Reklama

Niedziela Rzeszowska

Jubileuszowe świętowanie

Te Deum laudamus… kilkakrotnie rozbrzmiewało w ostatnich dniach w parafii bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie jako dziękczynienie za 25 lat jej istnienia.

Niedziela rzeszowska 49/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Jubileusz parafii

Dariusz Gąska

Jubileuszowe świętowanie

Jubileuszowe świętowanie

Parafia została powołana do istnienia w 1995 r., ale zeszłoroczne ograniczenia epidemiczne uniemożliwiły uroczyste świętowanie. W tym roku, dzięki Bożej pomocy i zaangażowaniu wielu osób, udało się godnie celebrować tak ważny dla wspólnoty jubileusz. Przygotowaniem duchowym do tego wydarzenia były kilkudniowe rekolekcje, które wygłosił o. Juliusz Wiewióra, karmelita bosy.

Uroczystość jubileuszowa odbyła się 14 listopada podczas Mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji rzeszowskiej bp. Jana Wątroby, z udziałem bp. Edwarda Białogłowskiego i 40 kapłanów. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a także dowódcy i licznie zgromadzeni przedstawiciele służb mundurowych, szczególnie Państwowej Straży Pożarnej oraz, oczywiście, parafianie.

Jubileusz, jak podkreślił w homilii biskup ordynariusz, jest zawsze okazją do dziękczynienia najpierw Panu Bogu, a następnie także ludziom, dzięki którym to dzieło mogło powstać i rozwijać się. Najpierw dziękczynienie za wielkie zasługi proboszcza parafii i budowniczego kościoła ks. dr. Jana Krynickiego, bo dzięki jego staraniom i ofiarnej posłudze w 2007 r. ukończono budowę kościoła – konsekrowanego 18 listopada 2012 r. – jak również wybudowano centrum duszpasterskie i plebanię. Następnie dziękczynienie za wielką ofiarność i zaangażowanie wszystkich parafian, którzy od początku wspierali i angażowali się w to piękne dzieło.

Zwieńczeniem świętowania jubileuszu była Msza św. odpustowa ku czci bł. Karoliny Kózki, którą w jej wspomnienie 18 listopada celebrowało 20 księży pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego, mającego wielkie zasługi dla powstania i rozwoju parafii. Oby piękne jubileuszowe świętowanie było okazją nie tylko do dziękczynienia, ale też do spojrzenia w przyszłość oraz ożywienia gorliwości i zaangażowania wszystkich tworzących tę wspólnotę parafialną.

2021-11-30 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niepowtarzalny jubileusz

100-lecie istnienia parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Dzwoli.

Wspólnota parafialna do przeżywania głównych uroczystości przygotowywała się przez tygodniowe misje parafialne. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali: ks. Mariusz Pyryt, proboszcz parafii, kapłani pochodzący z parafii oraz pracujący w dekanacie. Obchody miały ograniczony przebieg ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią. We Mszy św. wzięła udział mniejsza liczba wiernych oraz przedstawiciele władz samorządowych.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski w imieniu papieża Franciszka odwiedza Ischię

2022-12-08 16:40

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

papież Franciszek

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

Na włoskiej wyspie Ischia odbyły się pierwsze pogrzeby ofiar lawiny błotnej, m.in. pary młodych narzeczonych. Jako znak bliskości z cierpiącą wspólnotą, na wyspie w imieniu Ojca Świętego przebywa dzisiaj jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

26 listopada, o piątej nad ranem osunęła się część góry. Masy błota i kamieni z dużą prędkością zeszły wprost na osiedle, zabijając dwanaście osób. Wśród ofiar były także dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę. Kard. Krajewski przybył na Ischię, aby być z cierpiącymi rodzinami i zapewnić je o modlitwie i bliskości papieża.

CZYTAJ DALEJ

Strzegom. Realizują program duszpasterski

2022-12-08 21:37

[ TEMATY ]

Strzegom

ks. Piotr Sipiorski

ks. Mirosław Benedyk

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Ks. dr Piotr Sipiorski, wikariusz strzegomskiej bazyliki, od zaledwie kilku miesięcy jest dekanalnym duszpasterzem młodzieży, a już odnalazł wspólny język z młodymi w sprawach wiary i Kościoła.

Ks. Piotr jest doświadczonym pedagogiem i katechetą. Jeszcze przed wstąpieniem do seminarium z powodzeniem pracował zawodowo jako nauczyciel w jednej z wałbrzyskich szkół. - Umiejętność nawiązywania kontaktów i relacji z dziećmi oraz młodzieżą sprawia, że i w pracy duszpasterskiej jest odrobinę łatwiej. Choć w dzisiejszych czasach praca nad wiarą młodych to wielkie wyzwanie nie tylko dla katechetów, ale przede wszystkim dla rodziców - mówi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję