Reklama

Niedziela Przemyska

Do apostolstwa powołany jest każdy

Wrzesień to czas podsumowania „Wakacji z Bogiem” Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

Niedziela przemyska 38/2022, str. VI-VII

[ TEMATY ]

Ruch Apostolstwa Młodzieży

Archiwum RAM AP

W malowniczych Bieszczadach zdobyliśmy szczyt na Tarnicy

W malowniczych Bieszczadach zdobyliśmy szczyt na Tarnicy

W tym roku Stowarzyszenie zorganizowało 21 turnusów: dziewięć w Ustrzykach Górnych, siedem w Wybrzeżu k. Dubiecka, cztery w Rymanowie-Zdroju i jeden w Rajskiem. W rekolekcjach wzięło udział 942 młodzieży i dzieci. W opiekę nad uczestnikami podczas turnusów zaangażowało się 208 osób, w tym 21 księży, 13 kleryków i 6 sióstr zakonnych.

Podczas Dnia Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży zostali pobłogosławieni kandydaci na animatorów, którzy przez cały rok formowali się podczas studium animatorskiego. Do ewangelizacji nadaje się każdy, bo każdy jest stworzony do tego, aby dzielić się wiarą z braćmi i siostrami, którzy jeszcze nie zdążyli poznać Boga.

Świadectwo

„Właśnie skończyłam Studium Animatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Bardzo chciałam iść na studium jednak, gdy przyszedł ten moment, w którym miałam zaczynać, ogarnęło mnie wiele wątpliwości, czy sobie poradzę, czy na pewno się do tego nadaję. Wątpliwości towarzyszyły mi do samego końca, ale moje marzenie bycia animatorką na szczęście pokryło się z planem Boga, który uzdolnił mnie i poprowadził tak, że ukończyłam formację i pojechałam na praktyki, podczas których mogłam sprawdzić się w roli animatora.

Rok formacji był cudownym czasem. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi stworzyliśmy cudowną rodzinę. Czas każdej sesji (jeden weekend raz w miesiącu) był też odskocznią od rzeczywistości: gdy jechałam na sesje, zapominałam o codziennych sprawach i problemach. Oddawałam się całkowicie temu, co się działo tam. Moimi ulubionymi chwilami podczas każdej sesji były adoracje Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Odbywały się one w piątkowe wieczory. Po całym tygodniu szkoły można było się oddać Panu Bogu, poczuć wewnętrzny spokój i zanurzyć się w Jego miłości. Bardzo pogłębiłam swoją relacje z Bogiem podczas studium, zwłaszcza przez doświadczenie Go w adoracjach, czy nawet w drugiej osobie, bo w każdym, kto przyjeżdżał na sesje, było widać Boga.

Reklama

Ten czas ukształtował mnie też jako osobę, bardzo zmienił moje patrzenie na to, co mnie otacza. Przede wszystkim studium przygotowało mnie do pełnienia posługi animatora. Nauczyłam się prowadzić spotkania w grupach, działać w kadrze rekolekcyjnej, prowadzić pogodne wieczorki i wiele innych rzeczy. Studium przygotowało mnie do tego, aby służyć drugiemu człowiekowi i nieść mu Boga przez swoje życie. Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu za to, że poprowadził mnie przez ten czas, oraz powołał do bycia Jego apostołem. Jestem pewna, że gdyby nie studium, moje życie wyglądałoby zupełnie inaczej, nie przeżyłabym tylu wspaniałych chwil, które zostaną w mojej pamięci, oraz nie poznałabym tylu wartościowych ludzi, a przede wszystkim nie miałabym takiej pięknej relacji z Bogiem jak teraz. Jeśli zastanawiasz się, czy warto iść na studium, to nie wahaj się, zaufaj, On cię poprowadzi! Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych! Neoanimatorka”.

Zaproszenie

Młodzież, która ukończyła 16 lat, serdecznie zapraszamy na kolejne, 39. Studium Animatora RAM, które odbędzie się w dniach 23-25 września w Collegium Marianum w Przemyślu.

2022-09-13 14:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Są nadzieją Kościoła

Niedziela małopolska 43/2019, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ruch Apostolstwa Młodzieży

Anna Bandura

Z nowych animatorów RAM-u cieszą się Grupy Apostolskie, tu przedstawicielki wspólnoty z parafii w Suchej Beskidzkiej, z ks. Sebastianem Kozyrą, czekają, aby pogratulować koleżankom – animatorkom

Z nowych animatorów RAM-u cieszą się Grupy Apostolskie, tu przedstawicielki wspólnoty z parafii w Suchej Beskidzkiej, z ks. Sebastianem Kozyrą, czekają, aby pogratulować koleżankom – animatorkom

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jaki wpływ na wasz duchowy, emocjonalny i intelektualny rozwój ma grupa, która was otacza? – zapytał młodych ks. Łukasz Piórkowski, rozpoczynając Mszę św. podczas 49. Pielgrzymki Grup Apostolskich Ruchu Apostolstwa Młodzieży w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. I przekonywał zgromadzonych: – Macie to wielkie szczęście, że dzięki waszej grupie apostolskiej, dzięki przyjaciołom wzrastacie w odkrywaniu Pana Boga.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Kalisz: odpust ku czci św. Mikołaja - patrona katedry

2022-12-04 14:56

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

Kalisz

wikipedia.org.pl

Katedra w Kaliszu

Katedra w Kaliszu

Współcześnie św. Mikołaj stał się symbolem prostego i łatwego dostatku dającego człowiekowi chwilowe poczucie samozadowolenia, które nierzadko zabija głos sumienia – mówił o. Arnold Chrapkowski, generał zakonu paulinów, który przewodniczył sumie odpustowej w katedrze kaliskiej mającej za patrona św. Mikołaja.

Witając wiernych proboszcz kaliskiej katedry wskazał, że św. Mikołaj prawie 770 lat jest patronem tej świątyni. - Wpatrujemy się w przykład jego życia. Od niego uczymy się miłości do Boga i bliźnich. Wzywamy wstawiennictwa naszego świętego patrona, abyśmy podobnie jak on w codziennym życiu realizowali Ewangelię Chrystusa oraz potrafili troską otoczyć ludzi biednych, potrzebujących duchowego i materialnego wsparcia – powiedział ks. prał. Adam Modliński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję