Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

50 lat „papieskiego” przedszkola

Złoty jubileusz swojej działalności przeżywa wrocławskie Przedszkole nr 41 im. św. Jana Pawła II.

Rocznicowe obchody zainaugurowano Mszą św. sprawowaną w paulińskim kościele św. Mikołaja. Liturgii przewodniczył o. Marcin Wirkowski, modląc się w intencji dzieci, pracowników i absolwentów tego przedszkola. Dzień później odbyło się uroczyste jubileuszowe spotkanie z udziałem przedstawicieli miejskich władz samorządowych oraz organizacji i instytucji współpracujących z tą placówką.

– Możliwość spotkania, zobaczenia Ojca Świętego, to było jedno z największych przeżyć. Kiedy do auli wchodził Jan Paweł II, wszystkie dzieci musiały do Niego przyjść, aby je przytulił i pobłogosławił. Ojciec Święty nikogo nie pominął – mówił proboszcz paulińskiej parafii, o. Maksymilian Stępień.

Dyrektor przedszkola Małgorzata Szychowiak podkreśliła: – Współczesne przedszkole jest inne niż to z 1972 r. Jednak to, jak dziś wygląda, jest efektem pracy wielu ludzi, ich entuzjazmu, kreatywności, wrażliwości na potrzeby dziecka, które zawsze w tym miejscu było, jest i będzie najważniejsze. Uroczystość nadania imienia odbyła się 22 października 2005 r. Placówka należy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, wspiera Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W przedszkolu organizowane są obchody Dnia Papieskiego, uroczystości upamiętniające m.in. beatyfikację i kanonizację Ojca Świętego.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poświęcenie Katolickiego Przedszkola św. Antoniego

Niedziela podlaska 12/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

przedszkole

Marek Sobisz

Bp Tadeusz Pikus wręcza przedszkolakom obrazki

Bp Tadeusz Pikus wręcza przedszkolakom obrazki

Uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii, której przewodniczył bp Tadeusz Pikus, wygłosił on również homilię. Na początku Księdza Biskupa przywitali proboszcz parafii ks. Romuald Kosk, a także rodzice, którzy przy okazji wspomnieli, wyrażając jednocześnie wdzięczność, poprzedniego proboszcza ks. Zbigniewa Karolaka, inicjatora założenia oraz uruchomienia Katolickiego Przedszkola św. Antoniego. W homilii Ksiądz Biskup skupił się głównie na czytaniach mszalnych przeznaczonych na ten dzień. Odwołał się do trzech gór: Moria, Tabor oraz Golgoty. Tak jak w przypadku Abrahama, tak też i w naszym życiu, wiara jest tą rzeczywistością, która prowadzi na spotkanie z Bogiem. Ponadto kaznodzieja zwrócił jeszcze na element ofiary w życiu człowieka, że niekiedy potrzebna jest decyzja, aby to, co najbardziej się kocha, złożyć w ofierze Bogu. Zwrócił się również do przedszkolaków, a także nawiązał do obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na zakończenie Eucharystii dzieci z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego po raz pierwszy publicznie zaprezentowały hymn przedszkola, który skomponowała Klaudia Bednarczyk, nauczycielka rytmiki w tej placówce oświatowej. Następnie dzieci poprosiły Pasterza diecezji, aby pobłogosławił odremontowane pomieszczenia przedszkolne, a także kaplicę św. Bonawentury. Po Eucharystii wszyscy zebrani przeszli do pomieszczeń przedszkolnych, gdzie Ksiądz Biskup pobłogosławił nowe sale, a także korytarze.

CZYTAJ DALEJ

Wiara na medal

Wielu polskich sportowców publicznie przyznaje się do wiary. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej słyszymy najczęściej wyznania osób odrzucających Boga, postawa naszych zawodników jest bardzo budująca.

Pan Jezus jest u mnie na pierwszym miejscu (...). Wiary uczyłem się najpierw w domu – od dziadka i taty. Dzisiaj jest ona czymś zupełnie naturalnym. Pan Bóg był i zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym – powiedział Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu w sezonie 2019 i polski sportowiec 2019 roku, gdy dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Podczas gali, w czasie której odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca, ujął wszystkich ogromną skromnością i pokorą. Trener polskiej kadry żartuje, że jest on taki grzeczny, ponieważ codziennie chodzi do kościoła. Żużlowiec doprecyzowuje: – Do kościoła chodzę w każdą niedzielę. To nie jest dla mnie żadna ujma ani utrudnienie. To bardzo mi pomaga. Kiedyś spodobały mi się słowa, które powiedział Kamil Stoch: „Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu”. Staram się to wdrażać w życie.

CZYTAJ DALEJ

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję