Reklama

Niedziela Częstochowska

Chrystusa mam we krwi

Odpust ku czci Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie.

[ TEMATY ]

odpust

Beata Pieczykura

– Cielesne serce Maryi było źródłem krwi, z której uformował się Jezus w łonie Matki za sprawą Ducha Świętego. W krew i ciało Maryi wszedł Duch Święty, który uformował Jezusa. Krew Maryi i krew Jezusa to jedno przez Ducha Świętego. On łączy Maryję i Jezusa przez krew. W Maryi następuje połączenie Ducha Świętego z krwią Chrystusa w Jej cielesnym sercu. Oto rola w połączeniu Ducha Świętego z mocą Krwi Chrystusa – mówił ks. Bogusław Witkowski CPPS podczas odpustu ku czci Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie 21 maja.

„Wy jesteście solą ziemi. Wy jesteście światłem świata” (por. Mt 5,13-14) – taki temat przyświecał obchodom odpustu ku czci Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Tego dnia czciciele Maryi i Krwi Jezusa ze Wspólnoty Krwi Chrystusa z podregionów częstochowskiego, ożarowskiego, swarzewskiego i zamojskiego licznie zgromadzili się na koncelebrowanej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Bogusława Witkowskiego CPPS, moderatora krajowego WKC, który także wygłosił homilię. – Spotykamy się jako rodzina Krwi Chrystusa w naszym sanktuarium w roku duszpasterskim pod hasłem: „Idźcie i głosicie”, głoście zbawiciela świata: Jezusa Chrystusa światu. Kto jest głodny obecności Boga, najlepszym wzorem niesienia i głoszenia Boga jest Maryja, przez Nią Słowo stało się Ciałem, rozbiło swój namiot wśród ludzi – wyjaśnił kaznodzieja.

W uroczystości uczestniczyli moderatorzy, animatorzy, księża opiekunowie wspólnot, grupa ze Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, siostry zakonne oraz mieszkańcy Częstochowy i osoby przybywające do tę uroczystość z różnych miejscowości. O piękno muzyczne Liturgii zadbał Kwartet Jasnogórski. Ożywieniu apostolstwa modlitwy w duchowości Krwi Chrystusa i ewangelizacji oraz budowaniu jedności we wspólnocie na wzór rodziny służyły również odbywające się w dniu odpustu: Droga Krwi Chrystusa, ogłoszenia, świadectwo, koncert Kwartetu Jasnogórskiego i zespołu WKC Młodych z Warszawy, poczęstunek, spotkanie we wspólnocie oraz nabożeństwo majowe.

Reklama

Krew daje życie

Wspólnota Krwi Chrystusa w Polsce istnieje od 1981 r. „Charyzmat to dar dla osoby lub wspólnoty, który oni otrzymają , ale nie ze względu na siebie, lecz by służyć innym, a konkretnie całemu Kościołowi. Charyzmat jest elementem duchowości, darem łaski, z ukierunkowaniem dla dobra określonej wspólnoty”. Jest więc otwarciem serca na miłość Boga, aby obdarzać nią ludzi, bowiem Krew Chrystusa jest wyrazem tajemnicy paschalnej i obrazuje nieskończoną miłość Boga do człowieka. Przez ten pryzmat członkowie pragną spoglądać na Boga i człowieka we własnej miejscowości, parafii, rodzinie, w miejscu pracy czy szkole. Stąd więc celem wspólnoty jest przede wszystkim uświęcenie członków poprzez formację i życie w duchowości Krwi Chrystusa, która przynagla ich do pojednania z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem, aby w tym duchu nieść wszystkim miłość Boga. Ponadto członkowie troszczą się o innych przez przykład własnego życia, modlitwę i konkretną pomoc oraz budowanie wspólnoty pomiędzy ludźmi, pracują wśród dzieci i młodzieży, bronią życia ludzkiego i wartości rodziny, walczą o godność każdego człowieka. W drodze do świętości członkowie żyją Słowem Bożym, Eucharystią, pojednaniem, modlitwą i tajemnicą paschalną. Spotkanie z miłością i zachwyt pod tą tajemnicą przeżyte we wspólnocie przemienia życie konkretnego człowieka i budzi pragnienie dążenia do świętości oraz promieniuje w codzienności.

2017-05-21 16:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielcy, czy mali? Jakimi jesteśmy w oczach Boga?

[ TEMATY ]

odpust

św. Jadwiga Śląska

Anna Majowicz

Sumie odpustowej przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki

Sumie odpustowej przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki

Homilia arcybiskupa lwowskiego, abp Mieczysława Mokrzyckiego wygłoszona podczas odpustu św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie:

Każda uroczystość odpustowa pozwala nam na naszej drodze życia spotkać świętość zwykłej, a zarazem niezwykłej osoby. Dzisiaj spotykamy św. Jadwigę, o której we Wrocławiu powiedział św. Jan Paweł II, że ,,wyraziła się w jej życiu, jakby cała pełnia powołania chrześcijańskiego".

CZYTAJ DALEJ

Co wiemy o egzorcyzmach? Historie wielkich świętych

2023-01-25 21:48

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

pl.wikipedia.org

Spinello Aretino. Egzorcyzm św. Benedykta

Spinello Aretino. Egzorcyzm św. Benedykta

Pan Jezus wypędził z opętanych bardzo wiele złych duchów. Z Jego polecenia i mocą Jego imienia czynili to również jego apostołowie i uczniowie. Złe duchy wypędzali także liczni późniejsi święci, a dziś – często biorąc ich sobie za niebiańskich pomocników – czynią to setki egzorcystów na całym świecie. Bo zło nie śpi..., a „diabeł, jak lew ryczący, krąży, szukając, kogo pożreć”.

Wypędzając złego ducha, wszyscy egzorcyści czynią to oczywiście, odwołując się do Bożej mocy, do mocy imienia Jezus. Jako swoistych sojuszników w walce z szatanem przywołują jednak na pomoc także Tę, która stoi w epicentrum walki ze złem, Dziewicę, która miażdży głowę węża – nową Ewę, Matkę Bożą, Świętą Bożą Rodzicielkę, a także księcia wojska niebieskiego Świętego Michała Archanioła, archaniołów, swoich aniołów stróżów oraz mieszkańców nieba – Bożych świętych. Kontynuując misję uwalniania ludzkości spod władzy księcia ciemności, żyjący blisko Boga i bezskutecznie dręczeni przezeń święci byli bardzo skutecznymi pogromcami duchów nieczystych. Dawniej – w czasach, gdy chrześcijaństwo dopiero podbijało świat – wypędzanie demonów z ludzi i miejsc było dla nich niemal codzienną aktywnością. W opisach ich życia znaleźć można mnóstwo takich historii. Szatan najbardziej bał się zazwyczaj tych najpokorniejszych, najbardziej rozmodlonych i najbardziej umartwionych. W tym gronie znajdował się Święty Antoni Opat.

CZYTAJ DALEJ

Śląskie/ Chasydzi będą modlić się przy grobie słynnego cadyka z Lelowa

2023-01-27 07:41

[ TEMATY ]

Żydzi

Lelów

Karol Porwich/Niedziela

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Chasydzi z wielu krajów świata, jak co roku, przybyli do kilkutysięcznego Lelowa k. Częstochowy, by w rocznicę śmierci sławnego cadyka Dawida Bidermana modlić się przy jego grobie. Zgodnie z tradycją modlitwom będą towarzyszyć tańce i śpiewanie psalmów.

28 stycznia przypada 209. rocznica śmierci Bidermana – pierwszego cadyka chasydzkiej dynastii Lelow i jednego z najbardziej znanych ówcześnie cadyków na ziemiach polskich. Myśli Bidermana do dziś cytowane są przez chasydów na całym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję