Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Zawierzyć firmę Matce Bożej

W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie 18 marca odprawiono specjalną Mszę św., podczas której zawierzono Matce Bożej firmy, ich szefów i pracowników

Eucharystię celebrował proboszcz parafii ks. Jacek Gracz razem z wikariuszami, ks. Bartoszem Łackiem i ks. Rafałem Jakubcem. – Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o wartości ludzkiej pracy. Czy cenimy sobie ten dar pracy? – pytał kapłan. – Ważne jest, by moje miejsce pracy było rodziną, miejscem, gdzie zawierzyłem się Panu Bogu, daję wszystkie moje talenty, ale też proszę, aby On mnie wspomagał. I miejscem, gdzie staram się być człowiekiem honoru – mówił w homilii ks. Jacek Gracz.

Inicjator modlitwy w Cieszynie i lider Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”, Bertrand Bisch, podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że takie zawierzenie to pierwsza inicjatywa w historii tej wspólnoty i parafii. Jednak w diecezji były już takie zawierzenia. – W firmie francuskiej, z którą jestem związany, 15 lat temu prezes przygotował taki akt, uzgodnił z biskupem Alzacji i wówczas zawierzył firmę. Na terenie cieszyńskim mamy firmę zawierzoną już od 9 lat. Gdy rozmawiam z kolegami dowiaduję się, że wielu ludzi chce zawierzyć swoje działanie Panu Bogu, ale nie wiedzą, jak to robić – powiedział Bertrand Bisch, dodając że w tym wszystkim chodzi też o to, żeby pozwolić działać Bogu. – Myślę, że w głębi serca ludzie nie chcą jedynie zarabiać pieniędzy, lecz być świadkami miłości. Nie tylko w niedzielę na Mszy św., ale także w biznesie, tam, gdzie najwięcej toczy się walk duchowych, jakimi są np. różne zgrzyty między dostawcami, klientami, kolegami – dodał.

Pod koniec Mszy św. osoby chcące zawierzyć swoje zakłady pracy, otrzymały tekst zawierzenia i maryjny obrazek. Wierni uklękli wraz z kapłanami przed wizerunkiem Matki Bożej Cieszyńskiej, odmówili Wyznanie wiary, Litanię do Najświętszej Maryi Panny i akt zawierzenia firm Matce Bożej. Podczas modlitwy polecali swoje firmy, szefów, pracowników z rodzinami oraz poszukujących pracy.

2017-03-30 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego tak ważne w Mszy św. jest pozdrowienie: „Pan z wami”?

Niedziela Ogólnopolska 13/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Msza św.

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika:
Dlaczego tak ważne w Mszy św. jest pozdrowienie: „Pan z wami”?

CZYTAJ DALEJ

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Na progu Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, mszalna Liturgia Słowa przypomina Izajaszową wizję pokoju królestwa Bożego, który nastanie na końcu czasów. Do Jerozolimy, miasta wybranego przez Boga, popłyną wszystkie narody i będą się wzajemnie zachęcać do poznawania i przyjęcia woli Bożej. Chociaż całkowite spełnienie tej wizji pozostaje sprawą przyszłości znanej tylko Bogu, to przecież Jerozolima, miejsce męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, nieustannie gromadzi wiernych z całego świata i powietrze nad nią jest gęste od modlitwy zanoszonej w różnych językach. Solidarne nawrócenie i powrót do Boga staną się fundamentem powszechnego pokoju, co symbolizuje przekucie mieczy na lemiesze, a włóczni na sierpy. Narzędzia wojny posłużą pomnażaniu dóbr i pomyślności ludzi. Ta wspaniała wizja, utrwalona na pomniku umieszczonym przed nowojorską siedzibą ONZ, w świecie naznaczonym wojnami i przemocą przypomina, że powinno – i z Bożą pomocą może – być inaczej.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Bp Adam Bałabuch - Kościół nie jest zamknięty na nikogo

2022-11-26 17:45

[ TEMATY ]

adwent

bp Adam Bałabuch

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

- Wielość grzechów popełnianych przez ludzi Kościoła zdaje się zaprzeczać prawdzie, że jest on święty – mówił bp Adam Bałabuch podczas uroczystych Nieszporów rozpoczynających nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

Przewodniczący wieczornej liturgii, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, w sobotę 26 listopada pobłogosławił wieniec, przypominając, że jesteśmy ludźmi oczekiwania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję