Reklama

Rozmaitości

Amber Gold

Z przesłuchań przed komisją śledczą ds. gigaafery Amber Gold wyłania się następujący obraz: O tym, że to gigantyczny przekręt, wiedzieli wszyscy najważniejsi ludzie w państwie PO. Wszyscy uznawali przy tym, że to nie ich sprawa. I w ten oto prosty sposób z torbami poszło kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Pytanie tylko – gdzie się podziały pieniądze. Przecież to nie woda. Nie parują.

Na złość

Według opozycji, Polską rządzą obecnie najwięksi nieudacznicy tysiąclecia. Niestety, psikusa robią PO i .Nowoczesnej wskaźniki gospodarcze. Jak na złość rosną.

Niezbędna niezawisłość

Lider KOD pojawił się w Poznaniu, choć go tam nie chcieli. Tłumaczył, że musiał, bo chciał poprzeć niezawisłość sędziowską, na którą parol zagiął min. Ziobro. Biorąc pod uwagę faktury, rozumiemy. Ta niezawisłość to w tym przypadku rzeczywiście sprawa z rodzaju być albo nie być.

Poziom .Nowoczesnej

Reklama

Z teatralnego gniota, który przedstawiono w Warszawie, najbardziej zadowoleni są przedstawiciele .Nowoczesnej. Można się było zresztą spodziewać, choć człowiek zawsze ma nadzieję, że jest inaczej, nieco lepiej, niż myśli. Cieszą się, bo to przedstawienie było na ich poziomie.

Szkoda głowy

Chcieli odwołać min. Macierewicza. Nie udało się. Marszałka Kuchcińskiego. Podobny wynik. Teraz PO planuje złożyć wniosek o odwołanie min. Jana Szyszko. Może wcześniej przydałby się neurolog. Naprawdę, nie można zbyt wiele razy bić głową o ścianę.

2017-03-01 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Bożena Szrtajner/Niedziela

8 grudnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę, że Maryja, napełniona "łaską" przez Boga (Łk 1, 28), została odkupiona od chwili swego poczęcia, Kościół wyznawał od wieków, a oficjalnie potwierdził ją poprzez dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r. przez Piusa IX. Tajemnica ta ukazuje, że Maryja była jedynym człowiekiem wolnym od grzechu pierworodnego.

Czym jest niepokalane poczęcie?

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu: na skutek wojny wszyscy jesteśmy pokonani

2022-12-08 20:30

[ TEMATY ]

Poznań

abp Stanisław Gądecki

wojna na Ukrainie

episkopat.pl

Modlitwa o pokój na Ukrainie towarzyszyła procesji światła w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Poznaniu. Procesję prowadził abp Stanisław Gądecki. „Na skutek wojny wszyscy jesteśmy pokonani! Nawet ci, którzy nie biorą w niej udziału i którzy stoją i przyglądają się z boku temu horrorowi, nie angażując się w celu zaprowadzenia pokoju” – mówił przewodniczący polskiego Episkopatu.

W procesji przez Most Biskupa Jordana wzięli udział mieszkańcy Poznania, a także strażacy z różnych miejscowości archidiecezji. Przed figurą Niepokalanej, górującą nad miejscem, gdzie istniała pierwsza na ziemiach polskich kaplica chrześcijańska w grodzie księcia Mieszka I, strażacy złożyli wiązankę kwiatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję