Reklama

Niedziela Wrocławska

Bohaterowie w obrączkach

Nieustannie wielbią Boga

Mamy stacje benzynowe czynne 24/7, sklepy 24/7, a nawet fitness 24/7. Poznajcie Ewę i Marcina Widerów, dzięki którym mamy także Dom Modlitwy Wrocław 24/7

Miałem wtedy 26 lat i byłem gotowy na poważny związek – wspomina Marcin. Para poznała się na rekolekcjach w Wiśle. Był sierpień 1992 r. – To były rekolekcje wspólnoty „Marana Tha” z Zabrza, do której należałem. Zaprosiliśmy na nie wrocławską wspólnotę „Hallelujah”, w której posługiwała Ewa – kontynuuje Marcin. Przyszli małżonkowie od razu wpadli sobie w oko i po rekolekcjach utrzymywali stały kontakt. Po jakimś czasie Ewa zaprosiła Marcina do Wrocławia. – Gdyby nie wiara w Jezusa i posługi we wspólnotach zapewne nie odnaleźlibyśmy siebie i nie stworzylibyśmy naszej rodziny – zaznacza Ewa. Pobrali się w 1993 r. w kościele pw. Opieki św. Józefa na wrocławskim Ołbinie i dziś wspólnie wychowują dwoje dzieci: 15-letnią Agatę i 11-letniego Daniela.

Dom Modlitwy Wrocław 24/7

Reklama

Małżonkowie zamieszkali we Wrocławiu i uczęszczali do jednej ze wspólnot. – Przełomem był 1997 r., kiedy musieliśmy odejść ze wspólnoty. Założyliśmy własny biznes, w który na tyle mocno się zaangażowaliśmy, że zaczęliśmy oddalać się od życia wspólnotowego. Wszystko zmieniło się w 2007 r., kiedy pojechaliśmy do Międzynarodowego Domu Modlitwy w Kansas City w USA, gdzie modlitwa trwa dzień i noc od 20 lat – mówi głowa rodziny. Tam uczyli się, jak zakładać miejsca modlitwy 24/7 i zaraz po powrocie do kraju zabrali się do pracy. – Zaczęliśmy od „Gór Modlitwy”, na których modliliśmy się o to, aby Bóg takie miejsca nieustannej modlitwy w Polsce powołał do życia – zaznacza Ewa. – Nie liczyliśmy na udział wielu osób, ale przybyło ich ponad 50, i to z różnych stron kraju – dodaje. W 2011 r. małżonkowie rozpoczęli codzienną modlitwę we Wrocławiu. Początkowo wynajmowali piwnicę przy ul. Poznańskiej, a od 2013 r. Dom Modlitwy funkcjonuje przy Kanonii 11 na Ostrowie Tumskim. – Wszystko rozpoczyna się od osobistego spotkania z Bogiem na modlitwie, a wszystko inne musi z tej relacji wypływać, mieć w niej swoje źródło. Dlatego tęsknimy za miejscem – konkretnie tutaj, we Wrocławiu – w którym zawsze coś by się działo i każdy mógłby w dowolnej chwili przyjść i zanurzyć się w Bożej Obecności, doznać uzdrowienia. Nasze marzenie realizujemy stopniowo. Na modlitwie trwamy 4 godziny dziennie, a raz w miesiącu robimy dłuższe, kilkunastogodzinne spotkania oraz „Nocne Góry Modlitwy”. Spotkania skupiają się na adoracji Boga, wstawiennictwie za Kościół, miasta, kraje i Izrael – zaznaczają liderzy wspólnoty.

Fundacja 24/7

Ewa i Marcin od ponad 20 lat przyjaźnią się z Dorotą i Maciejem Wolskimi, małżeństwem mieszkającym w Warszawie. Maciej wpadł na pomysł założenia Fundacji 24/7, której głównym celem jest wspieranie inicjatyw nieustającej modlitwy w Polsce i poza jej granicami. – Apostoł Piotr poucza nas, że dzień przyjścia Pana można przyspieszyć (2 P3, 10-12). Chcemy to uczynić poprzez modlitwę dniem i nocą – mówi Marcin dodając, że największym ich pragnieniem jest, by cała Polska zapłonęła modlitwą. Aktualnie w naszym kraju istnieje już osiem Domów Modlitwy: w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Opolu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

2019-04-16 18:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Brandmüller o kościelnej debacie nt. małżeństwa

[ TEMATY ]

Kościół

małżeństwo

Marcus-Hansson-Foter-CC-BY

Nieznajomość katolickiego nauczania wśród biskupów i teologów jest główną przyczyną panującego obecnie chaosu w Kościele - uważa kard. Walter Brandmüller. "Wobec wewnątrzkościelnej debaty na temat małżeństwa i rodziny widać zagrożenie dla niezafałszowanego nauczania katolickiego" - powiedział niemiecki purpurat i historyk Kościoła w rozmowie z włoskim dziennikiem "Il Foglio".

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Rok szkolny w Europie w czasach pandemii: testy, maseczki, kary dla niezaszczepionych nauczycieli

2021-09-18 08:57

[ TEMATY ]

koronawirus

Karol Porwich/Niedziela

W większości regionów Unii Europejskiej rozpoczął się nowy rok szkolny. W niektórych krajach, np. we Francji i w Czechach w szkołach przeprowadza się testy. W Hiszpanii zmniejszono wymagany dystans społeczny do 1,2 metra. Z kolei w Szwecji nie wprowadzono żadnych dodatkowych restrykcji.

We Francji prawie 12,3 mln uczniów wróciło do szkół 2 września i od tego dnia około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19, w tym 545 w minionym tygodniu. Tygodniowo przeprowadza się około 600 tys. testów w szkołach. Nauczyciele i dzieci powyżej 6. roku życia noszą maseczki przez cały czas nauki z wyjątkiem zajęć sportowych. Szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat organizowane są również w szkołach od 2 września i wymagana jest zgoda rodziców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję