Reklama

Aspekty

Oazowy Dzień wspólnoty

W Rokitnie odbył się sierpniowy Dzień wspólnoty oaz Ruchu Światło-Życie, ze Środkowego Nadodrza i z zachodniej Wielkopolski. Zgromadził grupy z trzech diecezji.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 35/2021, str. I

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

wakacje

Ks. Adrian Put

Prezentacja jednej z grup oazowych

Prezentacja jednej z grup oazowych

Na spotkanie 19 sierpnia przyjechały następujące oazy: Oaza Nowego Życia 0 stopnia z Łagowa (diecezja zielonogórsko-gorzowska), Oaza Nowego Życia III stopnia z Lubniewic (diecezja zielonogórsko-gorzowska), Oaza Nowego Życia III stopnia z Gorzowa (diecezja koszalińsko-kołobrzeska), Oaza Nowego Życia I stopnia i Oaza Nowego Życia II stopnia z Konarzewa (archidiecezja gnieźnieńska). Wszystkich było ponad 110 osób.

Spotkanie takie jak w Rokitnie odbywa się zawsze 13. dnia oazy, kiedy uczestnicy przeżywają tajemnicę różańcową: Zesłanie Ducha Świętego. Stąd nosi ono także nazwę Dzień jedności w Duchu Świętym. Celem Dnia wspólnoty jest doświadczenie wspólnoty Kościoła, który objawia się w różnych darach i charyzmatach oraz posługach podejmowanych podczas rekolekcji. Zazwyczaj prowadzi go jeden z kapłanów, który pełni funkcję moderatora oazy wielkiej.

Rokitniańskie spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą oraz tzw. meldunkiem. W jego trakcie wszystkie grupy przedstawiały siebie, prezentowały swój znak oraz wykonywały piosenkę, która najlepiej oddawała przeżywane treści. Następnie wysłuchano kilku świadectw uczestników. Centralnym punktem dnia była Eucharystia w bazylice, której przewodniczył i słowo Boże do zebranych skierował bp Paweł Socha. Po liturgii oazowicze mogli się posilić na wspólnej agapie. Ostatnim elementem spotkania było Nabożeństwo odpowiedzialności i misji, prowadzone przez moderatora diecezjalnego z Koszalina ks. Dawida Hamrola. Celem takiego nabożeństwa jest modlitwa za bliźnich zniewolonych alkoholizmem oraz o wyzwolenie od wszystkiego, co poniża ludzką godność. Propagowana jest ona w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, dziele społecznym prowadzonym przez Ruch Światło-Życie.

2021-08-24 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dobrze „stracony” czas

Godzina meldunku, godzina świadectwa, Msza św. i agapa – tak w sanktuarium św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie przebiegał powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej.

– To był wspaniały czas przemiany duchowej. To, co się działo w moim życiu przed rekolekcjami, a to, co dzieje się teraz, to niebo i ziemia – powiedział „Niedzieli” Mateusz Firek z parafii św. Marii Magdaleny w Koziegłowach, uczestnik Oazy Nowego Życia II st. w Poniku. – Naprawdę polecam oazę każdemu, żeby przeżyć wakacje po Bożemu ze wspaniałymi ludźmi. Na rekolekcjach jest cudownie – przyznał i dodał, że w przyszłości zamierza jechać na oazę jako animator.

CZYTAJ DALEJ

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-14 12:51

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

Karol Porwich

Serdecznie zapraszamy na
KONGRES PEDAGOGIKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM
29-30 listopada 2022 r.
Aula Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA,
ul. 3 Maja 12, Częstochowa

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ ON-LINE

CZYTAJ DALEJ

Stypendyści z całej Polski przyjadą do Zielonej Góry

2022-11-29 13:52

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Archiwum Aspektów

Dziś w Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie przedstawicieli Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z władzami miasta i diecezji w sprawie przyszłorocznego obozu młodych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, który będzie miał miejsce w lipcu w Zielonej Górze.

Obóz dla stypendystów fundacji to – jak mówi prezydent Janusz Kubicki – bardzo dobra okazja do tego, by od jak najlepszej strony pokazać miasto młodym ludziom, którzy przybędą z całej Polski.  - To zawsze jest powód do radości, kiedy przyjeżdżają młodzi ludzie, którzy pokazują jak można się dobrze bawić, wspólnie spędzać czas, a my przy tej okazji mamy możliwość zaprezentować im walory miasta – przyznaje włodarz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję