Reklama

Głos z Torunia

Bądź pozdrowiona Maryjo!

Podgórska Pani i Królowa od ponad dwustu lat jest szczególnie czczona na toruńskim lewobrzeżu w wizerunku Niepokalanej Królowej Rodzin.

Niedziela toruńska 36/2020, str. I

[ TEMATY ]

procesja

Ewa Melerska

Po Mszy św. wierni wzięli udział w procesji

Po Mszy św. wierni wzięli udział w procesji

I w tym roku podczas odpustu kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu wypełnił się po brzegi wiernymi. Maryja, widniejąca na obrazie z twarzą pogodną i lekkim uśmiechem, nieustannie przygarnia wszystkich, którzy przychodzą prosić Ją o pomoc. Daje zapewnienie, że każdy jest dla niej ważny, że kocha i jak dobra Matka bierze nas w swe ramiona.

Spotkanie z Matką

Uroczystości odpustowe, przypadające w piątą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Podgórskiej, miały miejsce 23 sierpnia. Zaprosił na nie o. Jozue Misiak OFM, kustosz sanktuarium, który we wstępie do Mszy św. pozdrowił Maryję słowami modlitwy św. Franciszka z Asyżu. Eucharystii przewodniczył bp Wiesław Śmigiel. Niedzielne wydarzenia poprzedziła 9-dniowa nowenna, podczas której wiernym przybliżane były przymioty Matki Bożej z Godzinek ku Jej czci.

Pozdrowienie

Ksiądz Biskup w homilii również zwrócił uwagę na moc z serca płynących pozdrowień. Przywołał kilka przykładów, w jaki sposób ludzie okazywali dawniej swoją pobożność i uwielbienie Boga. Krótkie „Szczęść Boże” powiedziane do pracujących, mówienie „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” zaraz po przyjściu do domu lub czynienie znaku krzyża, mijając przydrożną kapliczkę – te małe gesty są wielkim wyznaniem wiary.

Koronacja obrazu Matki Bożej Podgórskiej miała miejsce 22 sierpnia 2015 r.

Podziel się cytatem

Reklama

Na kartach Pisma Świętego znajdujemy opisy wielu spotkań – Boga z człowiekiem i ludzi ze sobą. Bp Śmigiel zauważył, że modlitwa Zdrowaś Maryjo jest połączeniem dwóch pozdrowień – Archanioła Gabriela i św. Elżbiety. Ta modlitwa pełna jest życzliwości, uwielbienia i błogosławieństwa.

Prośba i zachęta

Bp Śmigiel, mówił także o Apostołach, którzy modlili się z Maryją, ale także do Niej. Ich historia jest bardzo podobna do historii Polaków na przestrzeni dziejów. Zarówno jedni jak i drudzy, pokładali ufność w Matce Bożej, czuli Jej bliskość i wstawiennictwo u Syna Bożego.

Prosił, aby nasze pozdrowienia nie były puste, bez pokrycia, aby nie były tylko słowami wypowiadanymi bezmyślnie, ale żeby były przepełnione miłością. Zachęcił do zrobienia rachunku sumienia i refleksji nad tym, czy Bóg jest obecny w naszych relacjach rodzinnych i w naszych domach.

2020-09-02 10:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Manila: prawie 2 mln wiernych na procesji Czarnego Nazarejczyka

[ TEMATY ]

procesja

YouTube.com

Filipiny: spektakularna i piękna procesja Czarnego Nazarejczyka

Filipiny: spektakularna i piękna procesja Czarnego Nazarejczyka

Zaostrzone środki bezpieczeństwa towarzyszyły tradycyjnej procesji Czarnego Nazarejczyka, która przeszła dziś ulicami Manili. Władze szacują, że w trwających kilkanaście godzin obchodach w całym mieście wzięło udział 1 mln 800 tys. Filipińczyków. Zgodnie z wielowiekową tradycją szli oni boso za cudowną figurą Chrystusa niosącego krzyż.

Procesję poprzedziła uroczysta Msza sprawowana o północy przez stołecznego arcybiskupa kard. Louisa Tagle. Apelował on o budowanie filipińskiego społeczeństwa na bezinteresownej miłości i ofiarnej służbie. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwało ponad 4 tys. policjantów i żołnierzy.

CZYTAJ DALEJ

Wieczór mlekiem i miodem płynący w Oławie

2022-11-30 15:30

Julia Pawelec

Wieniec adwentowy w oławskiej parafii

Wieniec adwentowy w oławskiej parafii

W I Niedzielę Adwentu w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie odbyło się Uwielbienie wprowadzające w radosny nastrój oczekiwania na przyjście Pana.

Po Mszy Świętej nastąpiło nabożeństwo adwentowe, które rozpoczęło się poświęceniem wieńca adwentowego. Następnie odczytano czytania ze Starego Testamentu, a w dalszej kolejności Ewangelię opisującą scenę Zwiastowania (Łk 1, 26-38). Konferencję wygłosił ks. Adam Bilski, zwracając uwagę na to, z jak wielką wiarą i zaufaniem Maryja przyjęła wolę Pana Boga o zostaniu matką Zbawiciela. Odpowiedziała na to wezwanie mimo obaw, czy w tak młodym wieku podoła wychowaniu dziecka - w dodatku Syna Bożego. Nie rozumiała wiele, z pokorą przyjęła jednak każdy element Bożego planu. Kapłan zauważył, że Maryja nie zwątpiła także wtedy, gdy jej Syn, "któremu panowaniu nie będzie końca”, narodził się w bardzo ubogich warunkach, ponieważ nie znaleziono żadnego innego miejsca, w którym mógłby przyjść na świat.- Po ludzku mogłoby to zachwiać wiarę. Jednak nie w przypadku Maryi. Ona ufała zawsze - podkreślał.

CZYTAJ DALEJ

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję