Reklama

Niedziela Legnicka

Doświadczyć Żywego Boga

Niedziela legnicka 18/2019, str. 3

[ TEMATY ]

Spotkanie młodzieży

Ks. Waldemar Wesołowski

Blisko 400 osób spotkało się w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy, by wspólnie modlić się, śpiewać, słuchać muzyki, świadectw i uczestniczyć w Eucharystii. Tak wyglądało tegoroczne spotkanie młodych diecezji legnickiej w Niedzielę Palmową.

Odkrywanie talentów

Tradycyjnie już spotkanie młodych poprzedziły warsztaty muzyczne, prowadzone przez krakowskich muzyków Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego. Zgromadziły one blisko 100 uczestników – chórzystów i muzyków, którzy wystąpili wspólnie na scenie, podczas uwielbienia i podczas Eucharystii.

Reklama

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania zarówno młodzieży, jak i duszpasterzy. Ponieważ z roku na rok poziom rośnie, rosną też nasze wymagania. Takie warsztaty to okazja do odkrycia nowych talentów, ale też wejścia w osobistą relację z Bogiem. Treści, które śpiewamy odnoszą się bowiem do Boga, zatem by dobrze je wyśpiewać i zagrać, trzeba poczuć Jego osobową obecność – podkreślają krakowscy muzycy.

Świadectwem swojej wiary podzielił się z młodzieżą Hubert Kowalski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że Jezus to nie postać z historii, a chrześcijaństwo to nie zbiór takich czy innych idei. Jezus jest żywy, obecny wśród nas. Wspomniał, że jego droga nawrócenia dokonała się przez muzykę i osobiste doświadczenie żywego Boga we wspólnocie. Dlatego tymi wartościami dzieli się z innymi. – Moje doświadczenie spotkania z Jezusem wzywa do dawania świadectwa. Młodzież też powinna tym przeżyciem dzielić się z innymi – powiedział.

Czym jest adoracja

Ważnym punktem spotkania młodych była adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem, prowadzonym przez chór i orkiestrę. Wprowadzenia do tej modlitwy dokonał duszpasterz akademicki ks. Robert Bielawski. Podczas adoracji była też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Reklama

– Takie spotkanie to dla nas sposobność do naładowania akumulatorów życia. Udział w modlitwie, doświadczenie wspólnoty bardzo zmieniają życie. Zmieniają się dzięki temu nasze relacje rodzinne, z naszymi rówieśnikami. To również okazja, żeby oderwać się od szumu dnia codziennego i spędzić czas z Jezusem i innymi – mówią uczestnicy.

Dać świadectwo mocy

Siostry magdalenki, które przyjechały z młodzieżą z Jeleniej Góry, zauważają że po takich spotkaniach młodzież ma więcej zapału do działania w swoich środowiskach i w swoich parafiach. – Ważne jest, żeby tę energię mądrze wykorzystać, bo młodzi mają dużo energii i wiele dobrych pomysłów – podkreślają.

Eucharystii przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. – Liturgia Słowa uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy uczniami w szkole Boga. Jesteśmy tutaj, by się uczyć, by dawać świadectwo działania i mocy Pana – mówił biskup legnicki. Podkreślił też, że wszyscy chrześcijanie są powołani, aby wejść w tę rzeczywistość, której doświadczył Jezus. – Jesteśmy dzisiaj tutaj po to, by otrzymywać światło i moc wchodzenia w tajemnicę życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Jako chrześcijanie, jesteśmy nowym stworzeniem, które zna to, co jest poza bramami śmierci. Jesteśmy zaproszeni, by razem z Chrystusem przechodzić przez trudności, by ostatecznie zwyciężyć nie własną mocą, ale mocą Tego, za którym idziemy – podkreślił bp Kiernikowski.

Spotkanie młodych zakończyło się błogosławieństwem i uroczystym rozesłaniem.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

2019-04-30 09:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zrozumieć wolność

Niedziela lubelska 35/2019, str. 5

[ TEMATY ]

Spotkanie młodzieży

Paweł Wysoki

Młodzi ludzie chcą być ze sobą, wspólnie rozwiązywać trudności i cieszyć się życiem

Młodzi ludzie chcą być ze sobą, wspólnie rozwiązywać trudności i cieszyć się życiem

– Kto ma w swoim sercu poukładane wartości, stawi czoła każdemu wyzwaniu – te słowa dyrektora SMAL-u są zadaniem dla młodzieży po spotkaniu w Garbowie

Kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej przeszło do historii. W dniach 22-25 sierpnia w gościnnych progach Garbowa już po raz 7. zgromadziło się pół tysiąca osób, by ostatnie dni wakacji spędzić na modlitwie i zabawie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bronakowski: Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości

2021-07-29 19:42

[ TEMATY ]

naród

przyszłość

piwo

Eliza Bartkiewicz / BP KEP

Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski

Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości – przestrzega bp Tadeusz Bronakowski komentując dla KAI ogłoszony wczoraj raport Instytutu Jagiellońskiego “Polska zalana piwem”. “Od wielu lat protestujemy przed pobłażliwym, nieodpowiedzialnym i niewrażliwym na konsekwencje, traktowaniem piwa, jako zwykłego napoju” – zaznaczył przewodniczący Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Bp Bronakowski przypomniał, że kierowany przez niego Zespół od wielu lat sprzeciwia się tym zmianom w prawie, które niosą wiele negatywnych konsekwencji dla społeczeństwa borykającego się z problemami uzależnień. “Do tych najważniejszych zmian należy zaliczyć zwiększanie promocji, reklama piwa i ściślejsze powiązanie alkoholu ze sferą wypoczynku oraz sportu i rekreacji” – zaznacza duchowny. Dodaje, że jest to szczególnie niebezpieczne dla młodych ludzi, którzy są najczęstszymi i najliczniejszymi odbiorcami reklam i uczestnikami imprez masowych, w tym sportowych.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego (zapowiedź)

2021-07-30 10:28

[ TEMATY ]

rocznica

Powstanie Warszawskie

Archiwum Hufca ZHP Częstochowa

Losami Powstania Warszawskiego i walczących w nim interesowali się mieszkańcy Częstochowy. Miasto niosło powstańcom pomoc militarną, za co Niemcy wymordowali ok. 10 tys. mieszkańców miasta.

Częstochowskie obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego rozpoczną się 1 sierpnia minutą ciszy i Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego o godz. 17 w kościele Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję