Reklama

Szachowe ferie

W czasie ferii zimowych wielkim powodzeniem wśród dzieci i młodzieży cieszyły się imprezy sportowe organizowane przez kluby sportowe, szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe czy parafie. Czas wolny uczniowie mogli spędzać na różnego rodzaju zabawach ruchowych, rywalizacji sportowej i doskonaleniu własnych umiejętności w poszczególnych dyscyplinach sportu pod okiem trenerów i nauczycieli. Jedną z wielu propozycji przygotowanych dla młodzieży był trzydniowy Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.
Zawody zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych (dziewcząt i chłopców) do 10, 13 i 16 lat. Zwycięzcy poszczególnych z sześciu kategorii otrzymali puchary z rąk dyrektor Bożeny Dziekońskiej, po trzech najlepszych zawodników medale oraz pamiątkowe dyplomy. Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach imprezy. Nagrody rzeczowe otrzymali siedmiolatkowie: Paweł Salamoński z SP 7 Łomża i Bruno Sarnowski z SP 9 Łomża.
W zawodach wystartowało prawie 50 zawodników ze szkół w Łomży i okolic. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim 9-rundowym z czasem gry po 60 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Sędzią głównym zawodów był znany trener i działacz szachowy Sławomir Sobociński.
Do szachowych pojedynków przystępowały często całe rodziny. W całym turnieju zarówno pod względem poziomu, jak również liczby uczestników dominowały rodziny Lewiarzów z Piątnicy i Zajkowskich z Łomży. Obie "ekipy" zdobyły po cztery miejsca na podium. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Adela Lewiarz (dziewczęta do lat 10) i Piotr Lewiarz (chłopcy do lat 16). Ponadto na trzecich miejscach sklasyfikowano Kingę i Bartosza Lewiarzów. Natomiast spośród kolejnej szachowej familii triumfowała jedynie Aleksandra Zajkowska (dziewczęta do lat 13), która wyprzedziła swoją siostrę Dominikę. Pozostałe miejsca w medalowej trójce wśród dziesięciolatków zajęli Karolina i Krzysztof Zajkowscy. W innych kategoriach podczas trzydniowego turnieju najlepsi okazali się: Anna Wojdyła (dziewczęta do lat 16), Adrian Popławski (chłopcy do lat 13) i Miłosz Tyl (chłopcy do lat 10).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:29

Norbert Polak

    Na placu św. Jana Pawła II u cystersów w Krakowie-Mogile 19 września została odprawiona Msza św. z okazji trwającego tam odpustu związanego ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.

    Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę Cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego Pana do ciebie. Odkrywasz, że On czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję