Reklama

Głos z Torunia

Ofiarne serca

Dziś dziękujemy konkretnym ludziom, apostołom świeckim za to, że pięknie żyją – mówił bp Wiesław Śmigiel w parafii św. Józefa w Toruniu.

Niedziela toruńska 43/2022, str. I

[ TEMATY ]

diecezjalne odznaczenia

Beata Patalas

Odznaczenie Józefa Mielcarka to zaszczyt dla niego i rodziny

Odznaczenie Józefa Mielcarka to zaszczyt dla niego i rodziny

Bycie wyróżnionym za lata służby jest z pewnością powodem do wdzięczności Bogu. Ten wyjątkowy dzień dla Bożeny Dokurno i Józefa Mielcarka nastąpił 8 października. To wówczas po Mszy św. w parafii św. Józefa w Toruniu bp Wiesław Śmigiel wręczył im uroczyście odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Toruńskiej”.

Proboszcz o. Wojciech Zagrodzki, redemptorysta, zaznaczył, że dzisiejsi bohaterowie są całym sercem oddani parafii i diecezji już od wielu lat. Każdy ze świadków, z którymi rozmawiał, bez wahania odpowiadał, że zasługują na to odznaczenie. Swoją posługę pełnią bezinteresownie, nie oczekując nic w zamian. Proboszcz zaznaczył, że zasłużeni sami pytali, dlaczego akurat oni zostali wyróżnieni, bo przecież jest tylu ludzi, którzy na to zasługują. To właśnie tacy ludzie są dziś potrzebni – skromni, pełni miłości i życzliwości.

Mszy św. przewodniczył Ksiądz Biskup, który podczas homilii mówił o wdzięczności Bogu i drugiemu człowiekowi. Wyraził wdzięczność za wieloletnią posługę Bożeny i Józefa – Dziękujemy im za to, że zawsze byli blisko Jezusa i blisko drugiego człowieka, że w nim rozpoznawali Chrystusa, potrafili się poświęcać, służyć, współczuć, prowadzić za rękę, może czasem upominać, ale zawsze z miłością i z wielkim taktem. Dziękujemy Bogu za to, że w naszej diecezji mamy ten wielki dar i łaskę, że są nadal z nami. Niech dzisiejsza liturgia słowa będzie dla nas zachętą, abyśmy potrafili dziękować Bogu i drugiemu człowiekowi.

Słowa podziękowania za dotychczasową posługę skierował w stronę pani Bożeny i pana Józefa o. Wojciech, po czym Ksiądz Biskup wręczył zasłużonym odznaczenia. Dało się zauważyć w ich oczach wzruszenie, wielką radość, zaszczyt i wdzięczność Bogu. Na Eucharystii obecny był także syn Bożeny – ks. Wacław Dokurno, który z dumą i miłością gratulował swojej mamie. Po Eucharystii bliscy otoczyli ich, by wręczyć im upominki, kwiaty, ale przede wszystkim podziękować i pogratulować za posługę dla parafii i całej diecezji, ale także za świadectwo życia, które dają nam wszystkim, ich dobroć, chęć pomocy i chęci do działania.

2022-10-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dorota i Michał Sobocińscy z medalem Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

[ TEMATY ]

gorzów

diecezjalne odznaczenia

Karolina Krasowska

- To odznaczenie to zasługa ludzi, którzy z nami pracują - mówią małżonkowie Dorota i Michał Sobocińscy z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

- Przepiękny dzień, przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Wyszyńskiego. Te odznaczenia jeszcze bardziej mobilizują nas do pracy, do pracy w winnicy Pańskiej. Jednak za tymi wyróżnieniami stoją nasi ludzie, którzy pracują w naszej wspólnocie i właśnie im, tym ludziom, którzy codziennie modlą się za kapłanów, tym, którzy codziennie modlą się za Ojczyznę, dedykujemy to odznaczenie - mówią małżonkowie.

CZYTAJ DALEJ

Te książki sprawią, że Walentyki nabiorą nowego znaczenia!

2023-02-07 12:01

[ TEMATY ]

miłość

Angela_Yuriko_Smith/pixabay.com

Masz dość słabych patentów na walentynkowe randkowanie? Podaruj swojej Miłości słowa o …Miłości. To idealny czas, aby jeszcze mocniej uzmysłowić sobie jak potężna jest MIŁOŚĆ.

Ks. Piotr Pawlukiewicz - O miłości

CZYTAJ DALEJ

Sto pięćdziesiąt porcji!

2023-02-08 15:29

Małgorzata Pabis

Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak.

Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak.

    Po raz piąty Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zakupił i dostarczył do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio sto pięćdziesiąt porcji zupy.

    Posiłki zostały dostarczone w środę, 8 lutego. - Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak. Mamy nadzieję, że smakował on wszystkim, którzy od rana czekali w kolejce, by otrzymać coś ciepłego do zjedzenia, bo zima w Krakowie nie odpuszcza – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i dodaje, że już za kilka dni, jeśli fundusze na to pozwolą, do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, zostaną dostarczone pączki w Tłusty Czwartek. - Wierzymy, że nasi darczyńcy nie zawiodą i uda nam się zrealizować i to zamierzenie – podkreśla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję