Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław-Sołtysowice

Powodów do radości jest wiele

Parafia św. Alberta Wielkiego ma nowego wyjątkowego parafianina i orędownika w postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, obecnego w relikwiach.

Niedziela wrocławska 20/2022, str. III

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

wprowadzenie relikwii

Marzena Cyfert/Niedziela

Podczas wprowadzenia relikwii

Podczas wprowadzenia relikwii

Relikwie przekazał ks. dr Marcin Brzeziński, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki i kustosz Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. – Mamy piękny maj (…) w naszej parafii cieszymy się z wyjątkowych gości – mówił w słowie powitania o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii św. Alberta Wielkiego.

W homilii ks. Marcin Brzeziński nawiązał do ewangelicznego opisu trzeciego ukazania się Jezusa Zmartwychwstałego uczniom. Podkreślił, że dzisiaj, kiedy w parafii pojawia się bł. ks. Jerzy Popiełuszko, obecny w swoich relikwiach, nie sposób nie odczytać Ewangelii w kontekście tego człowieka, który także poszedł za Jezusem. Zauważył, że ks. Jerzy w wypełnianiu tego Bożego powołania był bezkompromisowy i heroiczny. – Zwłaszcza dzisiaj z perspektywy czasu, gdy pojawia się coraz więcej świadectw o jego życiu i posłudze, możemy lepiej dostrzec to, co widzieli ludzie, którzy w latach 80. XX wieku gromadzili się wokół niego. Ludzie przychodzili czasem z ciekawości a czasem z prawdziwej miłości – do ks. Jerzego, a przez jego posługę do Pana Boga – mówił ksiądz kustosz. Ludzie widzieli w ks. Jerzym człowieka, który mówił prawdę i upominał się o prawdę i o każdego człowieka. Na koniec zachęcił do lektury pism ks. Jerzego i prosił o modlitwę w intencji jego kanonizacji.

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zostawił nam zadanie

Niedziela Ogólnopolska 42/2022, str. 20-21

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Ryszard Wyszyński

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko podczas poświęcenia pomnika

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko podczas poświęcenia pomnika

Przychodzili go słuchać ludzie prości i wykształceni, starsi i młodzi. Choć był głęboko uduchowiony, nie przestał twardo stąpać po ziemi. Mówił do ludzi prosto z serca, w którym żył Bóg. Jemu pozostał wierny do końca. 38 lat temu zamordowano ks. Jerzego Popiełuszkę.

Wśród wielu osób, które znały osobiście kapelana Solidarności, jest aktorka Halina Łabonarska, która włączała się w oprawę Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

CZYTAJ DALEJ

Ważna zmiana w diecezji świdnickiej po 14 latach

2023-09-25 18:30

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

służba liturgiczna

rekolekcje kapłańskie

bp Janusz Mastalski

ks. Piotr Sipiorski

ks. Łukasz Basisty

ks. Krzysztof Papierz

Bardo Śląskie

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Rekolekcje duszpasterzy ministrantów i młodzieży diecezji świdnickiej

Rekolekcje duszpasterzy ministrantów i młodzieży diecezji świdnickiej

W poniedziałkowe popołudnie 25 września 2023 r. w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Świdnickiej im. św. Anieli Merici, dekanalni duszpasterze młodzieży oraz Służby Liturgicznej rozpoczęli rekolekcje, którym w tym roku przewodzi bp Janusz Edward Mastalski, ceniony profesor nauk teologicznych, były egzorcysta, obecnie biskup pomocniczy krakowski.

CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba wznawiają kolejną edycję akcji „Kurtki dla Dzieci”

2023-09-26 17:22

[ TEMATY ]

dzieci

Rycerze Kolumba

Karol Porwich/Niedziela

Rycerze Kolumba chcą przekazać 7 tysięcy zimowych kurtek dla polskich i ukraińskich dzieci. Poinformował o tym Andrzej Anasiak - Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba. Akcję wspierają rady lokalne organizacji, którą założył w II połowie XIX wieku błogosławiony ks. Michael McGivney.

Andrzej Anasiak zwrócił uwagę, że tegoroczna edycja akcji będzie prowadzono dwutorowo; z jednej strony w Polsce zostanie rozdanych 5 tys. kurtek, a do dzieci w Ukrainie dotrze 2 tys. kolejnych sztuk. - Liczymy, że znajdziemy darczyńców, aby kupić nowe kurtki. Takie są potrzeby, bowiem w ubiegłym roku rozdaliśmy 6 tys. kurtek w całym kraju polskich i ukraińskim dzieciom. Wówczas w akcję włączyło się 41 rad lokalnych naszej organizacji na 170 istniejących w Polsce – powiedział Andrzej Anasiak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję