Reklama

Bohaterowie w obrączkach

Nieustannie wielbią Boga

2019-04-16 18:56

Anna Majowicz
Edycja wrocławska 16/2019, str. VIII

Anna Majowicz

Mamy stacje benzynowe czynne 24/7, sklepy 24/7, a nawet fitness 24/7. Poznajcie Ewę i Marcina Widerów, dzięki którym mamy także Dom Modlitwy Wrocław 24/7

Miałem wtedy 26 lat i byłem gotowy na poważny związek – wspomina Marcin. Para poznała się na rekolekcjach w Wiśle. Był sierpień 1992 r. – To były rekolekcje wspólnoty „Marana Tha” z Zabrza, do której należałem. Zaprosiliśmy na nie wrocławską wspólnotę „Hallelujah”, w której posługiwała Ewa – kontynuuje Marcin. Przyszli małżonkowie od razu wpadli sobie w oko i po rekolekcjach utrzymywali stały kontakt. Po jakimś czasie Ewa zaprosiła Marcina do Wrocławia. – Gdyby nie wiara w Jezusa i posługi we wspólnotach zapewne nie odnaleźlibyśmy siebie i nie stworzylibyśmy naszej rodziny – zaznacza Ewa. Pobrali się w 1993 r. w kościele pw. Opieki św. Józefa na wrocławskim Ołbinie i dziś wspólnie wychowują dwoje dzieci: 15-letnią Agatę i 11-letniego Daniela.

Dom Modlitwy Wrocław 24/7

Małżonkowie zamieszkali we Wrocławiu i uczęszczali do jednej ze wspólnot. – Przełomem był 1997 r., kiedy musieliśmy odejść ze wspólnoty. Założyliśmy własny biznes, w który na tyle mocno się zaangażowaliśmy, że zaczęliśmy oddalać się od życia wspólnotowego. Wszystko zmieniło się w 2007 r., kiedy pojechaliśmy do Międzynarodowego Domu Modlitwy w Kansas City w USA, gdzie modlitwa trwa dzień i noc od 20 lat – mówi głowa rodziny. Tam uczyli się, jak zakładać miejsca modlitwy 24/7 i zaraz po powrocie do kraju zabrali się do pracy. – Zaczęliśmy od „Gór Modlitwy”, na których modliliśmy się o to, aby Bóg takie miejsca nieustannej modlitwy w Polsce powołał do życia – zaznacza Ewa. – Nie liczyliśmy na udział wielu osób, ale przybyło ich ponad 50, i to z różnych stron kraju – dodaje. W 2011 r. małżonkowie rozpoczęli codzienną modlitwę we Wrocławiu. Początkowo wynajmowali piwnicę przy ul. Poznańskiej, a od 2013 r. Dom Modlitwy funkcjonuje przy Kanonii 11 na Ostrowie Tumskim. – Wszystko rozpoczyna się od osobistego spotkania z Bogiem na modlitwie, a wszystko inne musi z tej relacji wypływać, mieć w niej swoje źródło. Dlatego tęsknimy za miejscem – konkretnie tutaj, we Wrocławiu – w którym zawsze coś by się działo i każdy mógłby w dowolnej chwili przyjść i zanurzyć się w Bożej Obecności, doznać uzdrowienia. Nasze marzenie realizujemy stopniowo. Na modlitwie trwamy 4 godziny dziennie, a raz w miesiącu robimy dłuższe, kilkunastogodzinne spotkania oraz „Nocne Góry Modlitwy”. Spotkania skupiają się na adoracji Boga, wstawiennictwie za Kościół, miasta, kraje i Izrael – zaznaczają liderzy wspólnoty.

Reklama

Fundacja 24/7

Ewa i Marcin od ponad 20 lat przyjaźnią się z Dorotą i Maciejem Wolskimi, małżeństwem mieszkającym w Warszawie. Maciej wpadł na pomysł założenia Fundacji 24/7, której głównym celem jest wspieranie inicjatyw nieustającej modlitwy w Polsce i poza jej granicami. – Apostoł Piotr poucza nas, że dzień przyjścia Pana można przyspieszyć (2 P3, 10-12). Chcemy to uczynić poprzez modlitwę dniem i nocą – mówi Marcin dodając, że największym ich pragnieniem jest, by cała Polska zapłonęła modlitwą. Aktualnie w naszym kraju istnieje już osiem Domów Modlitwy: w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Opolu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Tagi:
małżeństwo

W dużej rodzinie z Bogiem

2019-05-15 09:02

Anna Majowicz
Edycja wrocławska 20/2019, str. 8

Ona prowadzi bloga, on jest programistą. Wspólnie wychowują pięciu synów – Ignacego, Antoniego, Szymona, Józefa i Franciszka. Poznajcie Monikę i Marcina Krąglaków, bohaterów w obrączkach

Anna Majowicz
Monika i Marcin

Schody i herbata

Znają się od 14 roku życia. Razem działali w harcerstwie, w tym samym czasie i szczepie prowadzili swoje drużyny w ZHR. Bliżej poznali się po dwóch latach znajomości, podczas harcerskiego wyjazdu na narty do Jeleniej Góry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Watykan: papież przyjął rezygnację dwóch biskupów

2019-05-20 12:55

st (KAI) / Watykan

Ojciec Święty przyjął rezygnację z rządów pasterskich złożoną przez biskupa Helsinek, 72. Letniego Teemu Sippo oraz biskupa Chur w Szwajcarii, 77-letniego Vitusa Huondera – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Grzegorz Gałązka

Biskup Teemu Sippo, SCI był pierwszym od czasów Reformacji Finem- biskupem katolickim w tym kraju. Kierował diecezją w Helsinkach obejmującą terytorium całej Finlandii od 2009 roku. Natomiast w Chur Ojciec Święty mianował administratorem apostolskim sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis 74. letniego byłego biskupa Reykjavíku, Szwajcara, Petera Bürchera.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W Rzeszowie nie odbędzie się Marsz Równości

2019-05-21 12:02

Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
Diecezji Rzeszowskiej

Rzeszów, dnia 16.05.2019 r.

Szanowny Pan Tadeusz Ferenc Prezydent Miasta Rzeszowa

Szanowny Panie Prezydencie,

Z radością przyjęliśmy informację, jaką przekazał Pan nam telefonicznie, że nie udzielił Pan zgody na odbycie w Rzeszowie tzw. Marszu Równości. Jeśli posiadane przez nas informacje były nieprawdziwe, to pozostaje nam je sprostować i wycofać wcześniej sformułowane w piśmie z dnia 1 kwietnia br. słowa oburzenia. Będziemy zatem oczekiwać, że w stosownym, przewidzianym prawem czasie, podejmie Pan właściwe czynności.

Z poważaniem

Halina Szydełko

Przewodnicząca Rady Ruchów

i Stowarzyszeń Katolickich

Diecezji Rzeszowskiej

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem