata mediów – zachęcają władze uczelni na stronie internetowej. Akademia to jednak nie studia, lecz roczny kurs przygotowujący do pracy w mediach, a skierowany przede wszystkim do administratorów parafialnych i kościelnych stron internetowych, prasy parafialnej lub osób – przede wszystkim młodych – które chcą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe i umiejętności praktyczne.

– Chcemy, żeby księża mieli kogoś, kto ma specjalistyczne umiejętności i jest pomocny w duszpasterstwie – mówi ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW. To, jak zaznacza, odpowiedź na znaki czasu. – PWTW chce być uczelnią, która przygotowuje ludzi do posługi w konkretnej parafii, kościele, ale jako papieska uczelnia chcemy odpowiadać na wezwania płynące od Papieża, od Kościoła.

Reklama

Drugą, zupełnie nową propozycją PWTW jest – w rozpoczynającym się wkrótce roku akademickim – dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny. Przeznaczone jest dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin, a jego celem ma być wyszkolenie osób, które pomogą w przygotowaniu narzeczonych do małżeństwa (np. prowadzenie kursów przedmałżeńskich) oraz w duszpasterstwie parafialnym i poradniach.

W tym względzie PWTW ma już doświadczenie: w ub. roku prowadzono po raz pierwszy roczne studium animatorów małżeństw już zawartych. – Skończyło je 18 małżeństw, które otrzymały misje do pomocy księżom w prowadzeni opieki nad małżeństwami już zawartymi – mówi ks. prof. Pawlina. – Teraz czas na dokształcenie i wykształcenie ludzi do pomocy księżom w prowadzeniu kursów przedmałżeńskich.

Program Akademii Dziennikarstwa wskazuje, że szczególna uwaga będzie zwrócona na nowoczesne formy mediów. – Myślimy o ważnym odbiorcy, jakim jest młode pokolenie – mówi ks. prof. Pawlina. – Młodzi ludzie komunikują się w mediach elektronicznych. Może się wydawać, że dla młodego pokolenia wszystko dzieje się przy komputerze. Warto tego się nauczyć, docierać do nich, sięgać do miejsc, gdzie są, poprzez przekaz i bezpośrednie zaproszenie. Jeżeli nie przychodzą do kościoła, to może Kościół przejdzie do nich?

Więcej informacji o nowych propozycjach PTWT na stronie pwtw.pl .

2016-09-14 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Srebro” dla młodych dziennikarek

Uczennice drugiej klasy gimnazjalnej: Julia Czuba, Julia Wandas, Karolina Wasąg i Marysia Jarosz za reportaż: „Jest takie miejsce na ziemi...” zdobyły drugie miejsce w VIII edycji konkursu „Archiwum Wspomnień Jana Pawła II”. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas gali wręczenia Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Podwójne obdarowanie

2021-09-21 20:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

konsekracja ołtarza

Aleksandria

Beata Pieczykura/Niedziela

– Ilekroć będziecie wstępować do tej świątyni, to będziecie pamiętać to przybliżenie się do nowo konsekrowanego ołtarza i odkrywanie Boga w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej i Ducha Świętego, który was obdarowuje swoim światłem i swoją mocą – powiedział abp Wacław Depo 21 września w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii podczas Mszy św. połączonej z obrzędem konsekracji ołtarza oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję