Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Uwielbienie Bożej miłości

W kościele Chrystusa Króla odbył się wieczór uwielbienia pod hasłem: „W Duchu Miłości”.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 10/2021, str. III

[ TEMATY ]

wieczór uwielbienia

Joanna Ferens

Modlitwa zmienia nas samych

Modlitwa zmienia nas samych

Myślą przewodnią były słowa z Księgi Proroka Jeremiasza: „Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość”.

Reklama

– Chcemy poprzez tę modlitwę uwielbiać Pana Boga i pogłębiać swoją wiarę – tłumaczył ks. Radosław Sokołowski. – W naszej wspólnocie wieczory uwielbienia są cykliczne i organizujemy je co jakiś czas, aby ubogacić spotkania. Wiemy, że cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż do naszej modlitwy dołączają ludzie z całego miasta i okolicznych parafii. Wieczory uwielbienia są wielkim przeżyciem duchowym dla człowieka, spotykamy się po to, by na modlitwie uwielbiać Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie – mówiła Barbara Maksymiec ze Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. – Modlitwa uwielbienia prowadzi nas do doświadczenia Bożej obecności, do stanięcia razem z Maryją, aniołami i świętymi, i włączenia się w piękne hymny pochwalne. I oczywiście, wiemy, że hymny niczego Bogu nie dodają, ale przyczyniają się do naszego zbawienia. Jest to piękna modlitwa, która zmienia nas samych, nasze odczuwanie i otwieranie się na pełnię Bożej miłości – wskazała.

Modlitwę, rozważania i śpiewy poprowadziła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, działająca przy parafii.

2021-03-02 14:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

V Chmielnicki Wieczór Uwielbienia

Już jutro kolejny raz Jezus wyjdzie na ulicę naszego miasta.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł abp Wojciech Ziemba

2021-04-21 23:18

archiwarm.pl

21 kwietnia 2021 roku, w godzinach wieczornych, zmarł abp Wojciech Ziemba. Informację tę przekazał rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej. Abp Wojciech Ziemba, arcybiskup senior archidiecezji warmińskiej miał 80 lat.

Arcybiskup Wojciech Ziemba urodził się 15.10.1941 r. w Wampierzowie, w parafii Wadowice Górne, w diecezji tarnowskiej. Do szkoły podstawowej uczęszczał w miejscu urodzenia. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Bystrzycy Kłodzkiej w 1958 r. Następnie przez dwa lata pracował w Wydziale Finansowym Prezydium Państwowej Rady Narodowej w Mielcu. W 1960 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie. W latach 1963-65 odbył służbę wojskową w Dęblinie.

CZYTAJ DALEJ

Pogadaj z Czarnym o Piśmie Świętym

2021-04-22 12:41

[ TEMATY ]

KSM

Pogadaj z Czarnym

Archiwum Agnieszki Wojnarowicz

Chcieliśmy zachęcić uczestników do zadawania pytań związanych z Pismem Świętym, a szczególnie ze Starym Testamentem

Chcieliśmy zachęcić uczestników do zadawania pytań związanych z Pismem Świętym, a szczególnie ze Starym Testamentem

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Pogadaj z Czarnym". W Tygodniu Biblijnym gościem Agnieszki Wojnarowicz 21 kwietnia był dominikanin o. Łukasz Popko z Francuskiej Szkoły Biblijnej i Archeologicznej w Jerozolimie.

- Chcieliśmy zachęcić uczestników do zadawania pytań związanych z Pismem Świętym, a szczególnie ze Starym Testamentem, m.in. dlatego, że w Kościele trwa Tydzień Biblijny. O. Łukasz Popko bada Biblię w Jerozolimie, stąd taka szczególna okazja, aby móc zadać mu nawet trudne pytania - mówi Agnieszka Wojnarowicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję