Reklama

Niedziela Sandomierska

Skup się i chłoń dobro

Niedziela sandomierska 12/2017, str. 2

[ TEMATY ]

rekolekcje

Ks. Adam Stachowicz

Podczas rekolekcji uświadomiłam sobie, że Bóg mnie kocha – wyznaje Patrycja Dudek. – Zrozumiałam, iż nie powinnam iść drogą, przed którą najczęściej przestrzegają mnie rodzice, aby się nie stoczyć. Pragnę wierzyć, że Bóg chce dla nas jak najlepiej i nie chce, byśmy w życiu cierpieli – dzieli się refleksjami uczestniczka spotkań. Jest to jedno z wielu świadectw ludzi młodych, którzy w Sandomierzu uczestniczyli w rekolekcjach ewangelizacyjnych dla szkół średnich. Rekolekcje wpisują się w plan ewangelizacji miasta. Jak informuje ks. Marek Kuliński, pierwszy dzień rekolekcyjny uczniowie przeżywali w swoich szkołach i odbywało się to pomiędzy zajęciami na lekcjach. – Chodziło o to, aby młodzi zobaczyli, że warto przyjść podczas kolejnych dni na spotkania odbywające się na hali sportowej – zaznacza współorganizator. Każde z nich było przeplatane muzyką z dobrym przekazem ewangelicznym. Prowadzącymi zajęcia rekolekcyjne byli: Michał PAX Bukowski i Łukasz Gąszcz DJ Anem z Krakowa. – Pomysł na rekolekcje dla młodych zrodził się po adwentowych rekolekcjach internetowych z Nowohuckie.pl – mówi Michał. O sobie opowiada: – Po moim osobistym nawróceniu zacząłem rapować i pisać teksty. Po pół roku złożyłem pierwsze świadectwo. Kiedy Pan Bóg pobłogosławił to, co mówię do tych ludzi, pomyślałem, że warto zrobić coś, aby jeździć do młodych, dzielić się świadectwem, ale żeby jednocześnie mówić im o Bogu oraz inspirować do działania i odkrywania swoich pasji oraz talentów. W takiej ewangelizacji działam już blisko półtora roku. Zawsze w sercu towarzyszą mi słowa: „Rób to, co kochasz” – podkreśla raper.

Reklama

– Taka forma rekolekcji jest bardzo fajna, ponieważ może do nas dotrzeć ktoś inny niż tradycyjnie ksiądz. Jest to jednocześnie duchowe przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy – zauważa Olga Rybusińska. – Nie spodziewałam się takich rekolekcji. A tu mówi do nas młody chłopak w sposób prosty, „na lajcie”. Mówił do nas naszym językiem – cieszy się Edyta Grzybowska, natomiast Ewelina Kowalska dodaje: – Są to rekolekcje typowe dla młodzieży i mówione naszym językiem, dlatego łatwiej nam jest je zrozumieć.

W czasie spotkań na hali do młodych przybył bp Krzysztof Nitkiewicz. Wyraził nadzieję, że spotkania będą kontynuowane w ramach dalszych inicjatyw ewangelizacyjnych zaplanowanych w Sandomierzu. Biskup, przytaczając słowa ks. Primo Mazzolariego, powiedział, że człowiek często nie zna samego siebie i żyje jakby z nieznajomym w jednym domu. Prawdę o sobie odkrywa wówczas, kiedy wsłuchuje się w głos Boga. – Rekolekcje powinny być takim lustrem, w którym się przeglądamy, aby zobaczyć, jacy jesteśmy i poprawić defekty. Bez tego nie ma mowy o zmianie na lepsze. Życzę wam takiego spojrzenia na siebie w świetle Słowa Bożego i świadectwa prowadzących – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz.

– Takie rekolekcje są potrzebne, abyśmy mogli wnieść do swojego życia jakieś refleksje na temat Boga. Nie miałam zbyt dobrego kontaktu z Panem, a teraz mam pewne przemyślenia, by nawrócić się jeszcze bardziej – mówi Monika Rutkowska. Justyna Twaróg dodaje: – Rekolekcje zaciekawiły nas, uczniów, ale również nauczycieli, bo wielu przychodziło na spotkania. Polecam taką formę nauki religijnej, bo zostało to bardzo ciekawie przedstawione. Fajnie jest usłyszeć rap i to z treściami religijnymi.

2017-03-16 08:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

”Szczęśliwy naród, który wielbi Pana” - Jezus na Stadionie

[ TEMATY ]

rekolekcje

Zawierzmy nasze życie Bogu przez ręce Maryi –Naszej Matki, Opiekunki i Przewodniczki – mówił abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystej Mszy św. w czasie rekolekcji Jezus na Stadionie, które od rana trwają w stolicy. Przebiegają one pod hasłem ”Szczęśliwy naród, który wielbi Pana”. Przez cały dzień uczestnikom spotkania towarzyszy kopia ikony jasnogórskiego wizerunku, który peregrynuje po kolejnych polskich diecezjach. W czuwaniu bierze udział ok. 35 tys. osób.

Przywołując w homilii postać Najświętszej Maryi Panny hierarcha zwrócił uwagę na niezbywalną wartość ludzkiej osoby. – Maryja była Żywą Monstrancją Jezusa Chrystusa, jest arcydziełem Boga- Najdoskonalszym bytem który wyszedł z rąk Stwórcy - powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Nowe sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2021-09-18 20:40

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski

Jako prymas Polski przemierzał cały kraj, aby wzywać do jedności, do miłowania innych i przebaczenia - mówił abp Jan Pawłowski podczas uroczystości ustanowienia sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance. Delegat papieski przewodniczył mszy świętej w kościele koło Stargardu.

Tu Prymas lubił zatrzymywać się podczas wizyt w Szczecinie i Stargardzie, przyjaźnił się też z pierwszym proboszczem i założycielem tej parafii ks. Piotrem Głogowskim. Od lat parafianie modlili się o beatyfikację Prymasa. Od 2017 roku po domach parafii pielgrzymował obraz Matki Bożej Częstochowskiej podarowany przez Prymasa. Wtedy też powstała myśl, żeby tu było sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję