Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Synodalna modlitwa

Modlitwa będzie dla nas najważniejsza w dziele synodalnym. Ona ma rozpoczynać każdy namysł, każdą refleksję i spotkanie.

Niedziela bielsko-żywiecka 50/2021, str. VI

[ TEMATY ]

modlitwa

synod2021

Robert Karp

Modlitwa koordynatorów parafialnych

Modlitwa koordynatorów parafialnych

Powiedział ks. Robert Samsel do koordynatorów parafialnych synodu, dodając że: – Codzienna modlitwa ma przyprowadzać nas i tych wszystkich, którzy wezmą udział w tej drodze, do mądrości zgodnej z wolą Bożą. To fundament.

28 listopada odbyło się jedno z czterech zaplanowanych spotkań dla tych, którzy zostali wybrani do koordynowania prac synodalnych na poziomie parafii. Uczestniczyło w nim 50 osób. Każdy otrzymał specjalne materiały przygotowawcze, mógł także się dowiedzieć o szczegółowych wskazaniach na temat organizacji spotkań oraz sporządzenia sprawozdania parafialnego.

Spotkanie rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu w kurialnej kaplicy. – Każdy z nas został wezwany, by pomóc naszym braciom i siostrom w rozeznawaniu Kościoła, odkrywaniu jego tożsamości, odkrywaniu tego, co jest fundamentalne, ewangeliczne, źródłowe, by odkrywać prawdę w świecie współczesnym, nieraz tak bardzo poranionym, pogubionym, zsekularyzowanym. My tacy nie chcemy być. Chcemy być prawdziwym pięknem i dobrem w Kościele, takim, jakiego Ty pragniesz – mówił w rozważaniu kapłan przewodniczący pracom synodalnym w diecezji.

Reklama

Centralnym punktem była celebracja Eucharystii. Po liturgii uczestnicy przeszli do kurialnej sali konferencyjnej, gdzie przedstawiono prezentację na temat rozpoczętej przez Kościół 9 października drogi synodalnej. Spotkanie zakończyły odpowiedzi na pytania zadawane przez przedstawicieli parafii z różnych zakątków diecezji.

Ksiądz Samsel w specjalnym liście do koordynatorów parafialnych podziękował za podjęcie synodalnych wezwań. – Wszyscy stajemy na drodze synodalnej pełni nadziei, przede wszystkim otwarci na natchnienia Ducha Świętego i gotowi do bycia Jego narzędziem. To piękne powołanie. Bogu niech będą dzięki, że wybrał właśnie nas i nas potrzebuje! – zaznaczył duchowny. /PB

2021-12-07 11:16

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież wezwał Polaków, by pamiętali w modlitwie o zmarłych

[ TEMATY ]

modlitwa

Artur Stelmasiak

O znaczeniu modlitwy za zmarłych przypomniał Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas audiencji ogólnej 6 listopada 2013 r. Papież podkreślił znaczenie zyskiwania dla nich łaski odpustów i zachęcił, by ich polecać Matce Bożej - Królowej Wszystkich Świętych.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Tadeusz Wójcik

2023-02-07 14:37

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Tadeusz Wójcik

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej/Facebook

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 7 lutego, w wieku 75 lat, w 51. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. Tadeusz Wójcik, emerytowany proboszcz i budowniczy parafii Miłosierdzia Bożego w Zawierciu-Blanowicach.

Mszy św. żałobnej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Krzyża Świętego w Zawierciu-Blanowicach w czwartek, 9 lutego o godz. 15 będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

CZYTAJ DALEJ

Uczestnicy Europejskiego Zgromadzenia Synodalnego modlą się za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-07 20:23

[ TEMATY ]

modlitwa

Renata Czerwińska

Kościoły Europy wyrażają swoją bliskość z ludnością południowej Turcji i północnej Syrii, mocno doświadczonych trzęsieniem ziemi w nocy 6 lutego – czytamy w deklaracji uczestników Europejskiego Kontynentalnego Zgromadzenia Synodalnego w Pradze.

„Ogromna liczba zabitych, która prawdopodobnie będzie nadal rosła, zniszczenia, cierpienie tak wielu ludzi, mocno nas dotknęły i poruszyły nasze dusze” – czytamy w deklaracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję