Reklama

Przed koronacją obrazu Pajęczańskiej Matki Kościoła

By czuć się dziećmi Matki Kościoła

Niedziela częstochowska 41/2004

23 września 2004 r. odbyło się spotkanie Komitetu Przygotowującego Uroczystości Koronacyjne Obrazu Najświętszej Maryi Panny w Pajęcznie. W skład Komitetu powołanego przez abp. Stanisława Nowaka weszli m.in.: ks. prał. dr. Teofil Siudy - przewodniczący, ks. kan. Jan Zdulski - wiceprzewodniczący, ks. Andrzej Kuliberda - sekretarz, ks. inf. dr Ireneusz Skubiś - redaktor naczelny Niedzieli, ks. prał. dr Włodzimierz Kowalik - rektor Wyższego Seminarium Duchownego, ks. prał. Zdzisław Wójcik - dyrektor Radia Fiat, ks. kan. Bogdan Blajer, ks. kan. Krzysztof Bełkot, p. mgr Dariusz Tokarski - burmistrz oraz dziekani dekanatów sąsiadujących z pajęczańskim. Jego zadaniem jest przygotowanie wiernych archidiecezji do uroczystości oraz samej liturgii koronacyjnej, tak by wypadła ona godnie oraz przyczyniła się do rozwoju czci Najświętszej Maryi Panny. Przed oblicze łaskami słynącego obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem, który za wskazaniem Księdza Arcybiskupa nazywany będzie obrazem Pajęczańskiej Matki Kościoła, z sercem pełnym zamyślenia i rozmodlenia pielgrzymować będą nie tylko mieszkańcy Pajęczna, ale także poszczególne dekanaty archidiecezji, wierni różnych stanów, zawodów, wspólnot parafialnych.
9 października rozpoczną się dekanalne pielgrzymki do pajęczańskiego sanktuarium. Tego dnia ks. kan. Jan Zdulski, kustosz sanktuarium, zaprasza wiernych dekanatów Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia w Wieluniu i św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wieluniu na wspólną modlitwę, której przewodniczyć będzie bp Antoni Długosz.
Program pielgrzymki przedstawia się następująco:
godz. 10.00 - odsłonięcie obrazu i Różaniec
godz. 10.30 - konferencja o sanktuarium i obrazie Pajęczańskiej Matki Kościoła
godz. 11.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi
godz. 12.15 - przygotowanie do Mszy św.
godz. 12.30 - Eucharystia

Reklama

W sobotę 23 października o godz. 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. i nabożeństwo różańcowe, stanowiące przygotowanie do koronacji obrazu Pajęczańskiej Matki Kościoła. Na wspólną modlitwę zapraszone zostały Róże Różańcowe (szczególnie z regionu radomszczańskiego). Liturgii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. inf. Ireneusz Skubiś.

Witaj, Królowo, Matko Miłosierdzia!
Tymi słowami zwracamy się do Ciebie, Matko Boża,
słynąca od wieków cudami i łaskami w Pajęczańskim Obrazie.
W roku przygotowywania się do koronacji Twego Wizerunku papieskimi diademami z wielką ufnością zwracamy się do Ciebie, abyś na lud naszej ziemi dobrotliwymi oczami swymi spoglądała
i wypraszała nam łaski nawrócenia, pokoju i pomyślności. Na czas zbliżania się dnia koronacji - 29 maja 2005 r., roku 80-lecia od powołania do istnienia archidiecezji częstochowskiej - z serca błogosławię.

Stanisław Nowak - Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sportowe wyzwanie na pomoc niepełnosprawnym chłopcom

2021-07-27 11:25

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

challenge

wyzwanie

Fundacja Zostań Aniołem

Chłopcy czekają na naszą pomoc.

Chłopcy czekają na naszą pomoc.

Trwa sportowe wyzwanie, dzięki któremu można pomóc niepełnosprawnym chłopcom ze Strumienia.

Fundacja „Zostań Aniołem” ze Strumienia organizuje akcję #artsportfunchallenge2 (malowanie poprzez bieganie), która wspomoże mieszkańców tutejszego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame.

CZYTAJ DALEJ

Mamy Boga, ale czy Bóg ma nas?

Niedziela Ogólnopolska 24/2019, str. 30

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Co zrobić, żeby każdy przyjęty sakrament działał jak przełącznik, który nas przestawi z życia światowego na duchowe, z pogańskiego na prawdziwie chrześcijańskie?

W tym roku „wybierzmowałem” już ponad tysiąc osób. Gdyby zebrać dane o liczbie bierzmowanych od każdego polskiego biskupa, okazałoby się, że mamy ogromną armię młodych ludzi, którzy zostali napełnieni Duchem Świętym i którzy zadeklarowali, że „pragną mężnie wyznawać wiarę”. Z tą radością wobec hojności Ducha Świętego miesza się jednak pewne rozczarowanie. Dobrze wiemy, że tylko mała część tych młodych ludzi wchodzi w nowe życie w Duchu Świętym. Trochę podobnie dzieje się z innymi sakramentami. Zastanawiamy się, dlaczego tylu ochrzczonych ludzi zachowuje się jak poganie, dlaczego zwiększająca się liczba przyjmowanych Komunii św. nie przekłada się na budowanie wspólnot chrześcijańskich. Mamy Ducha, ale Duch nie ma nas! Mamy Boga, ale Bóg nie ma nas. Często próbuję zrozumieć, dlaczego święte i przecież skuteczne od strony Pana Boga działania sakramentalne nie wszystkich nas przemieniają. Co zrobić, żeby każdy przyjęty sakrament działał jak przełącznik, który nas przestawi z życia światowego na duchowe, z pogańskiego na prawdziwie chrześcijańskie?

CZYTAJ DALEJ

Lubartów. U boku św. Anny

2021-07-28 09:10

Paweł Wysoki

Od głoszenia Ewangelii nie ma emerytury.

Przesłanie orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych szczególnie mocno wybrzmiało w sanktuarium św. Anny w Lubartowie. 26 lipca na modlitwie u stóp babci Pana Jezusa zgromadzili się mieszkańcy miasteczka oraz pielgrzymi. Odpustowej Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda; sprawowali ją abp Stanisław Budzik oraz kapłani z diecezji lubelskiej i siedleckiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję