Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Artyści zaśpiewali na cześć Pana

„Ku doświadczeniu wolności” to hasło spotkania ewangelizacyjnego na stadionie Orła w Łodzi, którego częścią był projekt „10 Prostych Słów”.

Niedziela łódzka 38/2021, str. III

[ TEMATY ]

muzyka

Ks. Paweł Kłys

Koncert ewangelizacyjny zgromadził artystów z całego świata

Koncert ewangelizacyjny zgromadził artystów z całego świata

Zawiera on album muzyczny, który składa się z dwunastu utworów inspirowanych dziesięcioma przykazaniami. Wykonawcami piosenek chrześcijańskich byli: Marcin Pospieszalski, Hubert Kowalski, Tony Melendez, Józef Skrzek, Stan Fortuna, franciszkanin (USA), Krzysztof Iwaneczko, Dikanda, Marika, Piotr Łukaszewski i Marcin Spenner, Rafał Kobyliński, jezuita i o. Tomasz Jarosz, redemptorysta, Agnieszka Cudzich, Adeb Chamoun Trio (Syria) – Adeb Chamoun, Katarzyna Gacek-Duda, Wassim Ibrahim.

Podczas tego wydarzenia głos zabrał abp Grzegorz Ryś, który podkreślił, że Dekalog dla jednej trzeciej ludzkości stanowi podstawowy etyczny punkt odniesienia. – Dekalog nie może wydarzyć się tak, że się go po prostu odczyta, i że zostaniemy zderzeni z dwiema kamiennymi tablicami i z pewnym kodeksem etycznym, nawet najbardziej szlachetnym, i najbardziej popularnym wśród dzisiejszych ludzi. Żeby zmierzyć się ze słowem Dekalogu, trzeba się spotkać z Bogiem. I wśród tych oczekiwań, które w sobie macie, związanych z tym wieczorem, to ja mam nadzieję, że macie też w sobie takie oczekiwanie, że wszyscy możemy spotkać się z Bogiem. Jeśli się z Nim nie spotkamy, tak naprawdę nie będzie spotkania z Dekalogiem – tłumaczył metropolita łódzki.

Wieczór ewangelizacyjny zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas którego uczestnicy mogli przystąpić do sakramentu pokuty.

2021-09-13 18:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie żyje Krzysztof Krawczyk

Zmarł Krzysztof Krawczyk - o śmierci legendy polskiej muzyki poinformował jego przyjaciel Andrzej Kosmala. Artysta miał 74 lata.

Muzyk przebywał ostatnio w szpitalu, do którego trafił z powodu koronawirusa. Przedwczoraj zamieścił na Facebooku wpis, w którym dziękował Bogu za odzyskanie zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Śladami Borgiasza...

Niedziela przemyska 39/2014, str. 8

[ TEMATY ]

święty

wikipedia.org

Niedawne uroczystości koronacyjne w Jarosławiu i jego związki z „cudownym Obrazem”, a także jego wspomnienie jako „drugiego fundatora zakonu jezuitów – są doskonałą okazją bliższego poznania osoby św. Franciszka Borgiasza, jezuity, który wcześniej był wicekrólem Katalonii, był żonaty, miał ośmioro dzieci, a papież kilkakrotnie ofiarował mu godność kardynalską...

Nazwisko Borgiów, niestety nie najlepiej zapisało się w historii. Przez wieki stało się synonimem korupcji, przestępstw, kupczenia kościelnymi godnościami. Życie Franciszka Borgiasza było natomiast „znakiem sprzeciwu” wobec utartych stereotypów, jakie historia powiązała z Borgiami. Osoba św. Franciszka Borgiasza od XVIII wieku cieszyła się kultem w... jarosławskiej świątyni jezuickiej – posiadał on bowiem swój ołtarz w jarosławskiej kolegiacie (wspomnijmy, że czczono go jako świętego od 1670 r., kiedy to papież Klemens X kanonizował go w Rzymie. Do ostatecznej decyzji papieża przyczynił się cud, jakiego doświadczyć miał jeden z ministrów króla hiszpańskiego Filipa III, kiedy to wyzdrowiała – za przyczyną Borgiasza – wnuczka owego notabla...). Obecnie upamiętnia jego osobę piękna rzeźba dłuta Tomasza Huttera znajdująca się na terenie jarosławskiej kolegiaty. Przedstawia ona świętego jezuitę zgodnie z kanonem obecnym w ikonografii – księgą oraz umieszczoną na niej „trupią czaszką” w diademie...

CZYTAJ DALEJ

Niemcy/ Szefowa MSZ: przepracowywanie niezmierzonych cierpień, jakie Niemcy sprowadzili na ludzi w Polsce, pozostaje ważnym zadaniem

2022-10-03 20:23

[ TEMATY ]

historia

Wikipedia

"Przepracowywanie i upamiętnianie niezmierzonych cierpień, jakie Niemcy sprowadzili na ludzi w Polsce, pozostają ważnymi zadaniami również dla naszego i dla kolejnych pokoleń – nie da się tego przekreślić i nigdy się od tego nie odetniemy" - oświadczyła minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock w poniedziałek przed wylotem do Warszawy.

"Zjednoczenia Niemiec nie moglibyśmy sobie wyobrazić bez odważnych Polek i Polaków, którzy z determinacją strajkowali, walczyli i demonstrowali na rzecz wolności i prawdziwego, demokratycznego współdecydowania" - podkreśliła Baerbock, cytowana w komunikacie prasowym niemieckiego MSZ.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję