Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bielsko-Biała

Jak Apostołowie. Przed maturą

Niedziela bielsko-żywiecka 8/2018, str. II

[ TEMATY ]

rekolekcje

maturzyści

PB

Uczestnicy rekolekcji dla maturzystów

Uczestnicy rekolekcji dla maturzystów

Było ich dwunastu. Spotkali się na rekolekcjach. W bielskim ośrodku Caritas z maturzystami naszej diecezji nad ważnymi sprawami w życiu młodych pochylał się ks. Robert Samsel. – Dla mnie obecność na tych rekolekcjach to nie jest przypadek. To działanie Ducha Świętego. Każdy z nas ma inną sytuację, uczy się w innej szkole, ma inne pasje, zainteresowania. Łączy nas to, że stoimy przed wyborem drogi życiowej. Mamy nadzieję, że owocem tych rekolekcji będzie jakieś rozeznanie, podjęcie dobrej decyzji dotyczącej naszej przyszłości – powiedziała Karolina Oleksiuk z IV Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Z kolei uczennica bielskiej „Piątki” Ogla Jagodzińska zwróciła uwagę na możliwość oderwania się od obowiązków szkolnych, od zgiełku, który towarzyszy przygotowaniu do maturalnego egzaminu.

Do ośrodka Caritas na w ostatni weekend ferii zimowych dwunastka maturzystów przyjechała z różnych stron diecezji, m.in. z Bielska-Białej, Bystrej Krakowskiej, Ligoty, Czechowic-Dziedzic, Jawiszowic, Chybia, Żywca-Zabłocia, Łodygowic, Kęt-Podlesia i Rudzicy. Uczestnicy rekolekcji wysłuchali konferencji wygłaszanych przez kapłana, uczestniczyli w Eucharystii, modlili się przed Najświętszym Sakramentem. Nie mogło obejść się bez czasu na rozmowy i integrujące spotkania.

Reklama

Zapytani o czekające ich wybory drogi życiowej młodzi przedstawiali wybrane kierunki studiów: informatyczne, ekonomiczne, inżynieryjne, pożarnicze. Na dwanaście osób dwie zdradziły chęć pójścia drogą zakonnego powołania.

Prowadzący rekolekcje ks. Robert Samsel podkreślił, że uczniowie, którzy przyjechali do ośrodka Caritas, są bardzo wartościowymi ludźmi i praca z nimi należy do przyjemności. Kapłana w opiece duchowej nad młodymi wspierały dwie animatorki: katechetka Aneta oraz Ewa – pierwsza dziewica konsekrowana w naszej diecezji.

– Tutaj odkrywamy prawdę, że warto twórczo żyć. Warto – jak nas uczył papież Franciszek – zejść z kanapy. Każda próba oddania wolnego czasu Panu Bogu przynosi owoce. Ufamy, że Pan Bóg pobłogosławi naszej drodze w przyszłości – podsumowali rekolekcje młodzi ludzie.

Weekendowe spotkanie maturzystów w ośrodku Caritas to już druga seria specjalnych rekolekcji dla zdających w maju maturę. W ostatnich dniach grudnia ubiegłego roku podobną inicjatywę, przeznaczoną tylko dla młodzieży męskiej, zorganizowało Seminarium Duchowne w Krakowie.

2018-02-22 10:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dotknęli istoty – zaufali Bogu przez Maryję

Niedziela podlaska 17/2015, str. 5

[ TEMATY ]

maturzyści

Bożena Sztajner/Niedziela

Jak wielu przed nimi, również z naszej diecezji w czwartek 9 kwietnia na Jasną Górę przybyli tegoroczni maturzyści, by u tronu Królowej Polski prosić o potrzebne łaski na czas matury i o rozeznanie drogi życiowej

W spotkaniu po raz pierwszy jako ordynariusz drohiczyński uczestniczył bp Tadeusz Pikus. Zwracając się do młodzieży przed pierwszym punktem jasnogórskiego spotkania, życzył jej wspanialej przygody – przygody życia, spotkania z Maryją, która milczy za obrazem, a zarazem mówi do każdego, kto tylko zechce wsłuchać się w Jej słowa.

CZYTAJ DALEJ

72 lata idą razem przez życie!

2021-09-13 18:30

Niedziela toruńska 38/2021, str. VII

[ TEMATY ]

małżeństwo

Krystyna Afeltowicz

Genowefa i Bernard Lindzińscy z Lidzbarka

Genowefa i Bernard Lindzińscy z Lidzbarka

Wielu mieszkańcom Lidzbarka z pewnością znane jest małżeństwo państwa Genowefy i Bernarda Lindzińskich. W tym roku obchodzili rocznicę 72-lecia pożycia małżeńskiego.

Oboje urodzili się w Lidzbarku i do dzisiaj tutaj mieszkają. Genowefa jest drugim dzieckiem z jedenaściorga rodzeństwa Genowefy i Alfonsa Rehmus. Najstarsza siostra wstąpiła do klasztoru i na Genowefie spoczął w tych bardzo trudnych czasach obowiązek pomocy w wychowywaniu młodszego rodzeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal

2021-09-20 13:29

[ TEMATY ]

patronat

Materiał prasowy

W dniach 17-19 września w Siedleckim CKiS odbył się 28. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem przyciągając setki młodzieży, a dzięki technologii streaming’u osoby, które nie mogły uczestniczyć fizycznie w trzydniowym spotkaniu oglądały go na żywo w internecie.

Materiał prasowy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję