Reklama

Niedziela Rzeszowska

Rok św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

Był darem od Boga

Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie – Budziwoju rozpoczęła świętowanie Roku św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego związanego z 200. rocznicą jego narodzin.

Rozpoczęcie roku zostało ogłoszone 23 stycznia podczas Mszy św., którą odprawił ks. Mieczysław Lignowski, proboszcz, wraz z innymi kapłanami. Podczas Mszy św. przedstawił program roku i zachęcił parafian do czynnego uczestniczenia. Ksiądz proboszcz wyraził wdzięczność Bogu za drogę życia św. Zygmunta, która stała się drogą jego świętości, a także za Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, którego jest założycielem. Słowo Boże wygłosił ks. prof. Stanisław Nabywaniec. W homilii przypomniał wielkie dzieła, którymi wypełnione było życie św. Zygmunta.

Na Eucharystię przyjechały siostry: s. Wanda Mikicka, wikaria generalna i m. Małgorzata Burek, matka prowincjalna Prowincji Najświętszego Serca Jezusowego, do której należy wspólnota sióstr posługująca w Budziwoju. Podczas Mszy św. śpiewały chór i schola, piękne wykonanie przez nich pieśni radowało serca wszystkich modlących się. To siostry Rodziny Maryi były założycielkami obu śpiewających grup.

Przez cały rok, każdy 17. dzień miesiąca będzie obchodzony w parafii jako dzień św. Zygmunta Szczęsnego. W tym dniu wierni będą, za wstawiennictwem świętego, zanosić swoje prośby i intencje. Będzie to też dzień zapoznawania się z sylwetką świętego, a przede wszystkim z jego drogą do świętości. Została też przygotowana wystawa o św. Zygmuncie Szczęsnym. Autor zaprasza do jej obejrzenia.

Reklama

Siostry przybyły do Budziwoja w 1976 r. na zaproszenie śp. ks. Kazimierza Żydzika i podjęły pracę w parafii. Obecnie prowadzą tu także przedszkole pod patronatem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają na Eucharystię z okazji 200. rocznicy urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, która zostanie odprawiona 26 marca br. o godz. 11 w katedrze rzeszowskiej pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby.

2022-02-08 12:01

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niebezpieczna hydra

Niedziela warszawska 11/2022, str. V

[ TEMATY ]

św. Zygmunt Szczęsny Feliński

Archiwum RM

Św. Zygmunt Szczęsny Feliński był arcybiskupem metropolitą warszawskim w latach 1862-83

Św. Zygmunt Szczęsny Feliński był arcybiskupem metropolitą warszawskim w latach 1862-83

Święty arcybiskup stolicy pozostawił wiele wskazówek pomocnych w rozwoju życia duchowego. Jako główne niebezpieczeństwo wskazał pychę. To z nią wierzący powinni podjąć walkę.

Święty Feliński nazywa pychę pierwszym źródłem skażenia natury ludzkiej. Podkreśla, że jej objawy są bardzo różne, ponieważ u każdej osoby inaczej się ona przejawia.

CZYTAJ DALEJ

Niepokalana – nasz ideał

Niedziela Ogólnopolska 49/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Rycerstwo Niepokalanej

Niepokalana

Francisco de Zurbaran

"Niepokalane Poczęcie", Francisco de Zurbaran, olej na płótnie, 1630-1635

Mój przyjaciel powtarza, że Kościół co rusz popełnia błędy. Nie powinien np. ogłosić dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. „Dogmat – tłumaczy – dotyczy mojego zbawienia, a ta maryjna prawda nie ma nic wspólnego ze mną. Wiąże się tylko ze zbawieniem Maryi”.
Przyjaciel nie zna nauki Kościoła. Nie wie, że zapatrzeć się w Niepokalane Poczęcie to odkryć siłę, która pcha ku niebu, że zapragnąć być jak Niepokalana to stanąć na drodze wypełnienia największej tęsknoty, która mieszka w ludzkim sercu. Nie wie, że ten dogmat jest potrzebny do zbawienia

Być czystym i niewinnym. Mieć oczy, które widzą dobro. Serce, które nie rozumie pokus. Być całym utkanym z myśli Boga i w swej duszy nosić Jego obraz... Każdy z nas tego pragnie.

CZYTAJ DALEJ

Strzegom. Realizują program duszpasterski

2022-12-08 21:37

[ TEMATY ]

Strzegom

ks. Piotr Sipiorski

ks. Mirosław Benedyk

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Ks. dr Piotr Sipiorski, wikariusz strzegomskiej bazyliki, od zaledwie kilku miesięcy jest dekanalnym duszpasterzem młodzieży, a już odnalazł wspólny język z młodymi w sprawach wiary i Kościoła.

Ks. Piotr jest doświadczonym pedagogiem i katechetą. Jeszcze przed wstąpieniem do seminarium z powodzeniem pracował zawodowo jako nauczyciel w jednej z wałbrzyskich szkół. - Umiejętność nawiązywania kontaktów i relacji z dziećmi oraz młodzieżą sprawia, że i w pracy duszpasterskiej jest odrobinę łatwiej. Choć w dzisiejszych czasach praca nad wiarą młodych to wielkie wyzwanie nie tylko dla katechetów, ale przede wszystkim dla rodziców - mówi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję