Reklama

Jasna Góra

VII Pielgrzymka Biegowa „Śladami Jana Pawła II po Ojczystej ziemi”

Pobiegli do Królowej

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Jan Wieczorek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotę 27 czerwca 2015 r. od świtu na placu parafii św. Michała Archanioła w Michałkowicach panował niezwykły o tej porze gwar i ruch. Najpierw pojawili się uczestnicy pieszej pielgrzymki parafialnej, a później z pielgrzymki biegowej, zorganizowanej przez tutejszą Akcję Katolicką. Jedni i drudzy za cel obrali Sanktuarium Jasnogórskie. Długość trasy to ok. 70 km.

Po błogosławieństwie Księdza Proboszcza pątnicy piesi wyruszyli o godz. 6.30 po wcześniej odprawionej Mszy św. Natomiast nasz pierwszy biegacz wystartował o godz. 7. Ze względów organizacyjnych zmieniliśmy trasę i jej długość. Bieg sztafetowy od początku odbywał się w sprzyjającej pogodzie i w dobrych humorach. Zmiany biegaczy następowały w ustalanych na bieżąco miejscach. Trasa prowadziła przez ciche, malownicze miejscowości i duktami leśnymi. Po drodze spotykaliśmy piesze pielgrzymki z różnych stron Polski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Na Jasnej Górze byliśmy ok. godz.13. Po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski. Dla wszystkich było to wielkie duchowe przeżycie. Tam każdy, obok głównych intencji, złożył swoje osobiste prośby do Matki Bożej. W drodze powrotnej zajechaliśmy do sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie , gdzie w parku klasztornym ojcowie paulini przygotowali nam ognisko. Było prawie rodzinnie, miło i smacznie. Po godz. 19 byliśmy już z powrotem w Michałkowicach. Dzięki Opatrzności Bożej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, szczęśliwie zakończyliśmy VII Pielgrzymkę Biegową, z mottem: "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali".

Najmłodszy uczestnik - 9-letni Dominik - na rowerze przejechał ok. 50 km, zaś najstarszy, to jego ojciec Darek 37 lat. Jak z tego widać była to sztafeta młodości. Całość pielgrzymki zabezpieczała grupa osób z minibusem i samochodami, przewożąca zmienników biegaczy oraz niezbędne bagaże.

Reportaże realizowały: TVP Katowice, Radio eM, Radio Jasna Góra.

Dziękujemy za ofiarność wszystkim darczyńcom oraz za wsparcie modlitwą.

Organizatorzy:
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Siemianowicach Śl.-Michałkowicach
Grupa biegaczy maratończyków
Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej - Katowice

2015-07-15 10:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od Niepokalanej do Jasnogórskiej

Niedziela łódzka 32/2014, str. 2

[ TEMATY ]

pielgrzymka

ARCHIWUM PARAFII

XXIII Piesza Pielgrzymka z Koluszek na Jasną Górę wyruszy w tym roku jeden dzień wcześniej, czyli 20 sierpnia, pod wspólnym dla całej archidiecezji hasłem „Jezu, ufam Tobie”. Kierownikiem pielgrzymki będzie ks. Stanisław Cichosz, wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Opiekę duszpasterską sprawować będą także: nowy proboszcz wspomnianej parafii ks. Krzysztof Nowak oraz klerycy Seminarium Duchownego w Łodzi. Przed ostatnim noclegiem w Witkowicach Mszę św. dla pielgrzymów odprawi bp Ireneusz Pękalski. Na Jasną Górę w przeddzień święta Matki Bożej Częstochowskiej wejdzie ok. 700 osób. Do pieszych wędrowców dołączą tradycyjnie pielgrzymki autokarowe oraz kolejarze. Jeśli będzie wystarczająco dużo chętnych, pielgrzymi z Koluszek wrócą do domów specjalnym pociągiem 26 sierpnia.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Prokuratura: b. ordynator ze Szpitala Południowego nie chciał zeznawać bez pełnomocnika

2026-06-24 17:02

[ TEMATY ]

lekarz

PAP

Warszawski Szpital Południowy

Warszawski Szpital Południowy

B. ordynator ze Szpitala Południowego Emil Jędrzejewski zakomunikował, że nie chce zeznawać bez udziału pełnomocnika, którego nie udało mu się do chwili obecnej ustanowić — poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Antoni Skiba. Termin kolejnego przesłuchania wyznaczono na poniedziałek.

Jędrzejewski był w środę przesłuchiwany w warszawskiej prokuraturze okręgowej po informacjach, które we wtorek wieczorem przedstawił w wywiadzie w Kanale Zero. Stwierdził tam m.in., że na SOR-ze tej placówki procedury medyczne były wykonywane wadliwie. W wyniku błędów lekarskich dochodziło do powikłań, które w niektórych przypadkach miały zakończyć się śmiercią pacjentów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję