Reklama

Niedziela Łódzka

Archidiecezja

Wiara nie jest sprawą prywatną

Drogą Kościoła jest człowiek, a zatem również i zasady społeczne, w których on funkcjonuje. Wiara nie jest sprawą prywatną, wiąże się ze zbawieniem całego świata – powiedział ks. prof. Piotr Tomasik, przewodniczący komitetu głównego OTK.

Niedziela łódzka 15/2024, str. III

[ TEMATY ]

olimpiada teologii katolickiej

Archiwum prywatne

Reprezentacja archidiecezji łódzkiej

Reprezentacja archidiecezji łódzkiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Młodzież z archidiecezji łódzkiej znalazła się w finale 34. Olimpiady Teologii Katolickiej (OTK), która odbyła się w Radomiu. Celem olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką religijną. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z zasadami społecznymi w nauczaniu Kościoła. O zaszczytny tytuł zwycięzcy walczyły 123 osoby, które zostały wyłonione z wcześniej przeprowadzonych etapów na szczeblu szkolnym i diecezjalnym. Łącznie w tegorocznej olimpiadzie udział wzięło 8000 uczniów szkół średnich. Organizatorzy zauważają, że przygotowywane przez nich wydarzenie nie tylko promuje wiedzę teologiczną, ale przede wszystkim buduje relacje między młodzieżą, która pochodzi z różnych regionów naszego kraju. Archidiecezję łódzką reprezentowali: Amelia Gapys z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, Dominika Korytkowska z III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Jakub Żakieta z XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi. Opiekę nad uczestnikami sprawował ks. Rafał Dobrowolski, wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Łodzi.

Po ogłoszeniu wyników i laureata olimpiady, którym został Maciej Hypiak z diecezji przemyskiej, młodzież spędziła czas na zwiedzaniu Radomia. Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji znalazło się Muzeum Wsi Radomskiej oraz radomska fara św. Jana Chrzciciela, w której chrzest i I Komunię św. przyjęła sługa Boża Wanda Malczewska. Wieczorem uczestnicy wysłuchali koncertu przygotowanego przez uczniów Radomskiej Szkoły Muzycznej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-04-09 14:22

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sandomierz - 35. OTK. Najlepszy młody teolog to Miłosz Piotrowski z diecezji świdnickiej

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

olimpiada teologii katolickiej

OTK

Bartosz Pietrzak

Miłosz Piotrowski z Wałbrzycha odbiera nagrodę za 1. miejsce w 35. OTK

Miłosz Piotrowski z Wałbrzycha odbiera nagrodę za 1. miejsce w 35. OTK

Reprezentanci diecezji świdnickiej odnieśli spektakularny sukces w ogólnopolskim finale XXXV Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się od 27 do 29 marca w Sandomierzu pod hasłem „Świętowanie i odpusty w Kościele katolickim”.

Miłosz Piotrowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, przygotowywany przez katechetę Bartosza Pietrzaka, zajął 1. miejsce i tytuł najlepszego młodego teologa w Polsce. Łucja Sobolewska z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, którą opiekowała się katechetka Jolanta Mączyńska, zdobyła 7. miejsce. Doskonały wynik osiągnęła także Maja Przysucha z I LO w Wałbrzychu, pracująca pod kierunkiem katechetki Anny Walendzik.
CZYTAJ DALEJ

Kapłan rodzi się z miłości, nie z obowiązku czy przymusu

2025-05-08 09:19

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Karol Porwich/Niedziela

Kapłan rodzi się z miłości, nie z obowiązku czy przymusu. O miłość zaś trzeba zabiegać. Trzeba o nią prosić i troszczyć się, kiedy zaczyna kiełkować, aby się pięknie i bujnie rozwijała.

Jezus powiedział: «Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».
CZYTAJ DALEJ

POLSA: sonda COSMOS 482 ma wejść w atmosferę Ziemi 10 maja rano

2025-05-08 17:09

[ TEMATY ]

Polska

Polska

COSMOS 482

sonda kosmiczna

pixabay.com

Radziecka sonda COSMOS 482, wystrzelona w 1972 r., wraca na Ziemię. Przewidywane są jej dwa przeloty nad terytorium Polski rankiem 10 maja: w pasie Jelenia Góra – Biała Podlaska oraz w pasie Zielona Góra - Lublin. Obiekt może nie spalić się całkowicie, a jego szczątki mogą spaść na Ziemię - podała POLSA.

Trajektorię sondy na bieżąco monitoruje Polska Agencja Kosmiczna i odpowiedzialne służby rządowe - podkreśliła POLSA w czwartkowym komunikacie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję