Reklama

Niedziela Małopolska

Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

Już po raz trzeci w sierpniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Corocznie ma ona miejsce w rocznicę konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II 17 sierpnia 2002 roku. Pielgrzymka odbywa się w niedzielę 17 sierpnia lub w najbliższą niedzielę po 17 sierpnia, jeśli ten dzień przypada w tygodniu. W tym roku wypada ona 21 sierpnia.

Msze św. w czasie Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia będą sprawowane w porządku niedzielnym. Eucharystii o godz. 12 przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, a o 15.20 ks. bp Jan Zając.

Dla uczestników pielgrzymki będą wyświetlane w auli św. Jana Pawła II filmy religijne, m.in. „Bóg w Krakowie”, „Mary Land” oraz „Bóg nie umarł 2”.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Droga Miłosierdzia - drogą nadziei”. Są to słowa Metropolity Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza, który we wstępie do książki i tego nowego nabożeństwa napisał: "Dziękuję Bogu, że w tym miejscu modlitwy, do którego pielgrzymują wierni z całego świata, dojrzała myśl o przygotowaniu "Drogi Miłosierdzia" w oparciu o bogactwo Ewangelii oraz cenne przemyślenia Apostołów Bożego Miłosierdzia: Siostry Faustyny i Jana Pawła II. Wędrowali oni wraz z Jezusem tymi samymi ścieżkami i na tej drodze żywej wiary, ufnej nadziei oraz dojrzałej miłości, doszli do świętości. Ufam, że również ta nowa forma refleksji i modlitwy, jaką jest "Droga Miłosierdzia", przeżywana w duchu wiary, pomoże wielu Pielgrzymom odnaleźć w Bożym Miłosierdziu niezawodne źródło nadziei, pokój serca oraz potrzebne światło i siłę w dorastaniu do świętości".

Reklama

- Tegoroczna Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia będzie miała charakter dziękczynny za trzy wielkie wydarzenia, których jesteśmy uczestnikami. Pierwsze to trwający Rok Miłosierdzia, który jest pełnym miłości pochyleniem się Chrystusa nad nędzą każdego z nas. Kolejne dni łaski, której wciąż doświadczają wierni przechodząc przez łagiewnicką "Bramę Miłosierdzia", przystępując do sakramentu Spowiedzi i przyjmując Jezusa do swojego serca na dalszą drogę życia, jest zarazem wezwaniem do tego, byśmy przy Sercu Jezusa kształtowali nasze serca w duchu miłości wzajemnej. Drugi motyw dziękczynienia to Światowe Dni Młodzieży. Trzeci - to prezentacja całej "Drogi Miłosierdzia", której pierwszą część mieliśmy okazję przeżyć podczas czuwania przed tegoroczną Niedzielą Miłosierdzia – mówi ks. dr Franciszek Ślusarczyk i dodaje: - Serdecznie zapraszam wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę dziękczynną w niedzielę - 21 sierpnia 2016 roku, byśmy mogli wspólnie wysławiać dobroć Ojca bogatego w Miłosierdzie, który nas pragnie nadal prowadzić drogami prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości, które są dla nas drogami Miłosierdzia; drogami nadziei dla całego współczesnego świata.

W czasie pielgrzymki będzie można nabyć Balsam Miłosierdzia. Duszpasterze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przygotowali na ten szczególny czas niespodzianki.

2016-08-06 22:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konsultor Komisji Charytatywnej KEP: glośmy miłosierdzie i potwierdzajmy je czynem

[ TEMATY ]

miłosierdzie

Boże Miłosierdzie

zgromadzenie.faustyna.org

- Głośmy orędzie miłosierdzia Bożego i potwierdzajmy go czynem - zachęca ks. prof. Wiesław Przygoda, konsultor Komisji Charytatywnej KEP. 11 kwietnia Kościół obchodzić będzie Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest jednocześnie świętem patronalnym Caritas.

Ks. prof. Przygoda zwrócił uwagę, że instytucje kościelne pod szyldem Caritas czy innych organizacji i fundacji charytatywnych, jak również samych parafii dokonują wielkiego dzieła wspierania ludzi chorych. - Trudno to wszystko przeliczyć statystycznie. Liczby i tak nie pokażą całego zaangażowania Kościoła, gdyż najwięcej ludzie pomagają bezpośrednio w swoim środowisku a także przez portale wspierające zbiórki m.in. na leczenie chorych dzieci. Żeby przywrócić dziecku i jego rodzicom nadzieję, trzeba niekiedy zebrać 9 mln złotych na terapię genetyczna w USA. Jestem pełen podziwu dla hojności tych osób - powiedział ks. Przygoda, który był gościem Radia Plus Radom.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: wielokrotnie wydawało się, że Kościół się skończył, tymczasem się rozwija

2023-01-28 08:02

[ TEMATY ]

Kościół

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Wielokrotnie wydawało się, że Kościół się skończył i wiara w Chrystusa nie przetrwa. Tymczasem wbrew temu, co się mogło wydawać, Kościół się nadal rozrasta - powiedział wczoraj abp Marek Jędraszewski w krakowskim seminarium duchownym.

W homilii arcybiskup powiedział, że prawda o królestwie Bożym była wielokrotnie konfrontowana przez pierwszych chrześcijan, których poddawano prześladowaniom. Wielokrotnie wydawało się, że Kościół się skończył i wiara w Chrystusa nie przetrwa. Tymczasem wbrew temu, co się mogło wydawać, Kościół się nadal rozrasta. „Zasiewem Kościoła jest męczeńska krew chrześcijan” – powiedział Tertulian.

CZYTAJ DALEJ

Osiem rad jak być szczęśliwym

2023-01-28 20:00

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie Słowa Bożego

Sr. Amata CSFN

Ewangelia: Mt 5, 1-12a

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję