Reklama

Polska

Przejechali pół Polski, aby zobaczyć Świątynię

Wśród tysięcy darczyńców Świątyni są Państwo Urszula i Andrzej Omylińscy, dziennikarze z Bielska-Białej. Przyjechali specjalnie na dzisiejszą uroczystość. Kilka lat temu, gdy zakładana była kopuła, przejeżdżali obok Świątyni.

[ TEMATY ]

Warszawa

Świątynia Opatrzności Bożej

Łukasz Krzysztofka

Postanowili zobaczyć ją z bliska. To był początek ich zafascynowania budową tego Wotum Narodu. Ale był jeszcze jeden powód. – Dwa lata temu w naszym regionie był kard. Kazimierz Nycz – na górze Trzonce – i tam opowiadał o Centrum Opatrzności Bożej. Postanowiliśmy zaangażować się, wspierając budowę Świątyni.

Reklama

- Bycie we wspólnocie darczyńców to bardzo wartościowa inicjatywa i chcieliśmy też w niej uczestniczyć – mówią Państwo Omylińscy. W swoim regionie zaangażowani są w promocję „Niedzieli”. Uważają, że Świątynia jest Polsce potrzebna. - Jeśli ponad 200 lat temu wspólnota narodowa uznała, że taki znak w postaci świątyni jest potrzebny, to czy to jest mało, by w końcu poświadczyć, że Naród przy znaku Chrystusa trzyma się mocno?

Jeśli ta inicjatywa upadłaby po 50 czy 100 latach, to świadczyłoby o jej kruchości. Skoro tak się nie stało, mimo wojen i komunizmu, to jest to dowód na mocną więź Narodu z Chrystusem – podkreślają zgodnie. Zapewniają, że na prowadzonym przez siebie portalu www.gwiazdkacieszynska.pl będą propagować ideę budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

2016-11-11 16:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza z okazji XI Święta Dziękczynienia

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zakończyła się uroczysta Msza św. z okazji XI Święta Dziękczynienia. Tegoroczne obchody stanowiły podziękowanie Kościoła za odzyskaną w 1918 roku niepodległość. Koncelebrze z udziałem ok. 100 biskupów z Polski i zagranicy przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Daj im się wyśpiewać!

2021-09-16 20:46

Fot. Lumen de Lumine

Pod hasłem „Daj im się wyśpiewać!” rozpoczęły się przesłuchania do chóru Pueri Cantores Sanctae Hedvigis w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Chór tworzą młodzi chłopcy, ale w tym roku nabór rozpoczął się również do sekcji dziewczęcej. Spotkania organizuje Łukasz Czartowski, absolwent Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej w Rzymie, dyrygent zespołu Schola Gregoriana Vratislaviensis – Lumen de Lumine i prezes Fundacji o tej samej nazwie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję