Reklama

Niedziela Rzeszowska

Nienadówka z Janem Pawłem II

W ostatnich tygodniach rozlała się fala ataków na Jana Pawła II.

Niedziela rzeszowska 17/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Marsz papieski

Elżbieta Motyl

Podczas nienadowskiego marszu w obronie papieża

Podczas nienadowskiego marszu w obronie papieża

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Szukający kontrowersji zapominają o ogromnych zasługach Jana Pawła II, zarówno dla Kościoła, jak i dla naszej Ojczyzny i całego świata. Zapominają też, że często fala agresji budzi w społeczeństwie silne poczucie sprzeciwu i jedności. Nie inaczej jest obecnie. W całym kraju spontanicznie, zarówno parafie, jak i ludzie świeccy, zaangażowali się, by wyrazić swoje oburzenie wobec medialnej nagonki na Jana Pawła II, stanęli w obronie jego osoby i wartości, które głosił. Jednym z wielu takich miejsc była parafia św. Bartłomieja w Nienadówce. W niedzielny wieczór 2 kwietnia br. zorganizowano tu „Marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II”, któremu przyświecało hasło: „Ty nas Ojcze Święty obudziłeś, my Cię Ojcze obronimy”. Myślą przewodnią modlitewnego spotkania i marszu było pamiętne zdanie wypowiedziane przez Papieża Polaka podczas Eucharystii w Płocku 7 czerwca 1991 r.: „Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście”.

W marszu zorganizowanym przez miejscowego proboszcza ks. Jerzego Uchmana, dziekana, wzięło udział ok. 300 osób, które nie przelękły się kapryśnej i niezbyt sprzyjającej aury. Podczas marszu ks. Uchamn odczytał fragmenty kazań, przemówień i wystąpień Jana Pawła II skierowanych do rodaków podczas pielgrzymek do Ojczyzny, zebranych w publikacji Jan Paweł II, 144 zadania dla Polaków. Jan Paweł II był obecny podczas marszu nie tylko słowem, parafianin Stanisław Jarosz niósł także jego relikwie (na co dzień przechowywane w tutejszej parafii), którymi na zakończenie ks. Jerzy Uchman wszystkich pobłogosławił. Między czytanymi tekstami papieskimi uczestnicy śpiewali w drodze ulubione pieśni Karola Wojtyły. Śpiewom w drodze przewodziła nienadowska organistka s. Jolanta Markowska. W rękach uczestników marszu nie zabrakło portretów i fotografii Papieża Polaka, flag papieskich i narodowych. Święty Janie Pawle, oręduj za nami, byśmy mieli siłę trwać po stronie prawdy!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-04-19 08:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W niedzielę ulicami polskich miast przejdą marsze papieskie

[ TEMATY ]

Marsz papieski

Grzegorz Gałązka

Ulicami polskich miast przejdą 2 kwietnia - w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II - marsze papieskie. Mają być one wyrazem wdzięczności za pontyfikat, próbą powrotu do papieskiego nauczania oraz odpowiedzią na ataki części mediów na Jana Pawła II. "Z całą mocą chcemy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas” - czytamy na stronie archidiecezji krakowskiej.

W Warszawie Mszy św. dla uczestników Narodowego Marszu Papieskiego przewodniczyć będzie abp Józef Michalik, przemyski metropolita senior. Organizatorzy stołecznego marszu proszą o nieprzynoszenie emblematów partyjnych, banerów politycznych, czy transparentów z politycznymi hasłami.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w archidiecezji łódzkiej

2024-06-19 12:04

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

17 czerwca w łódzkiej katedrze metropolita łódzki wręczył nominacje nowym proboszczom i wikariuszom.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja radomska: neoprezbiterzy posłani do pierwszych wspólnot parafialnych

2024-06-20 18:50

[ TEMATY ]

neoprezbiterzy

diecezja radomska

flickr.com/episkopatnews

Nominacje na swoje pierwsze parafie otrzymali neoprezbiterzy. Wręczył je biskup Marek Solarczyk. W uroczystości, która odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, uczestniczyło 9 neoprezbiterów.

- Mają tyle wartości, zdolności i talentów - niech one się w nich rozwijają. To jest dla nich wyjątkowy czas. W każdym momencie posługi kapłańskiej, a tym bardziej, kiedy ona się rozpoczyna, ważna jest wiara, że jesteśmy w rękach Boga, że jesteśmy w dziele Boga. Kiedy przeżywamy codzienność razem z Nim, On naprawdę jest wielkim umocnieniem, wielkim wsparciem i przynosi takie owoce, jakich nawet byśmy sobie nie wyobrazili - mówił bp Solarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję