Reklama

Niedziela Legnicka

Widziane od zaplecza

Niedziela legnicka 25/2017, str. 8

[ TEMATY ]

wizyta

Ks. Piotr Nowosielski

Małżonkowie Agata i Radek Makówka

Małżonkowie Agata i Radek Makówka

Nie wszyscy obsługujący wizytę papieską byli na lotnisku, niektórzy uczestniczyli w niej pozostając na zapleczu. Takimi osobami byli m.in.: Agata i Radosław Makówka z Bolesławca.

Reklama

Radosław Makówka: – Nasze uczestnictwo zaczęło się dużo wcześniej niż sama wizyta Ojca Świętego. Na prośbę ks. Piotra Nowosielskiego, pomagałem w kserowaniu, bindowaniu, przygotowywaniu materiałów dla dziennikarzy. Były to działania powołanego właśnie do życia Centrum Prasowego. Sam dzień, zaczął się od wczesnych godzin porannych na wędrowaniu między Kurią legnicką, a Biurem Prasowym. Na przenoszeniu materiałów, a także kierowaniu mediów do Centrum. Mimo wszystko miałem szczęście widzieć Ojca Świętego przy seminarium, a nawet zostałem „uwieczniony” na zdjęciu. Pozostały nam też pamiątki, identyfikatory, przepustki, które przenoszą nas do wspomnień sprzed dwudziestu lat.

Agata Makówka: – Ja również podjęłam się pomocy w Biurze Prasowym. Byliśmy z Radkiem rok po ślubie i oboje mocno zaangażowaliśmy się w tę pracę. Współpracowałam wtedy też z moją koleżanką i ks. Sławomirem Stasiakiem jako tłumacze. Nie wiedzieliśmy wtedy kto do nas przyjdzie, jacy dziennikarze, z jakimi pytaniami, więc przygotowywaliśmy się na różne możliwości, z różnych tematów. To, co mi zostało w pamięci, to zaskoczenie pytaniem jakiegoś niemieckiego dziennikarza: Jakie jest bezrobocie w okolicy Legnicy? Nikt z nas tego nie wiedział.

Czuliśmy się też trochę „ważni”, bo dostaliśmy do przekazania dziennikarzom materiały, które miały tzw. embargo, czyli wolno je było publikować dopiero po upływie określonego czasu. Poczuliśmy się, że zostaliśmy obdarzeni dużym zaufaniem, że przekażemy je dopiero wtedy, kiedy będzie można. Wtedy, co prawda, nie widziałam Papieża, ale mieliśmy okazję spotkać się z nim wcześniej w Częstochowie, na Światowych Dniach Młodzieży. Tutaj zaś czuliśmy, że mamy taką specjalną misję i to dawało nam poczucie satysfakcji.

2017-06-13 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Potrzebne jest milczenie i słuchanie

– Jeżeli tutaj tylko przychodzicie i oddajecie cześć, patrzycie, słuchacie i pozwalacie się przemienić to pewnie są to najpiękniejsze chwile w życiu – mówił biskup Roman Pindel do wiernych w klasztornym kościele sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji. Ksiądz Biskup w ramach wizytacji kanonicznej kęckiego dekanatu odwiedził wspólnotę sióstr i spotkał się z wiernymi w miejscu, gdzie od ponad stu lat adorowany jest Najświętszy Sakrament

W okolicznościowym słowie biskup Roman Pindel podkreślił, że odczuwanie pragnienia spotkania z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie jest formą wybrania i powołania. – Należycie do ludzi uprzywilejowanych i wybranych. To jest niewątpliwie jakiś rodzaj powołania. To się tak objawia, że człowiek nie przymuszony przez nikogo odczuwa pragnienie przychodzi tutaj – mówił Ksiądz Biskup, zaznaczając, że sami modlący się w kaplicy sióstr klarysek mogliby poświadczyć, jak wiele cudów przez to się dokonało w życiu ludzi. – Najbardziej jest tutaj potrzebne milczenie i wsłuchanie się w to, co nasz Pan do nas mówi – powiedział biskup Roman Pindel do sióstr i wiernych świeckich zgromadzonych w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, życząc wszystkim obfitych owoców przemiany ludzkiego serca.

CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: W Glasgow spłonął kościół mający długie związki z Polską

2021-07-28 15:01

[ TEMATY ]

pożar

twitter.com/ArchdiocGlasgow

W Glasgow w nocy z wtorku na środę niemal doszczętnie spłonął katolicki kościół pod wezwaniem św. Szymona, który od II wojny światowej był duchowym centrum tamtejszej Polonii. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Informację o pożarze kościoła znajdującego się w dzielnicy Partick w zachodniej części Glasgow straż pożarna otrzymała o godz. 2:40 w nocy. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło ponad 30 strażaków, ale jak wynika z relacji mediów i z zamieszczonych zdjęć, kościół został uszkodzony bardzo poważnie, m.in. runął w nim dach i zniszczone zostały wszystkie okna.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Łódzka: Ziarno i owoc

2021-07-29 12:46

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Oazy

W I turnusie 36 osobowa grupa młodzieży z archidiecezji łódzkiej przeżywała Oazę Dzieci Bożych. Każdego dnia, rozważając kolejne tajemnice różańca, dzieci poznawały bliżej Boga w codziennej Eucharystii, rozważaniu Pisma Świętego i spotkaniach w grupach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję