Reklama

Niedziela Rzeszowska

Jacek – kandydat na ołtarze

Dla świętości kluczowe jest wykorzystanie swoich pięciu minut na ziemi. Nieraz jest to bardzo krótkie pięć minut, innym razem obejmuje sto lat i więcej. Ale nie długość życia jest najważniejsza, tylko wypełnienie poszczególnych dni wiarą, nadzieją i miłością.

2023-03-15 08:28

Niedziela rzeszowska 12/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Jacek Krawczyk

Archiwum postulatorskie

Jacek Krawczyk (1966 – 1991)

Jacek Krawczyk (1966 – 1991)

Dnia 25 marca minie rok od rozpoczęcia na szczeblu diecezjalnym procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Jacka Krawczyka. Biskup ordynariusz ustanowił w tym dniu Trybunał Diecezjalny, którego zadaniem jest zebranie dowodów ukazujących pełną prawdę o kandydacie na ołtarze. Spróbujmy w tym kontekście podsumować pierwszy rok trwania procesu beatyfikacyjnego pochodzącego z podrzeszowskiej Palikówki Jacka Krawczyka, który zmarł w wieku 25 lat.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 12/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

31. rocznica śmierci Sługi Bożego Jacka Krawczyka

[ TEMATY ]

Jacek Krawczyk

Archiwum rodzinne

Jacek Krawczyk w swej pokorze mało mówił o swoich dokonaniach. Dlatego teraz jego życie zadziwia i inspiruje tak wielu ludzi

Jacek Krawczyk w swej pokorze mało mówił o swoich dokonaniach. Dlatego teraz jego życie zadziwia i inspiruje tak wielu ludzi

„Gromadzi nas dzisiaj wspomnienie narodzin dla nieba Sługi Bożego Jacka Krawczyka. Modlimy się o jego rychłą beatyfikację, ale także o Boże błogosławieństwo na czas procesu, który jest wielkim, zbiorowym wysiłkiem. Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy aktywnie angażują się w trwający od 25 marca 2022 r. proces beatyfikacyjny na etapie diecezjalnym” – mówił bp Jan Wątroba w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Palikówce. 1 czerwca 2022 r. obchodzono 31. rocznicę śmierci Sługi Bożego Jacka Krawczyka.

Z okazji 31. rocznicy śmierci Sługi Bożego Jacka Krawczyka, 1 czerwca 2022 r. odprawiono Mszę św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Palikówce, której przewodniczył bp Jan Wątroba. Eucharystię koncelebrowali: o. Andrzej Derdziuk OFMCap, ks. Przemysław Dudek, ks. Kazimierz Gawełda, ks. Mariusz Matuszewski, ks. Paweł Matuszewski, ks. Mateusz Rachwalski i ks. Edward Wnęk.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo. Wiedziałam, że Matka Boża może wszystko, ale w głębi serca czułam, że brat umrze...

2023-03-22 21:29

[ TEMATY ]

duchowość

świadectwo

Adobe Stock

Druga część teologicznego śledztwa przeprowadzonego przez ks. Wiktora Szponara. Po sukcesie wydawniczym pierwszego tomu zaczęli się zgłaszać do autora czytelnicy, którzy doświadczyli zjawisk towarzyszących śmierci klinicznej: wierzący, ateiści i poszukujący. Te przejmujące wydarzenia, odmieniły radykalnie ich późniejsze losy. Życie po śmierci 2 stanowi zapis rozmów ks. Szponara z osobami, które doświadczyły NDE.

Chrystus zaprowadził mnie do dużego pomieszczenia, w którym nie było żadnych mebli, tylko od mojej lewej strony na stojaku stało duże lustro. Pan Jezus nakazał, abym przed nim stanęła. I zwrócił się do aniołów którzy się tam pojawili: „Przynieście białą szatę”. Krzyknęłam zachwycona: „Panie Jezu, ona na mnie idealnie pasuje”. A On uśmiechnął się i odrzekł: „Została uszyta na miarę”.

CZYTAJ DALEJ

Ulmowie to pierwszy przypadek, kiedy Kościół beatyfikuje rodzinę - rodziców i dzieci

2023-03-24 08:00

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

Muzeum w Markowej

Wiktoria i Józef Ulmowie oraz ich dzieci zostali zamordowani 24 marca 1944 r. za pomoc Żydom

Wiktoria i Józef Ulmowie oraz ich dzieci zostali zamordowani 24 marca 1944 r. za pomoc Żydom

Rodzina Ulmów to pierwszy przypadek, kiedy Kościół beatyfikuje nie tylko małżonków, ale też ich dzieci, w tym dziecko nienarodzone - powiedział PAP postulator procesu beatyfikacyjnego, ks. Witold Burda. Jego zdaniem, Ulmowie mogą być dla współczesnych rodzin przykładem wierności Bogu i pomocy potrzebującym.

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów, odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej, w miejscu ich męczeńskiej śmierci.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję