Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wiele inspiracji jeden Bóg

Niedziela bielsko-żywiecka 9/2017, str. 6

[ TEMATY ]

warsztaty

warsztaty

MR

Taniec żydowski czas zacząć

Taniec żydowski czas zacząć

„Dalej – spotkanie ludzi z pasją” – to tytuł warsztatów, które 11 lutego w bielskim Klubie „Arka” oraz w sąsiadującym z nim budynku Liceum i Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego zorganizowali członkowie Wspólnoty „Miasto na Górze”. Wśród 36 propozycji tematycznych można było wybrać zajęcia ceramiczne, logopedyczne, stylizacji, manicure, poćwiczyć zumbę lub tańce żydowskie, a także wysłuchać wykładów dotyczących antykoncepcji, radzenia sobie ze stresem, racjonalnego gospodarowania finansami. Do tego można się było nauczyć produkcji utworów muzycznych – sample, bity, obróbka, liryka – lub wziąć udział w jam session. – Szukaliśmy w naszej wspólnocie pomysłu na ewangelizację i na rozreklamowanie zaplanowanego na 19 lutego seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Chcieliśmy wyjść do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła i których spotkać trzeba gdzie indziej. Postanowiliśmy, że ściągniemy ich za sprawą naszych pasji i fascynacji. O ten wymiar ewangelizacyjny zadbali nasi prowadzący, którzy dawali świadectwo swej wiary i zachęcali do udziału w seminarium – tłumaczyła koordynatorka akcji Anna Moll.

– Wybrałam tańce dla najmłodszych. Chciałam podpatrzeć i przenieść nowe doświadczenia na grunt świetlicy środowiskowej, w której pracuję. Tańczyłam zumbę, poznałam kilka ciekawych kroków, będzie więc czego uczyć innych – mówi Agnieszka Mentel. – Jak tylko mogę to zawsze korzystam z tego typu warsztatów. Te akurat wyszperał dla mnie w Internecie mój mąż. Dotychczas nie robiłam niczego z kształtek po jajkach, a jak się okazuje, dają one bardzo wiele możliwości twórczych. Taka sztuka użytkowa bardzo mi się przydaje w pracy z dziećmi ze szkoły podstawowej – tłumaczy nauczycielka Olga Łozińska. – Mnie bardzo relaksuje robienie w glinie. Ja się przy tym uspokajam. Cieszę się, że udało mi się na facebooku znaleźć informację o tych warsztatach. No i pamiątką po nich będzie piękna doniczka, którą zrobiłam – dodaje Monika Honkisz. – Kiedy ludzie coś tworzą, wtedy jest w tym pierwiastek boski, bo z niczego powstaje konkretny wytwór. Z osobami, które dziś do mnie przyszły spotkam się jeszcze raz, bo po wypaleniu gliny, będzie je można poszkliwić – dodaje Angelika Czuj. Pierwotnie, jak wspomina Anna Moll, organizatorzy mieli mieszane odczucia co do frekwencji. Jedni uważali, że na warsztaty przyjdą przysłowiowe dwie osoby na krzyż, inni, że będą na nie walić prawdziwe tłumy. – Na pierwszą turę naszych warsztatów przyszło 88 osób. Najwięcej zapisało się na wykład „Radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami” Jolanty Tereszkiwicz. Jak się okazało, Pan Bóg idealnie dostosował ich liczbę do naszych możliwości – zaznacza Moll.

Program „Dalej” składał się z trzech tur półtoragodzinnych warsztatów. W ich prowadzenie zaangażowane zostały 22 osoby. W każdej z tur do wyboru było od 10 do 13 propozycji tematycznych.

2017-02-22 14:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warsztaty dla młodzieży

Na przełomie 2018 i 2019 r. w domu Fundacji Troska w Kozłówku został zrealizowany projekt „Warsztaty integracyjno-profilaktyczne dla młodzieży z Podkarpacia” dla 50 uczniów. Był to projekt współfinansowany przez Fundację PGE i Fundację Troska. Odbyły się trzy trzydniowe wyjazdy. W ramach pobytu organizowane były spotkania profilaktyczne na temat: profilaktyka od hazardu, przestrzeni wirtualnej i od alkoholu. Spotkania okazały się skutecznym sposobem na wzmocnienie u młodzieży silnej woli. Przyczyniły się do kształtowania postaw prozdrowotnych i wzmocniły u młodzieży system aksjologiczny. Oprócz spotkań ze specjalistami zostały zorganizowane rajdy piesze po Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym z wycieczką do schronu Hitlera w Stępinie.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Abp Grušas dla KAI: końcowy dokument zgromadzenia w Pradze bez propozycji reform

2023-02-08 15:23

[ TEMATY ]

synod

Karol Porwich/Niedziela

Propozycje reform w Kościele nie będą tematem dokumentu końcowego europejskiego zgromadzenia synodalnego, jakie w dniach 5-12 lutego odbywa się w Pradze. Potwierdził to przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) abp Gintaras Grušas.

Odpowiadając na pytanie KAI, metropolita wileński oświadczył, że nie taki jest cel dokumentu ani samego procesu synodalnego. Zaznaczył, że „nie mamy przedstawiać rozwiązań problemów, mamy doświadczać synodalności:. Spodziewa się jednak, że problemy i „rany”, o których mówiono w czasie zgromadzenia, będą w nim wspomniane. – Ale to nie jest dokument programowy, nie będziemy więc w nim proponować ostatecznych rozwiązań problemów, jakie występują w Kościele – podkreślił abp Grušas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję