Reklama

Niedziela Wrocławska

Kraków: Jubileusz MĘŻCZYZN

Pod hasłem „Mężczyzna bogaty w miłosierdzie” w dniach 11 - 13 listopada w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie odbędzie się Jubileusz Mężczyzn. W spotkaniu organizowanym w ramach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia przewidziano wystąpienia m.in. Charlesa Whiteheada, Ulf Ekmana i bpa Grzegorza Rysia.

- Chcemy aby to, co się dzieje w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia nie pozostało doświadczeniem tylko wąskiego grona, ale stało się udziałem jak najszerszej grupy mężczyzn. Chodzi o to, aby Rok Miłosierdzia nie przeciekł nam przez palce, ale byśmy skorzystali z łaski – tłumaczy Andrzej Lewek, lider Mężczyzn św. Józefa, jednego ze współorganizatorów wydarzenia.

Jubileusz mężczyzn będzie składał się z dwóch części. Dla mężczyzn z różnych grup kościelnych zaplanowane dłuższe, weekendowe spotkanie, które rozpocznie się w piątek 11 listopada, a zakończy w niedzielę 13 listopada. Chcący wziąć w nim udział muszą zarejestrować się poprzez stronę www.krakow.jubileuszmezczyn.pl, na której znajduje się szczegółowy program wydarzenia.

Natomiast dla wszystkich mężczyzn przewidziano spotkanie w sobotę 12 listopada w godzinach od 14 do 21. Spotkanie rozpocznie się sztuką teatralną "Za pięć godzin zobaczę Jezusa", którą przedstawią więźniowie z Aresztu Śledczego w Krakowie-Podgórzu. Następnie mężczyźni będą się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia, wysłuchają konferencji zaproszonych gości, przeżyją nabożeństwo pokutne oraz będą uczestniczyć we Mszy świętej. Udział w tej części spotkania nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Specjalne zaproszenie na jubileuszowe spotkanie mężczyzn wystosował kard. Stanisław Dziwisz: „Zapraszam na spotkanie z Jezusem Miłosiernym, który dla nas wszystkich jest wzorem Oblubieńca. Od Niego można się uczyć, jak być mężem, a także tego jak być prawdziwym Synem. Zapraszam, by właśnie od Niego (i tylko od Niego) uczyć się przeżywania własnego ojcostwa” – napisał Metropolita Krakowski.

Reklama

Uczestnicy Jubileuszu Mężczyzn mają również wziąć udział w dwóch ostatnich wydarzeniach Roku Miłosierdzia w archidiecezji krakowskiej: niedzielnej Mszy świętej w Katedrze na Wawelu (godz. 10) oraz koncercie „Bóg liczy na Ciebie” na Tauron Arenie (godz. 17.30).

Organizatorzy spotkania zapowiadają, że obok mężczyzn z archidiecezji krakowskiej, w weekendowym spotkaniu w Krakowie mają uczestniczyć grupy z Wrocławia, Rzeszowa oraz centralnej Polski.

Podobne spotkania odbyły się w Koszalinie – Darłówku (7-9 października) oraz Warszawie (15 października).

Organizatorem jubileuszowego spotkania jest sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji archidiecezji krakowskiej, współorganizatorami m.in.: wspólnota Galilea, Mężczyźni św. Józefa, Rycerze Kolumba, Przymierze Wojowników oraz szafarze Najświętszego Sakramentu.

Szczegółowe informacje o jubileuszu dostępne na stronie krakow.jubileuszmezczyzn.pl, na której będzie dostępna transmisja wydarzenia.

2016-11-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W poszukiwaniu męskości

Gość specjalny: dr Adrian Kurcbart

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce

2022-12-09 20:36

[ TEMATY ]

Warszawa

prezbiterat

Fot. Karol Porwich

W Sekretariacie KEP w Warszawie odbyło się dziś pierwsze spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce. Gremium to zostało powołane przy Komisji Duchowieństwa przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W Zespole, na czele którego stanął bp Damian Bryl, biskup kaliski i członek Komisji Duchowieństwa, będzie pracować w sumie 16 osób z różnych regionów Polski: prezbiterzy, osoby konsekrowane i świeckie.

Zadaniem Zespołu jest przede wszystkim to, aby – uwzględniając ducha i normy nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce, obowiązujące od 1 października 2021 roku, oraz aktualny kontekst społeczno-kulturowy – wypracować dalsze wskazania dotyczące formacji i posługi prezbiterów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję