Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Bal wolontariusza

Niedziela sosnowiecka 42/2017, str. 3

[ TEMATY ]

wolontariat

bal

Piotr Lprenc

Dobra zabawa podczas balu gwarantowana

Dobra zabawa podczas balu gwarantowana

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po ubiegłorocznym bardzo dobrze przyjętym balu wolontarusza postanowiliśmy iść za ciosem i kontynuować przedsięwzięcie także w tym roku. Dlatego już teraz zapraszam wszystkich wolontariuszy związanych z Caritas naszej diecezji do udziału we wspólnej zabawie – powiedział ks. Tomasz Folga, dyrektor sosnowieckiej Caritas.

Kreacje czas szykować. Bal odbędzie się 1 grudnia od godz. 17 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Zagórze” przy ul. Braci Mieroszewskich 91 w Sosnowcu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– II Andrzejkowy Bal Wolontariusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej będzie także okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za ich trud, czas i zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi. To także zaproszenie i wezwanie skierowane do młodych ludzi z terenu diecezji sosnowieckiej, którym idea wolontariatu jest bliska – podkreśla ks. Folga.

Podczas balu, podobnie jak w roku ubiegłym, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Wolontariat – podaj dalej”. W konkursie biorą udział grupy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, członkowie grup formalnie i nieformalnie działających na rzecz potrzebujących oraz sympatycy Caritas. Celem konkursu jest wyłonienie trzech najlepiej działających szkolnych zespołów wolontariackich oraz uhonorowanie ich pucharami i dyplomami. – Uczestnikom balu zapewnimy wspaniałą zabawę prowadzoną przez znanego wodzireja i smaczny poczęstunek. I jeszcze jedno – dochód z biletów, tzw. cegiełek, zostanie w całości przeznaczony na zorganizowanie Wigilii Bożego Narodzenia dla ubogich, samotnych i bezdomnych. Regulamin balu oraz konkursu, a także formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.sosnowiec.caritas.pl w zakładce TY & Caritas – wyjaśnia Agnieszka Szeremeta, koordynatoroka przygotowań balu.

W diecezji działa ponad 60 Szkolnych Kół Caritas. Ich członkowie chętnie angażują się w liczne akcje m.in: zbiórki żywności czy przyborów szkolnych. Chętnie odwiedzają także domy dziecka, świetlice środowiskowe i domy pomocy społecznej.

2017-10-11 13:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poświęcają się dla innych

Niedziela Ogólnopolska 48/2019, str. 30

[ TEMATY ]

prezydent

wolontariat

Magdalena Wojtak/Niedziela

Nagrodę otrzymuje Krystyna Mrugalska (w środku)

Nagrodę otrzymuje Krystyna Mrugalska (w środku)

Po raz czwarty przyznano Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Statuetki i dyplomy wyróżnionym osobom i organizacjom pozarządowym w Teatrze Narodowym w Warszawie wręczył Andrzej Duda

Prezydenckie nagrody promują postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Andrzej Duda dziękował laureatom i nominowanym, którzy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka. Mówił, że nagrody „Dla Dobra Wspólnego” są kwintesencją tego, jakie powinno być państwo. – Obok tego, że powinno być sprawiedliwe, przede wszystkim powinno być państwem, które dostrzega każdego obywatela – zaznaczył Andrzej Duda. Wskazał, że nowoczesne państwo tworzą ludzie niosący pomoc potrzebującym. – Dzięki Bogu są osoby gotowe myśleć o innych, poświęcać się dla innych, są gotowe znaleźć czas, żeby dostrzegać ich potrzeby i nieść pomoc tam, gdzie ona jest potrzebna – podkreślił.
CZYTAJ DALEJ

Papież Leon XIV przyznaje polskiej parafii wyjątkowe przywileje

2026-07-26 20:41

[ TEMATY ]

Jubileusz parafii

bp Adam Bałabuch

Krosnowice

ks. Adam Łyczkowski

Stanisław Bałabuch

Uczestnicy jubileuszowych obchodów przy poświęconej figurze św. Jakuba Apostoła.

Uczestnicy jubileuszowych obchodów przy poświęconej figurze św. Jakuba Apostoła.

Siedem wieków historii, pokolenia wiernych i św. Jakub Apostoł, który uczy odwagi pójścia za Chrystusem. Parafia w Krosnowicach rozpoczęła jubileusz, z którym papież Leon XIV związał szczególne przywileje duchowe.

Centralnym wydarzeniem obchodów 700-lecia parafii św. Jakuba Apostoła była uroczysta Suma odpustowa sprawowana 26 lipca. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Bałabuch. W zabytkowej świątyni zgromadzili się parafianie, pielgrzymi, kapłani oraz zaproszeni goście. Uroczystość stała się nie tylko okazją do przypomnienia bogatej historii Krosnowic, ale przede wszystkim początkiem Roku Jubileuszowego. Dzięki przywilejowi udzielonemu przez papieża Leona XIV miejscowy kościół będzie przez najbliższy rok szczególnym miejscem modlitwy, pojednania i uzyskiwania odpustu zupełnego.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: Rekordowo niska liczba dzieci urodzonych w zeszłym roku

2026-07-28 16:20

[ TEMATY ]

demografia

Włochy

dzietność

Adobe Stock

Najniższa od zakończenia drugiej wojny światowej liczba dzieci urodziła się w 2025 roku we Włoszech: 355 tysięcy- podano w ogłoszonym we wtorek raporcie krajowej Fundacji na rzecz Dzietności. To, jak podkreślono, nowy historyczny rekord potwierdzający skalę kryzysu demograficznego w kraju.

Współczynnik dzietności spadł do poziomu 1,14 dziecka na kobietę- odnotowano w raporcie „Dzietność 2026: Chcieć czy móc”, opracowanym we współpracy z włoskim odpowiednikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych- INPS.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję