Reklama

Nominacje

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak co roku, koniec czerwca był czasem zmian w naszej diecezji. Oprócz nominacji wikariuszowskich, bp Kazimierz Ryczan wręczył również nominacje proboszczom. Nowe nominacje otrzymali:
ks. Dariusz Matysiak - proboszcz parafii Brzostków;
ks. Adam Pajda - proboszcz parafii Wysocice;
ks. Tadeusz Szlachta - proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku Zdroju;
ks. Stanisław Kuśmierczyk - proboszcz parafii Nawarzyce;
ks. Marian Pozierak - proboszcz parafii Przemyków;
ks. Marek Zawłocki - proboszcz parafii Rogów.
Nowo mianowanym Księżom Proboszczom życzymy wszelkiego dobra oraz błogosławieństwa Bożego w posłudze nowym wspólnotom parafialnym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w Ghanie

[ TEMATY ]

nominacja

dyplomacja

diecezja kielecka

kolegium.opoka.org

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.

Ks. Henryk Mieczysław Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu k. Kielc. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku – Zdroju, od 1997 r. przebywał w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Jest doktorem prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Drastycznie rośnie liczba dzieci uśmierconych w polskich szpitalach

2026-01-13 18:02

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Z rządowego sprawozdania z wykonania ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży za rok 2024 wynika, że w tym okresie w polskich szpitalach uśmiercono w drodze aborcji aż 885 dzieci.

Jest to 2 razy więcej niż w roku 2023 i ponad pięciokrotnie więcej niż w roku 2022.
CZYTAJ DALEJ

Dziś etap diecezjalny XXXVI Olimpiady Teologii Katolickiej

2026-01-15 11:35

Ks.Łukasz Romańczuk

16 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu Archidiecezji Wrocławskiej wzięło udział  w diecezjalnym etapie XXXVI Olimpiady Teologii Katolickiej we Wrocławiu. Uczniowie pisali test w budynku Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

 W tym roku tematem przewodnim jest Chrzest Święty oraz Otton z Bambergu. - Wokół tej tematyki przygotowane zostały pytania, zarówno w etapie szkolnym, jak i teraz w etapie diecezjalnym - podkreśla ks. Mariusz Szypa, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej, dodając: - Co roku pytania są otwarte i zamknięte. To sprawia, że ten test nie jest czymś nowym dla uczniów szkół średnich. Pytania pochodzą z Katechizmu Kościoła Katolickiego, Pisma Świętego i tekstów historycznych. 
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję