Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław-Sołtysowice

Powodów do radości jest wiele

Parafia św. Alberta Wielkiego ma nowego wyjątkowego parafianina i orędownika w postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, obecnego w relikwiach.

Niedziela wrocławska 20/2022, str. III

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

wprowadzenie relikwii

Marzena Cyfert/Niedziela

Podczas wprowadzenia relikwii

Podczas wprowadzenia relikwii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Relikwie przekazał ks. dr Marcin Brzeziński, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki i kustosz Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. – Mamy piękny maj (…) w naszej parafii cieszymy się z wyjątkowych gości – mówił w słowie powitania o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii św. Alberta Wielkiego.

W homilii ks. Marcin Brzeziński nawiązał do ewangelicznego opisu trzeciego ukazania się Jezusa Zmartwychwstałego uczniom. Podkreślił, że dzisiaj, kiedy w parafii pojawia się bł. ks. Jerzy Popiełuszko, obecny w swoich relikwiach, nie sposób nie odczytać Ewangelii w kontekście tego człowieka, który także poszedł za Jezusem. Zauważył, że ks. Jerzy w wypełnianiu tego Bożego powołania był bezkompromisowy i heroiczny. – Zwłaszcza dzisiaj z perspektywy czasu, gdy pojawia się coraz więcej świadectw o jego życiu i posłudze, możemy lepiej dostrzec to, co widzieli ludzie, którzy w latach 80. XX wieku gromadzili się wokół niego. Ludzie przychodzili czasem z ciekawości a czasem z prawdziwej miłości – do ks. Jerzego, a przez jego posługę do Pana Boga – mówił ksiądz kustosz. Ludzie widzieli w ks. Jerzym człowieka, który mówił prawdę i upominał się o prawdę i o każdego człowieka. Na koniec zachęcił do lektury pism ks. Jerzego i prosił o modlitwę w intencji jego kanonizacji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakończył się I Kongres ks. Popiełuszki. Bratanek: wujek fascynuje ludzi młodych

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Family News Service

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Jerzy jest przykładem i drogowskazem dla wielu ludzi.. Mam kontakt z ludźmi młodymi, których on fascynuje. Poznają go i chcą naśladować. To jest niesamowite, że ks.. Jerzy dalej działa. Po śmierci jest bardziej znany niż za życia. To jest ten fenomen, że on dalej jest wśród nas – mówi bratanek ks. Jerzego Popiełuszki, Marek Popiełuszko, pomysłodawca, fundator i prezes zarządu założonej w 2015 r. Fundacji im. Ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro”. 17 września na Jasnej Górze zakończył się dwudniowy I Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Marek Popiełuszko zaznacza, że każde spotkanie z jego wujkiem było bardzo zwyczajne. „Jak tylko mógł, przyjeżdżał na uroczystości rodzinne. Pamiętam jak byłem u dziadków w Okopach w czasie żniw. Gdy ks. Jerzy przyjeżdżał, musiałem zsiąść z maszyny rolniczej, na którą on wsiadał. Zazwyczaj ja ją obsługiwałem jako młody chłopak. Wtedy nie byłem z tego zadowolony, że musiałem ustąpić wujkowi” – wspomina z uśmiechem Marek Popiełuszko.

CZYTAJ DALEJ

Panie, uczyń mnie gorliwym uczniem w Twojej szkole miłości!

2024-07-12 07:17

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Grażyna Kołek

Ważną misją tych, którzy wierzą w Chrystusa jest, by inni, którzy Go jeszcze nie znają lub odeszli od Niego, poznawali Boga poprzez przykład ich życia, przez czystość głoszonej przez nich nauki. Mają żyć i przepowiadać Boga w taki sposób, by był On poznany i pokochany przez tych, którzy Go dotąd nie poznali lub znając, odeszli od Niego.

Ewangelia (Mk 6, 7-13)

CZYTAJ DALEJ

Mesajah ogłasza nawrócenie: Gdyby nie najwyższy Pan i Uzdrowiciel, nie byłoby mnie tutaj

2024-07-14 14:32

[ TEMATY ]

świadectwo

fot. Grzegorz Szpak/Festiwal Życia

Kiedyś gardził księżmi, teraz pomodlił się ze sceny z jednym z nich. Mesajah niespodziewanie ogłosił nawrócenie.

Rekordowa, niemal o połowę wyższa niż w rok temu frekwencja, biskup biegnący z młodzieżą w błocie czy pierwszy katolicki stand-up w wykonaniu księdza – tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku zapadnie w pamięć z powodu wielu wyjątkowych momentów, ale przede wszystkim pozostawi tysiące młodych ludzi z ważnymi przemyśleniami na cały kolejny rok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję