Reklama

Niedziela Łódzka

Jest nadzieją dla świata

W wielu kościołach naszej archidiecezji 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie, będące owocem uznanych przez Kościół objawień maryjnych, do których doszło w portugalskiej Fatimie.

Niedziela łódzka 19/2022, str. I

[ TEMATY ]

różaniec

Nabożeństwa fatimskie

Piotr Drzewiecki

Modlitwa różańcowa uświęca duszę

Modlitwa różańcowa uświęca duszę

Piękna Pani – bo tak Łucja, Franciszek i Hiacynta nazywali Maryję – prosiła o codzienny Różaniec, ponieważ – jak mówiła – ta modlitwa przyczyni się do uproszenia pokoju na świecie i zakończenia wojny. Jakże wielką nadzieję budzą w nas te słowa, wypowiedziane w czasie trwania I wojny światowej, na zakończenie wojny na Ukrainie.

Podczas trzeciego objawienia, które miało miejsce 13 lipca 1917 r., Matka Boża Różańcowa powiedziała dzieciom, że ważne dla pokoju na świecie jest poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Oznajmiła również, że jeżeli do tego nie dojdzie, Rosja rozsieje „swoje błędy po całym świecie, prowokując wojny i prześladowania skierowane przeciw Kościołowi: dobrzy będą wydani na męczeństwo, Ojciec Święty będzie cierpiał, wiele narodów będzie unicestwionych”. Patrząc perspektywy minionego czasu, nie ma wątpliwości, że to, czego jako Polacy doświadczyliśmy przez dziesiątki lat oraz to, co obecnie obserwujemy na wschodzie Europy, znajduje wyjaśnienie w słowach Matki Bożej z Fatimy.

Po zamachu na swoje życie i zapoznaniu się z treścią tajemnic fatimskich, papież Jan Paweł II w dniu 25 marca 1984 r. w Bazylice św. Piotra, w duchowej jedności z wszystkimi biskupami świata, zawierzył świat i Rosję Maryi. Po wybuchu wojny na Ukrainie papież Franciszek 25 marca dokonał odnowienia aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Wielu pyta, dlaczego po dokonanym zawierzeniu, Rosja w różnych regionach świata nadal prowokuje do wojny. Odpowiedzią na to pytanie niech będą słowa s. Łucji, która w rozmowie z kard. Josephem Ratzingerem powiedziała, że nawrócenie jest procesem, a „grzech nie ma narodowości”, dlatego źródłem wszelkich nieszczęść są nienawrócone do Boga ludzkie serca. Dlatego pojawiającym się podczas objawień w Fatimie wezwaniem jest prośba Matki Bożej, by zadośćuczynić za grzechy i by modlić się za grzeszników.

Reklama

Wielu wezwanie Maryi wzięło sobie do serca, czego wyrazem są modlitwy różańcowe mężczyzn w kościołach Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego oraz trwająca on-line krucjata modlitwy różańcowej kobiet w intencji pokoju. Do modlitewnego wołania o miłosierdzie Boże nad nami dołączają wspólnoty chrześcijańskie. Tak było podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej i tak będzie 13 maja podczas Ekumenicznej Drogi Światła.

Warto zatem czynnie i licznie włączyć się w rozpoczynające się nabożeństwa fatimskie, nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca oraz codziennie odmawiać Różaniec, by w ten sposób za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej uprosić pokój na świecie i w naszych sercach oraz nawrócenie dla ludzi, którzy swoimi grzechami obrażają Boga.

2022-05-02 11:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka fatimska z Czerwieńska do Łężycy

[ TEMATY ]

Nabożeństwa fatimskie

Waldemar Napora

13 października wierni po raz ostatni w tym roku pielgrzymowali z Czerwieńska do Łężycy

13 października wierni po raz ostatni w tym roku pielgrzymowali z Czerwieńska do Łężycy

W każdy 13. dzień miesiąca - od maja do października - wierni z parafii pw. św. Wojciecha w Czerwieńsku pielgrzymowali do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Łężycy. Wczoraj pielgrzymka obyła się ostatni raz w tym roku.

Tradycja pieszego pielgrzymowania z Czerwieńska do Łężycy została zapoczątkowana przez śp. ks. Zygmunta Lisieckiego. Wówczas Łężyca z kościołem pw. Matki Bożej Fatimskiej należała jeszcze administracyjnie do parafii w Czerwieńsku. Pielgrzymka co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem i zawsze kończyła się nabożeństwem fatimskim w kościele w Łężycy, na które składały się Msza św., Różaniec z rozważaniami oraz procesji fatimskiej ze świecami, z figurką Matki Bożej Fatimskiej, wokół świątyni. Tradycję pielgrzymowania przerwało jednak m.in. włączenie Łężycy do parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

„Autoportret Kościoła - Archidiecezja Łódzka”

2022-12-03 16:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Po niespełna miesięcznej przerwie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyła się kolejna sesja IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję