Reklama

Archiwum

Niedziela 37/2022

Spis treści

Obserwator

Obserwator

Obserwator

6-7

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela Plus

W małej części jest moc całego krzyża
Opr. o. Krzysztof Czepirski

Pięć cząstek drewna z prawdziwego krzyża Chrystusa znajduje się na Świętym Krzyżu – szczycie Gór Świętokrzyskich. Co roku odbywa się tam trwający tydzień odpust. W tym roku potrwa do 14 września.

W małej części jest moc całego krzyża
Zapomniane arcydzieła
Arkadiusz Bednarczyk

Urokliwe Wielopole Skrzyńskie jest siedzibą dekanatu. Wokół miejscowości skupiają się parafie – w niektórych z nich znajdują się prawdziwe perełki sztuki sakralnej Podkarpacia.

Zapomniane arcydzieła
W Domu Łaski znajdziesz ukojenie…
Katarzyna Woynarowska

Jakieś 60 km na południe od Legnicy, niemal w szczerym polu stoi potężny klasztor pocysterski, nazywany perłą architektury barokowej na europejską skalę. Stoi na środku małej podsudeckiej wsi Krzeszów i mało kto wie, że stanowi trzecie co do wielkości sanktuarium maryjne w Polsce.

W Domu Łaski znajdziesz ukojenie…
Jak w Boliwii ratują życie
Anna Wyszyńska

Kiedy obserwuję nasze podopieczne, widzę, jak trudno jest być matką w Boliwii – mówi s. Teresa, albertynka, która w liczącej ponad 600 tys. mieszkańców Cochabambie prowadzi Centrum św. Jana Pawła II. Jego celem jest pomoc samotnym matkom w trudnej sytuacji życiowej. Samotność kobiet w ciąży i matek wychowujących dzieci jest w Boliwii powszechna, dlatego centrum jest tu bardzo potrzebne.

Jak w Boliwii ratują życie
Wyrzucona Madonna
Oprac. Katarzyna Cincio

Łaskami słynąca Pieta Skrzatuska otrzyma nowe korony.

Wyrzucona Madonna
Mężczyźni wyszli na ulice
Oprac. Katarzyna Cincio

Coraz częściej mężczyźni publicznie manifestują swoją wiarę.

Mężczyźni wyszli na ulice
Katecheto, złap oddech!
Oprac. Katarzyna Cincio

O formacji katechetów, radzeniu sobie ze stresem i sztuce odpoczynku rozmawiano podczas tradycyjnego spotkania przed początkiem nowego roku szkolnego.

Katecheto, złap oddech!
Nie marnujcie jedzenia!
Oprac. Katarzyna Cincio

Dożynki w Janikowie z ogólnopolskim przesłaniem.

Nie marnujcie jedzenia!

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję