Reklama

Niedziela Łódzka

Moszczenica

Edukacja przez taniec

Niedziela łódzka 52/2016, str. 3

[ TEMATY ]

taniec

teatr

Archiwum

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki wraz z nauczycielami i rodzicami na spotkaniu z Teatrem Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki wraz z nauczycielami i rodzicami na spotkaniu z Teatrem Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w emocjonującym spotkaniu z Teatrem Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Grupę taneczną tworzą wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z Kiwercy.

Reklama

Młodzi artyści z Ukrainy zaprezentowali program obejmujący różne układy taneczne. Mogliśmy zobaczyć nie tylko tańce ukraińskie, ale także ludowe tańce świata: chińskie, hinduskie czy rosyjskie oraz tańce współczesne, towarzyskie, balet klasyczny i etiudy taneczne. Niesamowite wrażenie wywarły na publiczności piękne, kolorowe stroje. Kostiumy są projektowane i szyte we własnym zakresie przez artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Koncert zorganizował i poprowadził Sławomir Osiński – menadżer zespołu reprezentujący Dziecięce Artystyczne Koncerty Integracyjne „Dajmy Dzieciom Uśmiech”, który podczas spotkania wręczył Certyfikaty Dobroczynności osobom z naszego najbliższego otoczenia. Otrzymali je: Wiesława Kaźmierczak z Moszczenicy i Małgorzata Ortel z Bab – przedstawicielki lokalnego biznesu, Marceli Piekarek – wójt Gminy Moszczenica, ks. Władysław Paś – proboszcz moszczenickiej parafii, Jerzy Korytkowski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy, dr Joanna Harazińska – wykładowca w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. i opiekunka Studenckiego Koła Naukowego „Polska – Wschód”, Jolanta Kujawska-Wężyk – dyrektor szkoły i Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy.

Występy młodych artystów z Ukrainy miały na celu zebranie środków wspierających Rodzinny Dom Dziecka oraz umożliwiających dzieciom i młodzieży pobyt w Polsce. Koncert był wspaniałą lekcją dla publiczności, dostarczył nie tylko cudownych wrażeń duchowych, ale uświadomił wszystkim, że warto w swoim życiu mieć wielkie serce i bezinteresownie pomagać innym.

2016-12-21 09:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja animacja

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 32/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

taniec

wakacje

zabawa

Krystyna Dolczewska

Rademenez nawiązał dobrą rację z dziećmi, które chciały uczyć się tańca

Rademenez nawiązał dobrą rację z dziećmi, które chciały uczyć się tańca

Zainteresowani tańcem współczesnym pojawiliśmy się w niedzielę 19 lipca na pl. Teatralnym, aby popatrzeć, jak Rademenez uczy dzieci podstaw breakingu.

Rademenez to zielonogórzanin Radosław Blonkowski, założyciel zespołu Break Hill Zielona Góra, tancerz z 20-letnim stażem. Nasze miasto ma słynnych tancerzy! Pseudonim artystyczny „Rademenez” pochodzi z filmu „Siedem uczuć” Marka Koterskiego, gdzie występuje kot o tym imieniu.

Wydarzenie na pl. Teatralnym jest nowością w LMW. Nadano mu nazwę „Akcja animacja”. Pod tą nazwą odbędzie się jeszcze kilka wydarzeń w sierpniu.

Breaking (inne nazwy m.in.: breakdance, break, break dancing) to taniec, który powstał w Bronksie – dzielnicy Nowego Jorku w latach 70. Angielskie słowo break tj. „łamać, złamać” dobrze oddaje istotę tego tańca, polegającą na umiejętnościach siłowych i sprawnościowych. Sylwetka tańczącego jest jakby „łamana” na wszystkie strony, co jest bardzo widowiskowe.

Rademenez, jak zauważyłam, nawiązał dobrą relację z dziećmi, które chciały uczyć się tańca. Dbał też o to, aby robiły przerwy na łyk wody, bo temperatura na dworze była 29o C w cieniu.

CZYTAJ DALEJ

J.Kaczyński: mamy radosną wiadomość, zostało zawarte porozumienie Zjednoczonej Prawicy

2020-09-26 12:38

[ TEMATY ]

Zjednoczona Prawica

PAP

Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę przed podpisaniem nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy.

"Mamy dla państwa radosną wiadomość - bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie, za chwilę będzie podpisane. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski" mówił prezes PiS.

"Wszystko, co będzie możliwe dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela będzie uczynione" - dodał J. Kaczyński.

CZYTAJ DALEJ

Wieczór Uwielbienia z zespołem Vox Cordis

2020-09-27 20:42

[ TEMATY ]

jubileusz

Świebodzin

Figura Jezusa Chrystusa

Karolina Krasowska

Wieczór Uwielbienia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Wieczór Uwielbienia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z okazji 10-lecia powstania Figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zorganizowało wiele wydarzeń i inicjatyw. Jednym z nich jest dzisiejszy Wieczór Uwielbienia z zespołem Vox Cordis.

– Wieczór Uwielbienia z Najświętszym Sakramentem pomyśleliśmy jako rozpoczęcie jubileuszu powstania Figury Chrystusa Króla. Później będą temu towarzyszyły kolejne wydarzenia, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i na facebooku, które będą trwały aż do 22 listopada i zakończą się misjami parafialnymi. W ten sposób chcemy uczcić rocznicę istnienia Figury w naszym mieście i w naszej diecezji – mówi ks. Dariusz Wołczecki, opiekun zespołu Vox Cordis.


CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję