Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Charytatywnie i rodzinnie

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym zorganizowała festyn rodzinny połączony z akcją charytatywną.

2021-08-24 12:40

Niedziela zamojsko-lubaczowska 35/2021, str. VI

[ TEMATY ]

festyn

Joanna Ferens

Zabawy najmłodszych

Zabawy najmłodszych

Ksiądz Jarosław Kędra, proboszcz parafii opowiedział o szczegółach wydarzenia. – Co roku na początku sierpnia w Górecku Kościelnym odbywał się festiwal maryjny, jednak w tym roku ze względu na pandemię postanowiliśmy zrobić festyn rodzinny. Chcieliśmy dać ludziom możliwość spotkania ze sobą, wspólnej, dobrej zabawy na chwałę Pana Boga, zaprosiliśmy całe rodziny do udziału w różnych zabawach i konkursach, są występy artystyczne i jest bardzo wesoła, radosna atmosfera – wyjaśniał.

Uczynić dobro

Festyn miał przede wszystkim wymiar charytatywny, gdyż zbierano pieniądze na leczenie Jakuba Osucha, 10-latka z Aleksandrowa, który choruje na mukopolisaharydozę, powodującą, że ma coraz większe problemy z chodzeniem, nie rośnie tak, jak inne dzieci, słabo słyszy i wymaga kosztownych terapii. – Naszym głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla Kubusia. Jest to nasz mały parafianin, który potrzebuje pomocy. Chłopiec choruje, przebywa w szpitalu, czeka go bardzo poważna i długa rehabilitacja i po prostu chcemy mu pomóc. Postanowiliśmy zorganizować dla niego zbiórkę pieniędzy i można powiedzieć, że właśnie dla niego zorganizowaliśmy całe to wydarzenie – tłumaczył ksiądz proboszcz.

Piękny wymiar wydarzenia

Reklama

Piękno i wyjątkowość wydarzenia podkreśliła dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Beata Zaśko. – Bardzo się cieszę, że mogę prowadzić dzisiejszy festyn rodzinny, bo jest to wspaniała impreza o wyjątkowym charakterze. Jest to wydarzenie charytatywne ze szczególnym szczytnym celem, jakim jest pomoc Kubie w powrocie do zdrowia. Choruje on od 4. roku życia. Chcemy wesprzeć też jego rodzinę, pokazać i dać im odczuć, że nie są sami. Ponadto pogoda nam dopisała, Pan Bóg nad nami czuwa i wierzymy, że czuwa także nad chorym Kubusiem – wskazała.

Pamięć i wrażliwość

Zaangażowanie organizatorów docenił wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski. – To wspaniałe miejsce i wspaniała inicjatywa – piknik rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną. To bardzo ważne, abyśmy angażowali się dla tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, a jednocześnie, abyśmy wspólnie spędzali czas w miłej, rodzinnej atmosferze. Pamiętamy także o powstańcach warszawskich, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę, a Polskę budujemy m.in. właśnie takimi inicjatywami, jak ta tutaj – powiedział.

Radość wyrażona uśmiechem

Ksiądz Kędra nie ukrywał swojej radości z frekwencji uczestników podczas festynu. – Patrząc na ilość przybyłych uczestników, odczuwam przede wszystkim wielką radość, gdyż żyjemy teraz w trudnym czasie, dużo czasu spędzamy w odosobnieniu, dlatego tym bardziej cieszę się z obecności każdej osoby i muszę powiedzieć, że już dawno w Górecku nie było tyle śmiechu i radości. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – zaznaczał.

Organizatorzy przygotowali dla swoich gości mnóstwo atrakcji m.in. loterię fantową, konkursy i zabawy dla rodzin, występy zespołów z gmin Aleksandrów, Józefów i Tereszpol, a gwiazdą wieczoru był Rafał Brzozowski, którego koncert zakończył niedzielne świętowanie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalne echa 1050-lecia Chrztu Polski

Niedziela toruńska 28/2016, str. 4

[ TEMATY ]

jubileusz

festyn

Chrzest Polski

Monika Dejneko-Białkowska

Barwnie prezentuje się Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko -Pomorskiego

Barwnie prezentuje się Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko
-Pomorskiego

Obchody 1050-lecia Chrztu Polski obfitują w bogaty program duchowy, uroczystości państwowe i kościelne. W wymiarze diecezjalnym obrazowe przedstawienie obrzędu chrztu przyjętego przez Mieszka I miało miejsce podczas Średniowiecznego Festynu Rycerskiego

Średniowieczny Festyn Rycerski to cykliczna impreza organizowana przez Diecezjalne Centrum Kultury Zamek Bierzgłowski i gminę Łubianka pod patronatem bp. Andrzeja Suskiego i marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. W tym roku festyn odbył się w dniach 18-19 czerwca.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Narodowe rekolekcje u św. Józefa [ZAPROSZENIE]

2021-09-21 18:00

Archiwum sanktuarium

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

W Sanktuarium Świętego Józefa odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Rozpoczną się one 3 października i potrwają do 7 października br. Hasłem rekolekcji są słowa Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Tematyka dotyczyć będzie kilku przestrzeni związanych ze Św. Józefem: Opiekun Kościoła, małżeństwo, życie, ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję