Reklama

Niedziela Rzeszowska

Do zobaczenia na szlaku!

Już za kilka dni z Rzeszowa wyruszy 44. Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę.

Hasło tegorocznej pielgrzymki „Z Maryją i Józefem do Jezusa” zachęca do tego, byśmy wpatrując się w przykład Matki Najświętszej i św. Józefa przybliżali się w swoim życiu do Pana Jezusa. Biskup Edward Białogłowski, koordynujący przygotowania do Rzeszowskiej Pielgrzymki Pieszej, podkreśla, że program duszpasterski pielgrzymki jest tak samo obfity jak w innych latach. Zaznacza, iż w programie duchowym na rekolekcje w drodze uwzględniono dwa ważne tematy: Eucharystia i Rodzina. Biskup wyjaśnia: – Pierwszy wynika z ogólnopolskiego programu duszpasterskiego: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, zaś drugi jest nawiązaniem do Roku Rodziny, który polecił Kościołowi papież Franciszek.

Ze względu na stan epidemii pielgrzymka przyjmie formę sztafety poszczególnych grup. Każdego dnia na szlaku do Królowej Polski spotkają się pątnicy zapisani do swoich grup z różnych rejonów diecezji. Cieszy nas zainteresowanie pielgrzymką, o czym świadczy duża ilość osób zapisanych przez formularz internetowy lub w parafiach. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

Codziennie od 4 do 13 sierpnia zapraszamy do łączności z tymi, którzy wyruszą na pątniczy szlak. Studio pielgrzymkowe na antenie Radia VIA zaprasza przez kolejne dziesięć dni o godz. 7.35; 10.15; 12.10; 16.10 i 20. Również zapraszamy codziennie na Eucharystię do Bazyliki Ojców Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18, która będzie celebrowana przez księży przewodników poszczególnych grup RPP. Okazją do duchowego pielgrzymowania będzie udział w nabożeństwach różańcowych w kościele Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie o godz. 20.30. Msze święte i nabożeństwa będą transmitowane przez Radio VIA.

Reklama

Okazją do spotkania w pielgrzymkowej wspólnocie będzie Eucharystia na rozpoczęcie 44. RPP, która tradycyjnie odbędzie się na placu Farnym w Rzeszowie o godz. 6.30 pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Zapraszamy również na uroczyste wejście Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, które odbędzie się 13 sierpnia o godz. 10 i następnie na Eucharystię na błoniach jasnogórskich o godz. 11.30.

Niech tegoroczne pielgrzymowanie z Niepokalaną Dziewicą i św. Józefem zbliży nas do Chrystusa i umocni więź z bliźnimi. Jezu, Maryjo, Józefie święty, Wam oddajemy serca, ciała i dusze nasze! Do zobaczenia na szlaku 44. Rzeszowskiej Pielgrzymki Pieszej.

2021-07-27 12:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra intensywne przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia

[ TEMATY ]

Jasna Góra

święta

www.jasnagora.com

Trwają prace przy budowie jasnogórskiej szopki plenerowej, umieszczonej na tzw. fosach. Hasło tradycyjnie nawiązywać będzie do tematu roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce, który brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

Tzw. dolna szopka - ruchoma, wzbogaci się o nowe figurki. Jak zapewnia o. Bronisław Kraszewski, jasnogórski dekorator, w tym roku nie zabraknie też żywych zwierząt. „Dla dzieci będą takie elementy radości, żeby mogły sobie popatrzeć” - zapowiada o. Kraszewski. Do rezydującej rokrocznie w szopce oślicy Amelki, dołączy w tym roku ktoś jeszcze: „Nowość będzie - oznajmia jasnogórski dekorator - Dwie oślice i źrebiątko. Oczywiście będzie nasza emerytka i nowa matka ze swoim dzieciątkiem. Zwierzęta też chwalą Pana Boga i będą dopełniać wystroju naszej jasnogórskiej szopki”.

CZYTAJ DALEJ

Przepis na Adwent

2022-11-15 12:37

Niedziela Ogólnopolska 47/2022, str. 40-41

[ TEMATY ]

adwent

Adobe Stock

Jak – w obliczu wszechobecnych już niemal kolęd i ozdób choinkowych – nie stracić tego wyjątkowego czasu? Co zrobić, żeby te zewnętrzne „przyspieszacze” nas nie pokonały?

Pewnie każda rodzina ma na to swoje sposoby, właściwe tylko dla niej, dostosowane do wieku jej członków, do ich charakterów, pasji i tego, czym żyją na co dzień. Zaczerpnięte z tradycji rodziny męża, żony, wypracowane w trakcie wspólnego życia. Poniżej garść adwentowych inspiracji. Na początek...

CZYTAJ DALEJ

Papież: przemoc względem kobiet nie bierze się znikąd

2022-11-26 15:00

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aby skutecznie zwalczyć plagę przemocy względem kobiet nie wystarczą wyspecjalizowane organy czy działania represyjne. Potrzeba jedności i współpracy przede wszystkim w dziedzinie prewencji – mówił Papież na audiencji dla przedstawicieli włoskiej policji, którzy specjalizują się w zwalczaniu przemocy względem kobiet. Podkreślił, że prewencja jest niezwykle ważna, bo ten rodzaj przemocy wynika często z postaw kulturowych, głęboko zakorzenionej mentalności i uprzedzeń.

Papież zwrócił też uwagę na czynniki, które sprzyjają przemocy względem kobiet. Są to z jednej strony hedonistyczny styl życia, a z drugiej – kryzys gospodarczy i społeczny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję