Reklama

Niedziela Łódzka

Pamięci żołnierzy wyklętych w Łodzi

Uroczystą mszą św. w Archikatedrze Łódzkiej uczcili łodzianie Święto Żołnierzy Wyklętych.

- Długa jest lista tych, którzy w latach powojennych podjęli niewyobrażalny trud walki o wolną i niepodległą Ojczyznę.
Słowa i czyny, które pozostawili po sobie ci żołnierze świadczą o ich przykładnym patriotyzmie, ale też o ich głębokiej wierze. Są przykładami, z których możemy uczyć się, że dobro ziemskiej Ojczyzny i wiara w Boga idą ze sobą razem, że wiara w dobrego Ojca, który jest w niebie pomaga zrozumieć, szanować i dbać o ziemską ojcowiznę, że troska o dobro doczesnej Ojczyzny może pomagać w kształtowaniu ludzi wiary - mówił w homilii bp Marek Marczak.

[ TEMATY ]

żołnierze wyklęci

Piotr Drzewiecki

2016-03-02 13:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakopani bez Krzyża - Żołnierze Niezłomni

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada 1 marca, jednak już 28 lutego, w 3 niedzielę Wielkiego Postu, w kamiennogórskim parku, oddano hołd tym wszystkim, którzy leżą na tej ziemi.

Podczas polowej Mszy św. której przewodniczył ks. Marian Kopko z Krzeszowa, oddano hołd ofiarom niemieckiego obozu koncentracyjnego, który do końca wojny mieścił się w Kamiennej Górze. W tym miejscu Niemcy pochowali ok. 120 osób, więźniów obozu, którzy zmarli z wycieńczenia albo zostali zamordowani w ostatnich dniach wojny.

CZYTAJ DALEJ

8 lutego: Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi

2023-02-08 07:50

[ TEMATY ]

handel ludźmi

PublicDomainPictures/pixabay.com

Kościół 8 lutego obchodzi Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi. W tym roku odbędzie się pod hasłem "Droga ku godności". Obchodom patronuje Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa wskazuje, że w 2022 r. wzrosła liczba osób dotkniętych handlem ludźmi. Zgodnie z danymi Prokuratury Krajowej w Polsce najczęstszymi formami wykorzystania są praca przymusowa, zmuszanie do wyłudzania świadczeń socjalnych i prostytucja.

CZYTAJ DALEJ

Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził 1,5 mln zł zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego za krzywdy doznane przez ojca

2023-02-08 13:36

[ TEMATY ]

Pilecki

ipn.gov.pl

Rotmistrz Witold Pilecki

Rotmistrz Witold Pilecki

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w środę wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego. Sąd przyznał mu 1,5 mln zł.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu rok temu. Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, wystąpił o kwotę 26 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania od Skarbu Państwa za krzywdę doznaną przez jego ojca. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Warszawie w listopadzie 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję