Reklama

Jasna Góra

Papieski dar odpustów

Niedziela Ogólnopolska 49/2016, str. 9

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Krzysztof Świertok

Przeor Jasnej Góry zaprasza na 8 grudnia 2016

Drodzy Pielgrzymi, Czciciele Matki Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski!

Z bliża się doroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Powracamy w niej do kontemplacji niezwykłej tajemnicy zachowania Maryi od zmazy wszelkiego grzechu. W Niej, najdoskonalszej z ludzi, objawia się piękno Bożego stworzenia, które ma istnieć ku chwale Jego majestatu. Od Maryi rozpoczyna się nowa era w dziejach ludzkości. Ona, zachowana od zmazy grzechu, ma porodzić nowego Adama, Jezusa Chrystusa, Boga-Człowieka, który odnowi oblicze ziemi (por. Ps 104, 30) i wszystkich do Boga przyprowadzi.

Reklama

Dziękując za tę szczególną obecność Maryi w tajemnicy miłości Boga do człowieka, od 2009 r. przychodzimy na Jasną Górę, by w uroczystym hołdzie złożyć naręcza białych kwiatów u stóp figury Niepokalanej na błoniach przed szczytem – na placu modlitwy. W tym akcie serdecznej czci okazywanej Najświętszej Dziewicy, wzorem papieskiego hołdu składanego z kwiatów przed statuą Maryi na placu Hiszpańskim w Rzymie, pragniemy złożyć nasze serca, naszą miłość i wiarę oraz ponowić nasze oddanie i zawierzenie Maryi.

Niech ten dzień będzie dla nas wyjątkowo piękny i wzruszający również z tego względu, że wpisuje się on, poprzez „Wieczór Maryjny”, w jubileuszowe świętowanie 300-lecia Koronacji Jasnogórskiego Wizerunku. Szczególnym wydarzeniem tego dnia będzie przekazanie w czasie Mszy św. o godz. 18.30 przez ks. prał. Krzysztofa Nykiela, regensa Penitencjarii Apostolskiej, papieskiego daru odpustów na Jubileuszowy Rok 300-lecia Koronacji, dla większego pożytku duchowego wiernych nawiedzających Jasną Górę.Drodzy Pielgrzymi!

Przybywając w tym dniu na Jasną Górę, wyśpiewajmy nasze „Magnificat” za wielkie rzeczy, jakie Bóg czyni przez Maryję od tylu wieków dla naszego narodu, dla naszych rodzin i każdego z nas osobiście.

Zapraszam do wspólnego świętowania i wspólnej modlitwy.

8 grudnia 2016 r. na Jasną Górę zostanie przekazany papieski dar odpustów na Jubileuszowy Rok 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

2016-11-30 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XVII Pielgrzymka „Niedzieli” na Jasną Górę

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ NA ŻYWO Z NASZEJ AULI OK. GODZINY 11.30 www.niedziela.pl

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

„Autoportret Kościoła - Archidiecezja Łódzka”

2022-12-03 16:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Po niespełna miesięcznej przerwie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyła się kolejna sesja IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję