Reklama

Niedziela Małopolska

DIECEZJA TARNOWSKA

Uwolnić marzenia

Zależy mi, żebyśmy miały odwagę realizować marzenia Pana Boga, które On w nas złożył – mówi Małgorzata Dąbrowska, trenerka biznesu, żona, mama i twórczyni projektu Boski Biznes, który w tym roku obchodzi 5. urodziny.

Niedziela małopolska 37/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Tarnów

Gala Boskiego Biznesu

Nina Dąbrowska

Boski Biznes to społeczność ambitnych, przedsiębiorczych kobiet

Boski Biznes to społeczność ambitnych, przedsiębiorczych kobiet

W Dębicy odbyła się Gala Boskiego Biznesu oraz konferencja Prawdziwie Boska zorganizowane przez Fundację Boskie Skrzydła. 25 sierpnia przedsiębiorcze kobiety oraz ich bliscy świętowali pięciolecie Boskiego Biznesu – spotkań dla ambitnych i stawiających na rozwój pań. Wydarzenie było również zwieńczeniem 6 miesięcy pracy chrześcijanek w Klubie Boskich Liderek.

Celebracja

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Organizatorka spotkania, Małgorzata Dąbrowska, w rozmowie z Niedzielą podkreśliła, że każde przedsięwzięcie, podejmowane przez kobiety związane z projektem, ma oddawać chwałę Bogu. – Na początku była Msza św., czyli możliwość podziękowania Panu za wszystko, czym nas obdarzył, a później pojawiła się przestrzeń na świadectwa, świętowanie i bycie z sobą – powiedziała p. Dąbrowska.

Dalsza część wieczoru miała miejsce w Dworku Dębickim. Podczas gali najbardziej zaangażowanym i ambitnym kobietom wręczono statuetki „Prawdziwie Boska”. Laureatkami zostały: Iwona Szura, kosmetyczka, Anna Cmokowicz, psycholożka, Monika Vasilaki, rękodzielniczka z Grecji, Urszula Szczepaniak, rzeźbiarka, Kinga Leszkowicz, networkerka i trenerka biznesu, Małgorzata Bilska, brafiterka, Klaudia Sarapata, rękodzielniczka, Beata Wereska, menadżerka firmy cateringowej, Paulina Rygol, networkerka, Alicja Gierlak, psychodietetyczka. – To kobiety działające w Klubie Boskich Liderek. Co dwa tygodnie otrzymywały punkty na podstawie aktywności, które wykonywały. Taka grywalizacja trwa pół roku, zatem na gali nagrodziłyśmy osoby z edycji czerwiec 2022 – informuje p. Małgorzata.

Reklama

Elementem wydarzenia była konferencja Prawdziwie Boska, podczas której uczestnicy dowiedzieli się m.in. w jaki sposób budować trwałe relacje w chrześcijańskim środowisku biznesowym. Był to także czas podsumowań. – Co się wydarzyło przez 5 lat? Rozwijają się biznesy, dziewczyny zarabiają większe pieniądze, budują kontakty. I co bardzo ważne: między boskimi kobietami jest morze przyjaźni. Przychodzą do mnie też mężowie i mówią: „Bardzo ci dziękuję, moja żona stała się odważna, realizuje swoje plany”, a pewna klubowiczka powiedziała: „Ty po prostu uwalniasz marzenia!” – wymienia p. Małgorzata. – Przede wszystkim zależy mi na tym, abyśmy miały odwagę realizować marzenia Pana Boga, które On w nas złożył – dodaje.

Liczy się obecność

Jak podkreśla twórczyni Boskiego Biznesu, integrowanie środowiska chrześcijańskich liderów i przedsiębiorców jest bardzo ważne. – Dopóki działamy same – odczuwamy opór, by mówić o Bogu – stwierdza p. Dąbrowska i przytacza rozmowy z osobami, które nie potrafiły opowiadać o Jezusie w swojej firmie. – Mnóstwo ludzi pyta mnie: „Jak można mówić o Panu Bogu w pracy, dawać o Nim świadectwo?”. Odpowiadam, że można! Kiedy widzimy, że takich osób wokół nas jest więcej, że mówią o Bogu w biznesie i to im nie szkodzi, nie wylewa się fala hejtu, a wręcz przeciwnie – inni zaczynają dziękować, nawiązywać relacje, korzystać z usług i produktów – wtedy to nas inspiruje. Przedsiębiorcze kobiety są wspaniałymi ewangelizatorkami – zapewnia p. Dąbrowska i dodaje: – To niesamowicie ważne, żebyśmy miały odwagę robić biznes po Bożemu. Dla siebie, naszych rodzin, pracowników i klientów. Nasze świadectwo życia z Bogiem na co dzień może przemieniać świat…!

2022-09-06 12:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi będą gonić jacht, który popłynie do Panamy

[ TEMATY ]

Tarnów

Młodzi z diecezji tarnowskiej będą gonić jacht Dunajec, który pod koniec sierpnia wypłynie do Panamy.

Tarnów, Częstochowa, Gdynia, Koszalin, Świnoujście m.in. te miejscowości znalazły się na trasie podróży „W pogoni za jachtem”. Rozpocznie się ona 25 sierpnia wyjazdem z Tarnowa do Częstochowy, by uczestniczyć w Mszy św. kończącej Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Z Częstochowy uczestnicy pojadą do Gdyni, gdzie 26 sierpnia oficjalnie, hucznie i wesoło pożegnają jacht Dunajec wyruszający w daleki rejs do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą od Rycerzy Kolumba

2022-12-03 08:36

[ TEMATY ]

prezydent

Rycerze Kolumba

Andrzej Duda

Rycerze Kolumba

Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Patricka Kelly’ego, Najwyższego Rycerza, przywódcę międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba. W trakcie spotkania odebrał z rąk Patricka Kelly’ego symboliczne wyróżnienie – Nagrodę Caritas, przyznaną jako wyraz uznania dla całego społeczeństwa polskiego za bezinteresowną postawę wobec potrzebujących i poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Nagroda Caritas to odznaczenie, jakim Rycerze wyróżniają tych, którzy w sposób szczególny realizują najważniejszą Zasadę Zakonu – Miłosierdzie – w służbie i poświęceniu dla innych. Po raz pierwszy w historii Nagroda została wręczona jako uhonorowanie dla Głowy Państwa i zarazem całego narodu.

CZYTAJ DALEJ

„Autoportret Kościoła - Archidiecezja Łódzka”

2022-12-03 16:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Po niespełna miesięcznej przerwie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyła się kolejna sesja IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję