Reklama

Niedziela Legnicka

Miłosierne oczy w Szarocinie

W ostatni piątek przed uroczystościami Triduum Paschalnego (7 kwietnia) na terenie Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie odbyła się Droga Krzyżowa.

Nabożeństwo zostało zorganizowane z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, przy wsparciu ks. proboszcza Czesława Barczewskiego z parafii Leszczyniec, do której należy Szarocin.

Głównym inicjatorem nabożeństwa był kleryk Łukasz Kusztra, który w parafii Matki Bożej Różańcowej odbywa roczną praktykę pastoralną oraz pani katechetka Monika Breitenfellner-Pasiut, biorąca czynny udział w rozwoju grupy KSM-u. Młodzież wraz z opiekunami zaproponowała przygotowanie Drogi Krzyżowej, w której mogliby uczestniczyć mieszkańcy Szarocina, w tym podopieczni Domu Pomocy Społecznej.

Reklama

Drogę Krzyżową prowadził ksiądz Czesław Barczewski, który sprawuje posługę w parafii św. Bartłomieja w Leszczyńcu, wspomagał go kleryk Łukasz. Z Domu Opieki Społecznej wyruszyło kilkadziesiąt osób: młodzież, podopieczni DPS i mieszkańcy Szarocina. Obecny był także dyrektor Domu Pomocy Społecznej pan Stanisław Dłużak oraz ksiądz Proboszcz Aleksander Siemiński z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze.

Podczas rozważań stacji Drogi Krzyżowej została odśpiewana pieśń: „Jezu, Twe spojrzenie zawsze takie samo”. Było to odwołanie do zapisków zamieszczonych w Dzienniczku św. siostry Faustyny Kowalskiej, która wspomniała: „W pewniej chwili powiedział mi Jezus: Spojrzenie Moje z tego obrazu jest takie, jako spojrzenie z krzyża”.

Mimo, że pogoda nie sprzyjała w tym dniu, jednak wysiłki, które włożyła młodzież w przygotowanie tego projektu zostały przyjęte przez podopiecznych DPS i mieszkańców miejscowości bardzo ciepło. W podziękowaniu za starania uczestnicy Drogi Krzyżowej zostali zaproszeni na poczęstunek, który miał miejsce w siedzibie DPS w Sali konferencyjnej.

Za wspólną Drogę Krzyżową wszystkim uczestnikom oraz organizatorom z głębi serca dziękujemy. Wielkopostna uroczystość była oparta na idei tolerancji i wrażliwości międzyludzkiej, a także wspieraniu osób niepełnosprawnych. Myślą przewodnią było hasło: „miłosierne oczy”, czyli spojrzenie na innych oczami miłosiernego Boga.

2017-04-08 21:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miejsce dla seniorów

[ TEMATY ]

senior

dom pomocy społecznej

KDO Józefów

Dom Pomocy Społecznej czeka na seniorów.

Dom Pomocy Społecznej czeka na seniorów.

Klub Inteligencji Katolickiej prowadzi Katolicki Dom Opieki „Józefów” w Bielsku-Białej przy ul. Grzybowej 8. W tym miejscu zapewniona jest opieka seniorom oraz dzieciom i młodzieży.

Jak się okazuje, obecnie się wolne miejsca dla seniorów. – Jako organizacja pozarządowa prowadzimy dla osób starszych Dom Pomocy Społecznej z opieką całodobową oraz Dom Dziennej Opieki dla seniorów. Obecnie w „Józefowie” dysponujemy wolnymi miejscami dla seniorów w placówkach sprawujących dzienną i całodobową opiekę. Nasz dom zlokalizowany jest w rekreacyjnej dzielnicy w otoczeniu zieleni. Seniorzy doświadczają tutaj wiele radości i uśmiechu. Zapewniamy im opiekę pielęgniarsko-opiekuńczą. Organizujemy różnego rodzaju zajęcia rehabilitacyjno-terapeutyczne, podtrzymujące sprawność manualną, spotkania edukacyjne, spotkania integrujące seniorów i młodych – mówi prezes KIK-u Elżbieta Kralczyńska. Dodaje, że sił i motywacji do pracy dodają im sami podopieczni i ich rodziny, którzy okazują zrozumienie i wdzięczność za opiekę.

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski: Nie szczepisz się? Szef będzie mógł cię przesunąć

2021-07-30 07:24

[ TEMATY ]

szczepienia

fot. Adam Guz/KPRM)

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Myślimy o projekcie zakładającym, że firmy, które wykażą zaszczepionych pracowników, zwłaszcza mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń - mówi dzisiejszemu dziennikowi szef MZ Adam Niedzielski. Dopytywany o kwestię przesunięcia niezaszczepionego pracownika na inne stanowisko, ocenił, że miałoby to rację bytu.

Minister zdrowia był proszony przez dziennik o ocenę pomysłu, by tylko zaszczepieni przeciw Covid-19 dostawali świadczenie 500 plus.

CZYTAJ DALEJ

Mija osiem lat od porwania w Syrii włoskiego jezuity

2021-07-30 17:37

[ TEMATY ]

porwanie

państwo islamskie

jezuita

Vatican News

Mija osiem lat od porwania w Syrii przez tzw. Państwo Islamskie włoskiego jezuity ojca Paolo Dall’Oglio. Z tej okazji w rzymskim schronisku dla nieletnich odbyło się spotkanie z siostrą uprowadzonego Francescą i dziennikarzem Riccardem Cristiano, założycielem Stowarzyszenia Dziennikarzy Przyjaciół ks. Dall’Oglio, wieloletnim korespondentem na Bliskim Wschodzie.

Mimo licznych apeli, także ze Strony Departamentu Stanu USA, który w 2019 r. obiecał nagrodę za informacje o losie zakonnika, do dziś nie wiadomo nawet czy jezuita nadal żyje. Przyjaciele i najbliżsi wciąż mają nadzieję na jego uwolnienie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję