Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Czym jest Dzień Dobra?

Z inicjatywy Caritas na terenie parafii Świętej Rodziny i na Jasnych Błoniach miała miejsce radosna impreza.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 18/2022, str. II

[ TEMATY ]

Dzień Dobra

Caritas

Uczestnicy biegu otrzymali medale

Uczestnicy biegu otrzymali medale

Wtrakcie tego wydarzenia pod nazwą „Dzień Dobra” w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbył się koncert zespołu Full of Grace oraz wystąpili tancerze i muzycy ukraińscy. Program zawierał w sobie także inne atrakcje: dmuchane wesołe miasteczko, warsztaty ceramiczne, loterię fantową, kiermasz ciast i wyrobów artystycznych oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jedną z nich był „Bieg dla Dobra” z udziałem najmłodszych. W imprezę zaangażowały się: 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Policji i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

2022-04-26 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Dobra

Niedziela sosnowiecka 19/2022, str. III

[ TEMATY ]

Caritas

Dzień Dobra

Piotr Lorenc/Niedziela

Słodki poczęstunek

Słodki poczęstunek

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego świętowaliśmy, po raz pierwszy na taką skalę, ogrom dobra, które codziennie dzieje się za sprawą wolontariuszy Caritas.

Święto patronalne jest nie tylko okazją do przypominania o konieczności niesienia miłości, ale także okazją do podziękowań i radości z wzajemnej obecności – powiedział ks. Łukasz Gładki, zastępca dyrektora sosnowieckiej Caritas. Nasza Caritas przygotowała w wielu parafiach diecezji Dzień Dobra. W bazylice katedralnej w Sosnowcu przez cały dzień kwestowali wolontariusze ze szkolnych kół Caritas. W przygotowanych straganach młodzi wolontariusze częstowali gości ciastem i zbierali ofiary na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu, prowadzonego przez diecezjalną Caritas. O 16.00 sprawowana była Msza św., a po niej w Domu katolickim odbył się koncert, podczas którego wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olkusza, młodzież z IV LO im. Stanisława Staszica z Sosnowca i dzieci z Charkowa. Koncertu wysłuchali m.in. bp Grzegorz Kaszak i dyrektor naszej Caritas ks. Tomasz Folga.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2022 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

W Maluszynie na chwałę Bożą

2022-08-14 18:43

Marian Florek

W parafii św. Mikołaja w Maluszynie 14 sierpnia abp Wacław Depo, metropolita częstochowski dokonał poświęcenia odnowionego głównego ołtarza, udzielił sakramentu bierzmowania 24 młodym ludziom, oraz ochrzcił nowo narodzoną parafiankę.

Akcje liturgiczne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję