Reklama

Niedziela Sandomierska

Z uśmiechem do szkoły

Z inicjatywy bp. Krzysztofa Nitkiewicza dzieci z potrzebujących rodzin dostaną wyprawkę szkolną.

Niedziela sandomierska 35/2021, str. I

[ TEMATY ]

szkoła

rok szkolny

Ks. Wojciech Kania

Ponad 200 plecaków trafi do dzieci

Ponad 200 plecaków trafi do dzieci

Kolejny już rok z rzędu Caritas Diecezji Sandomierskiej włączyła się w ogólnopolską akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. W głównej siedzibie Caritas odbyło się pakowanie plecaków, które przeznaczone zostały dla najbardziej potrzebujących dzieci na terenie diecezji. W przygotowaniu wyprawek uczestniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, pracownicy Caritas oraz wolontariusze.

– Ostatnie 2 lata upłynęły pod znakiem pandemii, w związku z czym nauka wyglądała inaczej. Miejmy nadzieję, że w nadchodzącym roku szkolnym dzieci i młodzież spotkają się w szkole ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami. Chcemy, żeby nikt nie czuł się gorszy i aby każdy rozpoczął naukę z uśmiechem na ustach. Pan Jezus zawsze niósł i stale niesie ludziom radość, a my staramy się Go naśladować – mówił bp Nitkiewicz.

Jak poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, w przygotowanie wyprawek włączyło się wiele parafii oraz szkół: – Zależy nam na współpracy z parafiami i placówkami szkolnymi, ponieważ dyrekcja, katecheci i parafialne zespoły Caritas najlepiej znają sytuację uczniów na swoim terenie, a my chcemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących. W tym roku zostało przygotowanych 305 plecaków. Koszt jednej wyprawki szkolnej to 120 zł. Parafie w tej akcji dofinansowały 50 zł, a Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach pozyskanych środków finansowych z 1% 70 zł.

W wyprawkach przygotowanych przez Caritas znalazły się: zeszyty, piórniki, kredki, plastelina, farby, linijki, cyrkle i inne wyposażenie niezbędne do nauki. Celem akcji jest wsparcie uczniów przez zakup plecaków i skompletowanie dla nich najpotrzebniejszych przyborów szkolnych. Wyprawki zostały tak przygotowane, aby ich zawartość była odpowiednia dla wieku uczniów. Inaczej wyglądają te dla klas 1-3, a inaczej dla klas starszych szkoły podstawowej. Plecaki wraz z wyposażeniem zostały przekazane dzieciom 15 sierpnia podczas uroczystości, które odbyły się w Stalowej Woli.

Reklama

– Za każdym razem, pakując wyposażenie plecaka, zastanawiam się do kogo on trafi. Cieszę się, że mogę – chociaż w tak niewielkim stopniu – przyczynić się do tego, że na twarzy jakiegoś dzieciaka zagości uśmiech z powodu otrzymanej nowej wyprawki szkolnej. Jako dziecko, w wieku szkolnym, zawsze cieszyłam się, gdy rodzice kupowali mi nowe przybory szkolne – mówiła Anna, jedna z wolontariuszy Caritas.

„Tornister Pełen Uśmiechów” to ogólnopolska akcja Caritas prowadzona nieprzerwanie od 2009 r. Do tej pory Caritas Polska oraz oddziały diecezjalne przekazały dzieciom w całym kraju ponad 170 tys. różnych wyprawek szkolnych. Trzeba podkreślić, że taką pomocą zostały objęte też dzieci polonijne, m.in. z Grodna i Wilna.

2021-08-24 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MEN zdecydowanie: Halloween nie mieści się w polskiej tradycji

[ TEMATY ]

szkoła

Halloween

AR

"Obchody święta Halloween nie mieszczą się w polskiej tradycji" - czytamy w odpowiedzi Marzeny Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, na interpelację poselską Adama Korola. Parlamentarzysta pytał m.in. o to, czy resort zamierza zablokować organizowanie w szkołach imprez związanych z Halloween.

Dziennik Gazeta Prawna (DGP) opublikował wczoraj wieczorem informację dotyczącą stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej nt. organizacji imprez niechrześcijańskich w szkołach. Gazeta odniosła się do odpowiedzi na interpelację poselską posła PO Adama Korola umieszczoną na stronach Sejmu.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jan Zmarzły

2022-12-02 09:13

Karol Porwich /Niedziela

1 grudnia 2022 roku
po ciężkiej chorobie
odszedł do Pana

CZYTAJ DALEJ

XIX Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców

2022-12-02 16:29

Małgorzata Pabis

    W najbliższą niedzielę – 4 grudnia – do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie XIX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

    Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył będzie bp Jan Zając, kustosz Honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję