Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Tomaszów Lubelski

Odkryć piękno spotkania z Bogiem

W parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny miała miejsce zimowa Oaza Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 10/2022, str. III

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Weronika Maciesza

Uczestnicy oazy pracowali w grupach

Uczestnicy oazy pracowali w grupach

Rozważaniom towarzyszyło hasło MDTOTJWCKND, czyli „My Decydujemy Tylko O Tym, Jak Wykorzystać Czas, Który Nam Dano”. W spotkaniu, które odbyło się w dniach 15-17 lutego uczestniczyła także młodzież z Zamościa, Oleszyc, Biłgoraja i Komarowa.

Tematem przewodnim rekolekcji prowadzonych przez ks. Sebastiana Kopra i animatorów oazowych był świat Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena oraz przedstawione w nim chrześcijańskie motywy i nawiązania do naszej wiary. Podczas trzech dni zimowych rekolekcji wzięliśmy udział w Eucharystii, Jutrzni, spotkaniach formacyjnych i nabożeństwach, a także w zabawach integracyjnych nawiązujących do świata „Śródziemia” Tolkiena. Nie zapominaliśmy też o mocy modlitwy osobistej i Namiocie Spotkania.

Na konferencji prowadzonej przez ks. Mateusza Kickę, usłyszeliśmy o praktycznych sposobach walki ze złem i przesądami, a ks. prał. Czesław Grzyb na nowo opowiedział nam historię ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Odwiedził nas również moderator diecezjalny oazy ks. Dariusz Babiak, który przybliżył sztukę zawierzenia się Bożej Opatrzności i „patrzenia poza to, co widać”.

Reklama

Oazę Modlitwy zakończyliśmy wspólną adoracją oraz humorystycznym podsumowaniem, podczas którego każdy uczestnik został przyporządkowany do jednej z postaci z „Drużyny Pierścienia”. Dzięki rekolekcjom mogliśmy na nowo odkryć piękno spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Dziękujemy Bogu za dar spotkania z Nim w Eucharystii i modlitwie. Mamy nadzieję, że doświadczenie tych rekolekcji zostanie z nami na długo.

2022-03-01 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Tomasik do oazowiczów: odkrywajcie entuzjazm wiary!

Odkrywajcie entuzjazm wiary - powiedział bp Henryk Tomasik, który celebrował Mszę świętą dla uczestników dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który odbył się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 600 osób. Przyjechali m.in. z Sandomierza, Mariówki, Pionek, Dąbrówki, Dębna i Kałkowa.

W homilii krajowy duszpasterz młodzieży zaapelował do młodych oazowiczów o odkrywanie entuzjazmu wiary. Zachęcał także do włączenia się w dzieło budowania Chrystusowego Kościoła. - Tak, aby była to widoczna radość wiary z głoszenia Ewangelii. Na tej drodze przeżywajcie radość z odkrywania Bożego słowa - powiedział biskup radomski.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: Zatrzymano sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach

2023-02-08 11:03

[ TEMATY ]

Poznań

dewastacja

archpoznan.pl

Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach – poinformował PAP w środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy.

Do dewastacji kościoła w podpoznańskich Koziegłowach doszło pod koniec stycznia. Jak informowała wówczas policja, nieznany sprawca wszedł do kościoła bocznym wejściem, następnie poprzewracał figury i wyposażenie wewnątrz kościoła. Lokalne media podawały, że "sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże".

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję