Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Umarł, ale żyje

Pierwszy raz w historii naszej diecezji liturgie Triduum Paschalnego były sprawowane bez udziału wiernych. Dlatego przypominamy paschalne nauczanie naszych pasterzy.

Niedziela Ogólnopolska 17/2020, str. 47

Krzysztof Juszczak

Bp Roman Pindel celebruje Msze sw. w bielskiej katedrze

Bp Roman Pindel celebruje Msze sw. w bielskiej katedrze

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w Triduum Paschalnym uczestniczyliśmy poprzez transmisje internetowe, radiowe i telewizyjne. Bp Roman Pindel celebrował Triduum Paschalne w bielskiej katedrze, a bp Piotr Greger w konkatedrze w Żywcu.

Wielki Czwartek

Bp Piotr Greger: – Trwająca epidemia to czas egzaminu z naszej służebności wobec drugiego człowieka. Dziękuję tym, którzy na co dzień niosą pomoc ludziom i walczą z epidemią, narażając życie i zdrowie.

Reklama

Bp Roman Pindel: – Łatwo jest nauczyć się słów i gestów liturgii, ale znacznie trudniej wypełnić przykazanie miłości bliźniego.

Wielki Piątek

Bp Roman Pindel: – Choć w tym roku cześć krzyżowi jest oddawana w inny sposób niż w poprzednie lata, to jednak trzeba się dziś zatrzymać i wyrazić w sercu wiarę, że Jezus umarł za nasze grzechy na drzewie krzyża.

Bp Piotr Greger: – Choroba, zmęczenie, zdradzona przyjaźń, niezrealizowane plany, brak pracy, małżeńska niezgoda, rodzinne problemy, trwająca epidemia paraliżująca naszą codzienność i zabierająca kolejne ludzkie istnienia oraz wiele innych sytuacji stanowią w naszym życiu czytelne przesłanie doświadczenia krzyża.

Wielka Sobota

Reklama

Bp Roman Pindel: – Dziś odnawiamy naszą łączność z Chrystusem, którą mamy od chrztu św., i prosimy, aby nasze życie było Paschą, czyli przejściem za Jezusowym przykładem i nauczaniem, abyśmy – idąc za Nim – dotarli do domu Ojca, jak On nam obiecał i przygotował.

Bp Piotr Greger: – Pascha Chrystusa jest źródłem naszego zwycięstwa. Pusty grób Jezusa jest zapowiedzią naszych pustych grobów. W mocy Jego zmartwychwstania jest siła do naszego wychodzenia z grobu zła, niewierności, słabości, utraty poczucia nadziei i sensu życia.

Wielkanoc

Bp Roman Pindel: – Najważniejsze korzyści, jakie mają ci, którzy wierzą w zmartwychwstanie, to pojednanie z Bogiem, możliwość odpuszczenia grzechów i życie wieczne na zawsze z Bogiem.

Bp Piotr Greger: – Cała moc naszej wiary zbudowana jest na fakcie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ono bowiem ukazuje perspektywę nowego życia, za którym tęskni ludzkie serce.

2020-04-21 12:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Zmarł o. Piotr Kwoczała OFM

2021-01-21 20:00

Archiwum prywatne

Ojciec Piotr pośród podopiecznych hospicjum

Ojciec Piotr pośród podopiecznych hospicjum

Dziś w Dolnośląskim Centrum Onkologii zmarł o. Piotr Kwoczała, franciszkanin. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. 

O. Piotr urodził się w 1957 roku w Zdzieszowicach. Do franciszkanów wstąpił w roku 1978, by po 7 latach przygotowania przyjął święcenia kapłańskie. Podczas swojej posługi kapłańskiej był skierowany do Włoch.  Tam m.in. studiował na Uniwersytecie "Antonianum" w Rzymie. Po kilkunastu latach pracy we Włoszech decyzją przełożonych wrócił do Polski i jest kapelanem w hospicjum. Był wieloletnim kapelanem wrocławskich hospicjów: Hospicjum Bonifratrów im. św. Jana Bożego i hospicjum domowym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

CZYTAJ DALEJ

„Dar na Stulecie” – podsumowanie "duchowego pomnika" na 100-lecie Jana Pawła II

2021-01-22 15:25

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Arturo Mari, Adam Bujak/Biały Kruk

Ponad 150 tys. osób wzięło udział w projekcie „Dar na Stulecie” realizowanym w związku ze stuleciem urodzin św. Jana Pawła II. W ramach projektu podjęto niemal 2,5 tys. inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych oraz edukacyjnych i wychowawczych w 35 krajach na sześciu kontynentach. Pomysłodawcą akcji był zmarły 31 grudnia 2020 r. o. Maciej Zięba OP. Dziś odbyło się wirtualne spotkanie podsumowujące inicjatywę.

Projekt „Dar na Stulecie” polegał na stworzeniu „duchowego pomnika” zbudowanego z inicjatyw modlitewnych, charytatywnych, naukowych, artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych podejmowanych jako wyraz wdzięczności za życie świętego papieża. Realizacja projektu początkowo planowana była na cały rok stulecia urodzin św. Jana Pawła II – od 18 maja 2019 r. do 18 maja 2020 r. Z uwagi na pandemię koronawirusa czas trwanie projektu przedłużono do końca 2020 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję