Reklama

Restarzew

Żywa Róża

Niedziela łódzka 45/2003

„Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby... Proszę Was odmawiajcie Różaniec! Wy, chorzy i cierpiący, nie wypuszczajcie z rąk różańca! Modlitwa wsparta cierpieniem jest wielką siłą”. Tymi oto słowami Papież Jan Paweł II zachęca nas do odmawiania Różańca.
W październiku modliliśmy się w papieskich intencjach misyjnych i intencjach ogólnych. Tak było również w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Restarzewie. Są tam trzy koła Żywej Róży. Dzięki dojrzałości chrześcijańskiej parafian podbudowanych słowami Papieża oraz tamtejszych księży: kanonika Włodzimierza Konopczyńskiego i wikariusza Krzysztofa Pieca, Żywy Różaniec liczy obecnie blisko 60 osób. Każda osoba odmawia codziennie jedną dziesiątkę (tajemnicę) Różańca połączoną z rozważaniem. Jest to jak gdyby wieniec różany, składany u stóp Królowej Świata - Matki Najświętszej. Członkowie Żywego Różańca mają obowiązek czcić Maryję i naśladować jej cnoty. Każda grupa posiada swojego zelatora (opiekuna), który czuwa, by skład był zawsze pełny. Obecnie, odkąd zgodnie z dyspozycją Ojca Świętego powiększono Różaniec o tajemnice światła, jedna Róża skupia 20 osób. Każda z tych żywych cząstek Różańca posiada swoją tajemnicę przez jeden miesiąc. W tym czasie, modląc się w sposób szczególny, ofiaruje ją w różnych intencjach. Modlić się można wszędzie, bo modlitwa zawsze jest miła Panu Bogu. Grupa często się spotyka, by jeszcze bardziej pogłębić więź wzajemnej miłości i wytrwania w nabożeństwie Maryjnym. Szczególnym momentem jest chwila wymiany tajemnic, wszyscy wspólnie odmawiają dziesiątkę Różańca. Następnie ksiądz błogosławi „tajemniczki” wszystkim zebranym, a zelatorka je wymienia. Każda wymiana poprzedzona jest Mszą św. członków Żywego Różańca i ich rodzin.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa do św. Anny

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jak sobie radzić z duchową depresją?

2021-07-26 14:02

[ TEMATY ]

duchowość

depresja

o. Leon Knabit

Karol Porwich

Jest takie złośliwe powiedzenie, że ludzie dzisiejsi to się dzielą na tych, co siedzą w zakładach zamkniętych i na nieprzebadanych. To bardzo złośliwe i pesymistyczne spojrzenie na rzeczywistość. Tym niemniej faktem jest, że takich ludzi w 100% normalnych psychicznie to za dużo nie ma.

Bardzo wielu ludzi się skarży, że nie potrafią sobie ze sobą poradzić, że stresy, jakie są, problemy, kłopoty są czynnikiem, który potrafi zachwiać ich równowagę psychiczną i w takich skrajnych przypadkach mówi się, że popadają w depresję.

CZYTAJ DALEJ

Potrzeba nam świętych i trzeźwych ojców

2021-07-27 10:33

[ TEMATY ]

trzeźwość

ojciec

pixabay.com

Na potrzebę trzeźwości we wszystkich obszarach życia społecznego, zwłaszcza w rodzinach zwracał uwagę bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej i przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Konferencji Episkopatu Polski. Wygłosił on homilię podczas 17. Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. Szczególną rolę w wychowaniu do trzeźwości – jak mówił kaznodzieja – mają ojcowie.

Kaznodzieja wielokrotnie odnosił się do słów bł. ks. Bronisława Markiewicza „Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie”. Podkreślił, że w tym stwierdzeniu wcale nie ma przesady.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję