Reklama

Niedziela Łódzka

Cudowne dźwięki… budujące słowa

W Łódzkim Klubie Biznesu odbył się koncert duetu Jedno Ciało, któremu towarzyszyła modlitwa do Ducha Świętego o miłość.

Niedziela łódzka 11/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Łódź

Sylwia Jeleń

Lena i Maciej Durlakowie z dziećmi

Lena i Maciej Durlakowie z dziećmi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jedno Ciało to duet, który tworzą małżeństwo Lena i Maciej Durlakowie. W swoich utworach opowiadają o miłości, małżeństwie i codzienności.

Własne przeżycia motywują

– Inspiracją do tworzenia jest nasze życie. Motywuje mnie przekazywanie ludziom tego, co sam przeżyłem. Spełnieniem marzeń jest, jeżeli mogę to wyrazić w śpiewie i komentarzu między utworami. Umacnia to moją wiarę, relacje z Bogiem – opowiada Maciej. Podczas koncertu był nagrany teledysk z udziałem publiczności do piosenki Z samotnego snu. – Idziemy w przyszłość małymi krokami. Mamy marzenia, mamy cele. Jednak na naszej wspólnej drodze muzykowania miało miejsce już tyle niespodzianek, że nie planujemy na zapas. Widzimy prowadzenie Boga w naszym życiu. Był moment, gdy przez trudności spowodowane w naszej relacji chcieliśmy zakończyć nasze wspólne granie. Wtedy byśmy nie pomyśleli, że wrócimy do siebie z taką radością i chęcią. Dziś chcemy zrobić tyle, ile możemy w naszej sytuacji rodzinnej i zawodowej. Żyć w rzeczywistości, w której nam przyszło być i jej nie fałszować. Rozwijać się jako małżonkowie, rodzice, ale rozwijać też nasze talenty – podkreśla Lena.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

O co chodzi?

Reklama

W Jednym Ciele chodzi nie tylko o przekaz muzyki, ale o tworzenie wspólnoty. Ma dla mnie znaczenie, kto przychodzi na koncert, odczucia tych osób. Temat małżeństwa jest nam bliski, ale również temat kryzysu, braku nadziei. Nie chcemy unikać trudnych tematów i zależy nam, żeby osoby z trudniejszymi doświadczeniami czuły się dobrze na naszych koncertach. Dlatego tak ważna jest modlitwa na naszych spotkaniach, odkrywanie bliskości Boga. Dla Niego nie ma spraw zbyt trudnych – opowiada wokalistka.

Miłość w Wielkim Poście

Na koncercie zebrała się liczna publiczność. Każdy znalazł swoje miejsce: single, małżeństwa, rodzice z dziećmi. – Z wielką przyjemnością i niekłamaną ekscytacją przystałam na propozycję spędzenia wieczoru na koncercie duetu Jedno Ciało. Znałam dotąd ich twórczość wybiórczo, zwłaszcza tę dostępną w internecie. Byłam ciekawa, jak brzmią na żywo i absolutnie się nie zawiodłam – wprost przeciwnie – Lenka i Maciek zyskali nową fankę. Była to doprawdy niesamowita uczta dla uszu i oczu – piękny głos, niezwykła dojrzałość i profesjonalizm sceniczny uroczej Leny, doskonale akompaniujący i komentujący Maciej, cudowne dźwięki, a zarazem budujące słowa – optymistyczne, ale też bardzo prawdziwe i skłaniające do zadumy. Była to też uczta dla serca – szczerość, głęboka refleksja, a przede wszystkim miłość, która emanowała ze sceny. To wszystko sprawiło, że atmosfera na koncercie, zwłaszcza w tak wyjątkowym otoczeniu, była wręcz magiczna, a publiczność chłonęła tę magię z każdą minutą. Wierzę, że wszyscy wyszliśmy stamtąd odmienieni, uświadamiając sobie, co jest naprawdę ważne – komentuje Dalia, uczestniczka sobotniego koncertu.

Spotkanie było zwieńczone modlitwą o miłość, wezwaniem do Ducha Świętego. Na zakończenie uczestnicy koncertu zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

2024-03-13 08:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Rekolekcje dla Łodzi już od Niedzieli Palmowej o godz. 18:30

Już po raz trzeci, w dniach od 5 – 8 kwietnia br.,odbędą się Rekolekcje dla Łodzi, które podobnie jak w latach ubiegłych, poprowadzi metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Przez cztery dni łódzki pasterz będzie gromadził – nie jak dotychczas w kościele oo. Jezuitów pw. Najświętszego Imienia Jezus, ale przed ekranem komputera – wszystkich łodzian, którzy siedząc w domu zechcą zatrzymać się nad Słowem Bożym, a przez to przygotować się na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
CZYTAJ DALEJ

Odpust za zmarłych

2025-11-01 21:48

[ TEMATY ]

odpust

odpust zupełny

Adobe Stock

Codziennie, w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny (w pozostałe dni roku odpust częściowy), który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych.

Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odpust zupełny ofiarowuje się tylko za zmarłych przeżywających czyściec.
CZYTAJ DALEJ

Niepełnosprawni dla św. Jana Pawła II

2025-11-03 20:59

fot. Archiwum Caritas

Niepełnosprawni dla Jana Pawła II

Niepełnosprawni dla Jana Pawła II

Wśród świętych i błogosławionych, którzy są bliscy osobom z niepełnosprawnością wyjątkowe miejsce zajmuje św. Jan Paweł II. „Nasz papież” doświadczył, czym jest choroba, starość, niepełnosprawność i dlatego dobrze rozumiał ludzi cierpiących i słabych. Własnym życiem pokazał, jak w obliczu cierpienia można i trzeba być wiernym Chrystusowi.

Dziękując za dar świętego Jana Pawła II – Caritas Diecezji Rzeszowskiej na czele z Warsztatami Terapii Zajęciowej Caritas w Rzeszowie 24 października 2025 r. zorganizowała spotkanie osób z niepełną sprawnością. Rozpoczęło się ono Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża świętego w Rzeszowie, której przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W okolicznościowym kazaniu arcypasterz Diecezji Rzeszowskiej przypomniał, że św. Jan Paweł II zawsze był blisko osób cierpiących, troszcząc się, aby podczas pielgrzymek spotkać się z nimi. Zwrócił także uwagę na misyjny aspekt pontyfikatu, zachęcając do włączenia się w dzieło misyjne. „Nie musimy wyjeżdżać na inne kontynenty, aby spełniać misyjną posługę. Wystarczy ofiarować swoją modlitwę i cierpienie w tej intencji, a Pan Bóg przyjmie ten dar” – mówił biskup Wątroba.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję